Wielka Brytania tonie w plastikowych śmieciach. Rząd wprowadził właśnie znaczące prawo

Zdjęcie numer 2 w galerii - Wielka Brytania tonie w plastikowych śmieciach. Rząd wprowadził właśnie znaczące prawo

pixabay.com

Zapomnijcie o plastikowych słomkach i patyczkach do uszu. Przynajmniej w Wielkiej Brytanii
 • Zdjęcie numer 1 w galerii Wielka Brytania tonie w plastikowych śmieciach. Rząd wprowadził właśnie znaczące prawo
 • Zdjęcie numer 2 w galerii Wielka Brytania tonie w plastikowych śmieciach. Rząd wprowadził właśnie znaczące prawo
Komentarze (16)
Zaloguj się
 • piotr.grd

  Oceniono 8 razy 4

  Cytat: "(...) jest też konieczną odpowiedzią na wprowadzenie przez Chiny zakazu importu 24 rodzajów śmieci (...) A do niedawna Chiny były jednym z najpopularniejszych kierunków eksportu brytyjskich i w ogóle europejskich - śmieci."

  Znamienne jest to, że duża część ludzi zaczyna zauważać i zaczyna traktować poważnie problem dopiero wówczas, kiedy jest to problem na jego własnym podwórku. Dopóki dało się wywieźć odpady na drugą półkulę, działania nie były tak stanowcze.

  Ludzie w zdecydowanej większości nie myślą globalnie ani długoterminowo, a jedynie o "ja tu teraz" - *ja* i moi bliscy, znajomi, *tu* w moim mieście, ewentualnie kraju, *teraz*, w ciągu tych kilkudziesięciu lat, które przyjdzie mi przeżyć. Niemal nikt nie myśli globalnie, długoterminowo, o wszystkich, także tych, którzy dopiero urodzą się za lat 50, 100 czy 200.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  Facet ma widac takie pojecie o swiecie jak przecietny lemming, nie ma zadnej na ten moment w Europie sensownej technologii prowadzacej do depolimeryzacji weglowodorow. Choc setki laboratoriow pracuje od kilkudiesieciu lat efekty sa zalosne. Wracamy do papieru celuzlozy i tu sa naprawde spore postepy gdyz bawelna celuloza pozwala na wzmocnienie lancuchow polimerowych do tego stopnia iz moze wyprzec weglowodory ropopochodne z wielu miejsc, no ale Anglia w przeciwienstwie do Polski nie ma gospodarki lesnej nie ma sluzb walczacych ze szkodnikami lasow nie prowadzi regularnych nasadzen i moze sie okazac iz dla polskich lasow za wyjatkiem puszczy ida swietne prosperity. Material naturalny o swietnych wlasciwosciach biodegradowalny i mily czlowiekowi.

 • szmatlawiecusuwakomentarze00

  Oceniono 5 razy 1

  money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/plastik-smieci-wielka-brytania-polska-chiny,43,0,2396971.html

 • R&D Health

  0

  poczytaj, juz produkuja bambusowe slomki, bedzie ich wiecej
  blox bialychinczyk Bambusowa Slomkowa Ballada

 • sirgelson

  0

  44 mld mieszadelek? na 60 mln mieszkancow? Czyli przecietnie rocznie mieszkaniec UK zuzywa 730 mieszadelek? Wlacznie z emerytami, ktorzy rzadko kiedy sie ruszaja z domu? Smierdzi bzdura na odleglosc.

 • Mieszko Pierwszy

  Oceniono 4 razy 0

  Zupełnie nie rozumiem dlaczego nie zastosuje się najprostszego rozwiązania- również w Polsce.
  Dlaczego nie wykorzystać śmieci, również plastikowych jako nośnika energii i zastąpić nimi, chociaż częściowo węgiel ?
  Krakowska spalarnia śmieci (prawidłowo: zakład termicznej utylizacji) produkuje tyle prądu, że jest w stanie zasilić krakowskie tramwaje - a spala się tam tylko niewielką część odpadków produkowanych przez miasto.Powstaje tam też ciepło użytkowe.
  Dlaczego nie wykorzystać śmieci jako źródła prądu i ciepła na większą skalę ?

 • anna.maria0

  Oceniono 4 razy 0

  Można zakazać, ale czym zastąpić słomki?
  Tyle laboratoriów naukowych na świecie i nikt nie opracował jak bezpiecznie zamienić plastik w materiały budowlane czy tworzyć prawdziwe mieszkalne wyspy.

 • klm747

  Oceniono 7 razy -1

  sranie w banie

 • zgryz3

  Oceniono 3 razy -3

  "bardzo dobrą decyzją było wprowadzanie w naszym kraju opłat za jednorazowe torby foliowe".

  A na jakiej podstawie pan ekspert tak twierdzi - bo tak mu się wydaje? Ja akurat żadnych zmian w ilości używanych toreb foliowych z powodu opłat nie widzę. Zmiany byłyby zauważalne z dnia na dzień, gdyby foliową torbę w sklepie można byłoby dostać wyłącznie wtedy, gdyby się zdawało zużytą. Szybko znikłyby te torby z ulic, szos, lasów, rowów. A kto nie ma zużytej na wymianę, płaci 10 zł, a nie te śmieszne grosze jak teraz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX