Strajk nauczycieli zablokuje pół Polski? "Wystarczy, że weźmiemy dzień wolny na opiekę nad dziećmi. Zróbmy to!"

Zdjęcie numer 5 w galerii - Strajk nauczycieli zablokuje pół Polski?

Fot. TOK FM

Dorota Łoboda z ruch Rodzice przeciw reformie edukacji
 • Zdjęcie numer 1 w galerii Strajk nauczycieli zablokuje pół Polski? "Wystarczy, że weźmiemy dzień wolny na opiekę nad dziećmi. Zróbmy to!"
 • Zdjęcie numer 2 w galerii Strajk nauczycieli zablokuje pół Polski? "Wystarczy, że weźmiemy dzień wolny na opiekę nad dziećmi. Zróbmy to!"
 • Zdjęcie numer 3 w galerii Strajk nauczycieli zablokuje pół Polski? "Wystarczy, że weźmiemy dzień wolny na opiekę nad dziećmi. Zróbmy to!"
 • Zdjęcie numer 4 w galerii Strajk nauczycieli zablokuje pół Polski? "Wystarczy, że weźmiemy dzień wolny na opiekę nad dziećmi. Zróbmy to!"
 • Zdjęcie numer 5 w galerii Strajk nauczycieli zablokuje pół Polski? "Wystarczy, że weźmiemy dzień wolny na opiekę nad dziećmi. Zróbmy to!"
 • Zdjęcie numer 6 w galerii Strajk nauczycieli zablokuje pół Polski? "Wystarczy, że weźmiemy dzień wolny na opiekę nad dziećmi. Zróbmy to!"
 • Zdjęcie numer 7 w galerii Strajk nauczycieli zablokuje pół Polski? "Wystarczy, że weźmiemy dzień wolny na opiekę nad dziećmi. Zróbmy to!"
Komentarze (77)
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 9 razy 7

  Mam takie głupie pytanie. Chcecie by dziecko nauczyło się w szkole branżowej wykonywać zawód spawacza. Nauczycielem powinien być doskonały fachowiec, umiejący nauczyć, wiedzący jak postępować z młodym człowiekiem. Prawda?! No to ile chcecie mu zapłacić ( wszak Państwo to my wszyscy)? Odpowiadam 1877 zł brutto + wysługa lat (max.20%) do tego dojdzie wyrównanie do najniższej krajowej. Fajnie? Ilu zleci się fachowców do tego miodu, przecież to tylko 19 godzin na spawarni z oczami dookoła głowy aby nic złego nie stało się. i za to 1550 zł na rękę. Brawo Wy!

 • wertywert

  Oceniono 8 razy 4

  Nauczyciele odniosą sukces jeżeli pójdą za nimi uczniowie i ich rodzice. Oni pójdą jeżeli nie będą na nich przerzucane przerabianie materiału w domu, jeżeli celem nauczyciela nie będzie odfajkowywanie kolejnych ton materiału zadawanie kolejnych ton do domu i łapanie ucznia na nieznajomości tej jednej jedynej definicji, która do życia i tak mu jest niepotrzebna. Jeżeli zaczną korzystać z nowoczesnych metod nauczania i dadzą sobie spokój z wykuwaniem definicji, przestaną się mścić na uczniach mając w ręku niebywałą broń czyli oceny. Jestem żeby nauczyciele z prawdziwego zdarzenia( a tacy też istnieją), którym się chce, zależy im na uczniach, potrafią do nich dotrzeć i przekazać wiedze w interesujący sposób zarabiali i po 10 tys.

 • justas32

  Oceniono 8 razy 4

  Głos nauczyciela jest wart mniej niż kocie odchody. Głos nauczyciela staje się ważny i groźny tylko w roku wyborczym - w okolicy matur ...

 • pinio67

  Oceniono 10 razy 4

  Miliardy wlewane są klechom do kieszeni. Dlaczego nie nauczycielom? - bo kształcąc dzieci wyrywają je z kleszych łap.
  Tak nas wychowuje katolstwo. Kiedy to się skończy?

 • marudna.maruda

  Oceniono 8 razy 4

  Pani Dorota to jakaś z innego świata. Nie słucha opinii publicznej, nie widzi hejtu na forach internetowych pod artykułami o szkołach i nauczycielach? Większość rodziców to roszczeniowcy, którym, jak władzy, się należy, ale nauczycielowi skrupulatnie wyliczają dni wolne i wysokie uposażenie. Przez lata media skutecznie stworzyły wokól nauczycieli atmosferę niechęci i lekceważenia. Może w Warszawie część dałaby się namówić na wsparcie strajku, może w co światlejszych miastach. Ale na mentalnej i intelektualnej prowincji - bez szans. Choć rzeczywiście wsparcie rodziców miałoby kluczowe znaczenie. O wiele większe, niż apele Broniarza.

 • Ha Kade

  Oceniono 2 razy 2

  "Gościni"? Poszydłowało was do reszty??

 • ugrydul

  Oceniono 4 razy 2

  WIĘCEJ KASY KOŚCIOŁOWI!!!!
  Trzeba się modlić a nie uczyć. 100% kasy MEN na katechetów. Tym kościół nie da biedować.

 • sus231

  Oceniono 5 razy 1

  Pani Doroto, a w czym ta podwyżka ma pomóc naszym dzieciom? Nauczyciele w dużej mierze odcięli się od protestów przed wprowadzeniem reformy Zalewskiej! Takie to jest solidarne środowisko! To środowisko ma gdzieś uczniów i rodziców! Tutaj potrzebna jest gruntowna reforma. Należy zlikwidować Kartę Nauczyciela, wprowadzić państwowy egzamin po ukończeniu studiów i jednocześnie podnieść pensje. Nie ma innej drogi! A nauczyciele tych argumentów nie chcą przyjąć i widzą licznych patologii w dzisiejszym systemie. Każda wydana suma pieniędzy "pójdzie w błoto". Cała strefa budżetowa: naukowcy, lekarza ma niskie zarobki. Dlaczego wyróżnić akurat tą grupę zawodową (najsłabiej niestety wykształconą)? Przecież w chwili obecnej to rodzice uczą lub posyłają na korepetycje swoje pociechy. A szantażowanie strajkiem w trakcie matur, czy egzaminów jest po prostu nieetyczne i dyskwalifikuje tych ludzi jako nauczycieli. Nie wspomnę już o braniu "lewych zwolnień"? Popiera Pani takie zachowania? Większość rodziców jest oburzona tym co się dzieje w szkołach. Może to my rodzice powinniśmy zastrajkować i zażądać, żeby nauczyciele zaczęli wypełniać swoje obowiązki w szkole!

 • aqua7x

  Oceniono 1 raz 1

  zastanawia mnie jedno... dlaczego strajkuje glownie budzetowka? zeby nie powiedziec tylko...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX