Wspólnota mieszkaniowa usunęła z kamienicy ślady z Powstania Warszawskiego. "To była cenna pamiątka"

Zdjęcie numer 2 w galerii - Wspólnota mieszkaniowa usunęła z kamienicy ślady z Powstania Warszawskiego.

warszawa.ap.gov.pl

Budynek pod adresem ul. Chmielna 73 b w Warszawie.
 • Zdjęcie numer 1 w galerii Wspólnota mieszkaniowa usunęła z kamienicy ślady z Powstania Warszawskiego. "To była cenna pamiątka"
 • Zdjęcie numer 2 w galerii Wspólnota mieszkaniowa usunęła z kamienicy ślady z Powstania Warszawskiego. "To była cenna pamiątka"
 • Zdjęcie numer 3 w galerii Wspólnota mieszkaniowa usunęła z kamienicy ślady z Powstania Warszawskiego. "To była cenna pamiątka"
Komentarze (147)
Zaloguj się
 • p_slawek

  Oceniono 20 razy 14

  Szkoda że, pod Grunwaldem posprzątali pobojowisko. Byłoby co oglądać współcześnie.

 • T. S.

  Oceniono 26 razy 14

  Gdyby w XIX-to wiecznym Paryżu nakazano Georges’owi Haussmannowi zachowanie pamiątek po rewolucji francuskiej, to nie powstały by Wielkie Bulwary, a centrum miasta straszyłoby ruderami. Bez przesady w stosunku do tak zwanej "ochrony pamiątek". Życie toczy się dalej!

 • kresedebarg

  Oceniono 14 razy 10

  mogli warszawy nie odbudowywać, ślad po powstaniu byłby konkretny

 • divak2

  Oceniono 13 razy 9

  Ile jeszcze będziemy rozpamiętywać to jak sobie nasi wrypali samobója takiego jakby sami na siebie atomówkę zrzucili.

 • aor

  Oceniono 12 razy 8

  Trzeba było miny zostawić. Myśleć głąby

 • flyte

  Oceniono 10 razy 8

  No i znowu odgrzewanie kotleta - poprzedni był tutaj: warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,23572864,dom-sprawdzony-dlaczego-zniknal-napis-z-1945-r.html ale redaktorzyna oczywiście wymoderował mój komentarz więc napiszę jeszcze raz w skrócie: niech miasto przekaże do wspólnoty opłaty za użytkowanie wieczyste a nie ma pretensje o remont kawałka elewacji, który wymagał remontu. Jeżeli ktoś zada sobie odrobinę trudu i ruszy zad żeby to zobaczyć to zmieni zdanie ponieważ teraz wygląda nawiązuje do czasów świetności budynku.

  _Kamień i co? Ratujemy warszawskie zabytki_ wraz Wojciechem Kacperskim mam dla was tę samą propozycję jak ostatnio: sfinansujcie remont to zachowamy całą elewację ze wszystkimi detalami tak żeby była zgodność historyczna. A no tak! Zapomniałem, że takie stowarzyszenia i wszelkiej maści przewodnicy oraz varsavianiści są po to żeby pilnować NIE SWOICH nieruchomości, nie mając pojęcia o stanie technicznym budynku ani rzeczywistej historii ostatnich 30 lat i wszelkich zaniedbań jakich dopuściły się PKP.

  Napiszę jeszcze raz: niech miasto przekaże na remont Kolejówy pieniądze za użytkowanie wieczyste i wtedy porozmawiamy bo póki co płacimy jak za zboże a od miasta nie mamy NIC. Tak samo jak nie mamy nic od wycieczek, które non stop przychodzą oglądać ślady po niemieckich kulach.

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 20 razy 6

  Co za bzdury, komu do uja pana potrzebne sa uszkodzone fasady? Przegrane bitwy i wojny celebruje tylko katopolactwo. Patrzmy w przyszlosc i budujmy sukces a nie jakies rozdrapywanie starych ran... powstanie bylo zbrodnia przeciwko narodowi polskiemu.

 • lubella69

  Oceniono 9 razy 5

  Ci wszyscy co tak plujecie na "zacieranie śladów".... Który był chociaż raz w Muzeum Historycznym Warszawy przy Rynku Starego Miasta? Wspaniałe warszawskie pamiątki (także z Powstania) .... 4 piętra historii od XIV wieku. Dziury po kulach? Kto był pod PWPW na ul. Sanguszki i oglądał żelazne ogrodzenie ze śladami kul i odłamków z czasów wojny? To ogrodzenie jest pomnikiem samo w sobie... Warszawiacy, są wakacje, zabierajcie dzieci do muzeów, na spacery po starówce i opowiadajcie im o historii. Dziura w ścianie bez odpowiedniego kontekstowego komentarza jest tylko dziurą w ścianie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX