Donald Tusk: Putin nie składał propozycji rozbioru Ukrainy. Sikorski pomylił istotne szczegóły

Poranek TOK FM
24.10.2014 11:30
Donald Tusk był w piątek gościem Poranka Radia TOK FM. W rozmowie z Jackiem Żakowskim poprzedni premier i przewodniczący-elekt Rady Europejskiej mówił m.in. na temat domniemanej rozmowy z Władimirem Putinem, Radosławie Sikorskim, złożeniu mandatu poselskiego i odsunięciu się od polskiej polityki.
Więcej o:
Komentarze (15)
Zaloguj się
 • Stefan Kaciupa

  Oceniono 7 razy 3

  Swoim wywiadem wycisza konflikt, który Sikorski jeszcze bardzie rozniecał. I słusznie, bo jako przewodniczący UE powinien dbać o to, by stosunki między Wschodem a Zachodem były partnerskie, czyli takie, które z szacunkiem odnoszą się do systemów wartości Wschodu i Zachodu. Bo i jeden i drugi na to zasługuje. Dominacja nikomu nie służy. Przeciwnie, jak doświadczenie poucza, przynosi tylko szkodę.

 • eryn_7

  Oceniono 1 raz 1

  Tusk mówi precyzyjnie, czyli, że "propozycja nie padła" (Putin nie powiedział: "czy zgadzasz się podzielic z nami Ukrainę", ale mógł powiedzieć:" Lwów powinien być polski, a Ukraina to sztuczne państwo"), temat nie był na agendzie, czego Sikorski nie twierdził, nie było dyskusji (bo dyskusji nie mogło być, gdy Tusk milczał, jedynie monolog Putina)

  Nie powiedział jednak nic, co by zaprzeczało sensowi wypowiedzi Sikorskiego w Politico "He (Putin) went on to say Ukraine is an artificial country and that Lwow is a Polish city and why don’t we just sort it out together." ("Powiedział / Putin/, że Ukraina jest sztucznym państwem, a Lwów jest Polskim miastem, więc dlaczegóż nie rozwiążemy tego wspólnie").

  Poza tym, Tusk podkreśla, że dokładny stenogram z rozmów był dostępny prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu w 2008 roku, w odpowiedzi na oskarżenia opozycji.

 • klossbruner

  0

  Polskiego Cyrku na scenie politycznej ciag dalszy...

 • almagus

  Oceniono 2 razy 0

  Panu Donaldowi nie składał tylko sugerował!

 • blski

  Oceniono 6 razy 0

  Uwazalem Tuska za wyjatkowo, w naszym politycznym szambie, uczciwego polityka. Dziwilem sie dlaczego pozwala Sikorskiemu rojatrzac i tak wrogie stosunki z Rosja. Teraz rozumiem, ze Tusk mial w planie objecie pozycji w UE i okielznanie S. mogloby mu w tym zaszkodzic. Niektorych dziwilo, ze nie znaleziono miejsca dla Sikorskiego w rzadzie Kopacz, teraz jest oczywiste, ze Tusk mial go dosyc i pozostawil go na stanowisku tylko dlatego, ze wiedzial o tym, ze wkrotce obejmie pozycje w UE.

 • niepiszglupot

  Oceniono 8 razy 0

  cenzuro pilnuj minusow ! to wazne dla dogorywajacej sitwy

 • niepiszglupot

  Oceniono 14 razy 0

  Klamstwo i manipulacja, afera i korupcja, to sa mistrzowskie dzialania dla sitwy.

 • elkipan

  Oceniono 22 razy 0

  Łgałeś tyle, że jedno łgnięcie więcej, nie zrobi na nikim specjalnego wrażenia...?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny