"Obecność wojsk NATO nie zamyka Rosji drogi do inwazji na państwa sojuszu" - ostrzega b. szef BBN

Zdjęcie numer 4 w galerii -

AP / AP

Rosyjskie czołgi zmierzają na Białoruś. Mają uderzyć 17 września. Na poligonach Białorusi i Rosji rozpoczęły się manewry 'Zapad 2017' ('Zachód 2017')
 • Zdjęcie numer 1 w galerii "Obecność wojsk NATO nie zamyka Rosji drogi do inwazji na państwa sojuszu" - ostrzega b. szef BBN
 • Zdjęcie numer 2 w galerii "Obecność wojsk NATO nie zamyka Rosji drogi do inwazji na państwa sojuszu" - ostrzega b. szef BBN
 • Zdjęcie numer 3 w galerii "Obecność wojsk NATO nie zamyka Rosji drogi do inwazji na państwa sojuszu" - ostrzega b. szef BBN
 • Zdjęcie numer 4 w galerii "Obecność wojsk NATO nie zamyka Rosji drogi do inwazji na państwa sojuszu" - ostrzega b. szef BBN
Komentarze (132)
Zaloguj się
 • kniazwitold

  Oceniono 22 razy 6

  Rosja od dziesięcioleci nie zaatakowała nikogo frontalnie. Czy na Ukrainie, czy w Gruzji - to jest kąsanie i urywanie fragmentu kraju - głównie w celu marketingu wewnętrznego, żeby dawać zmanipulowanemu ludowi zamiast chleba i kiełbasy, wyłącznie ziemniaki i poczucie bycia "mocarstwem". Na większą skalę agresji nie mają zwyczajnie środków, bo wojna to bardzo droga zabawa.

  Więc Koziej ma rację - nie wiadomo, kto będzie chciał "umierać za Rygę" - więc to jest ewemtualny model działania sowieckiego ataku i okupacji.

  Niemniej atak na państwo UE spowoduje kompletne odcięcie sowietów od Europejskich rynków, kompletne embargo, odcięcie od systemu płatności międzynarodowych, zamrożenie aktywów bankowych zdeponowanych na zachodzie - całej sowieckiej wierchuszki - oraz głęboką redukcję zakupów ropy i gazu - co razem doprowadziło by do kompletnej zapaści ekonomicznej rosji - tym bardziej, że wszystkie te procedury były już dyskutowane niedawno z powodu ataku na Ukrainę, więc teraz były by przyjęte z automatu i bez mrugnięcia.

 • Edmund Edmund

  Oceniono 18 razy 2

  Czy ktoś zwrócił uwagę ile tzw. filmików o uchodźcach spreparowała FSB. Ludzie się boją zamachów i są podatni na podjudzanie. YouTube i Facebooku pełne są takich "spontanicznych" filmów, gdzie uchodźcy przedstawiani są w fatalnym świetle. Unia kłuje ruskich, oj kłuje. Zrobią wszystko, zeby ją rozbić?

 • alexcomp

  Oceniono 12 razy 2

  Pełzająca interwencja rosyjska na terytorium Polski trwa już od momentu dojścia PIS do władzy. Diametralną częścią takiej interwencji są działania polityczne, a te dzięki takim towarzyszom jak Macierewicz i inni są już od dawna wdrażane w życie. Następny krok to działania operacyjne i śledcze względem własnych obywateli a w końcu możliwość interwencji w celu obrony własnych interesów/terenów/obywateli czy czegokolwiek innego.

 • def11

  Oceniono 12 razy 2

  Wykorzystując rosyjską mniejszość narodową, surowce energetyczne, media, liczne prowokacje służb specjalnych Rosja od lat próbuje destabilizować polityczną sytuację w państwach bałtyckich...Raczej nie zdecyduje się na militarną agresje, będzie dalej grała na kryzys polityczny i gospodarczy licząc na dojście do władzy prorosyjskich sił ..

 • zigzaur

  Oceniono 7 razy 1

  Jeśli kacapstwo chce przejąć jakiś kraj NATO, to raczej metodą "na Macierewicza".

 • bulwnadzieji

  Oceniono 25 razy 1

  Koziej, jak wielu innych styropianów, uważa, że mówi do idiotów.
  Bo idioci uwierzą, że to Rosja napadła w ostatnich latach na Irak, Na Libię, na Wietnam, czy bombardowała Serbię.
  A Stejtowiety, napadając na innych, chcą tylko ich dobra.

 • stefan4

  Oceniono 11 razy 1

  Polska ma różne problemy, ale żadnego z nich nie rozwiążą żołnierze. Nasze problemy są polityczne, cywilne, panie generale. Wymagają odwagi cywilnej, rozsądku, umiejętności przekonywania, itp. Do niczego nie jest nam potrzebny zbir z wielką pałą, więc proszę się na razie zamknąć w koszarach i się z nich nie oddalać.

 • atmt

  Oceniono 7 razy 1

  Najprawdopodobniej być może domniemywam i podejrzewam, że z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością już wkrótce o ile nie wcześniej Rosja kogoś najedzie. Tak wyglądają opinie "ekspertuf" na temat Rosji i jej agresji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX