Wojciech Młynarski nie żyje. Za te teksty go kochaliśmy. "Rodacy! Róbmy swoje!"

Wiktoria Beczek
15.03.2017 22:19
A A A
Wojciech Młynarski, bard, poeta, artysta kabaretowy, autor piosenek, ale też dramaturg, scenarzysta i reżyser teatralny, 26 marca skończyłby 76 lat. Polacy kochają go za teksty - inteligentne, dowcipne, trafnie opisujące rzeczywistość.

Agencja Gazeta

Wojciech Młynarski, bard, poeta, artysta kabaretowy, autor piosenek, ale też dramaturg, scenarzysta i reżyser teatralny, 26 marca skończyłby 76 lat. Polacy kochają go za teksty - inteligentne, dowcipne, trafnie opisujące rzeczywistość.

Komentarze (14)
Zaloguj się
 • agat21

  Oceniono 12 razy 8

  Żegnaj Mistrzu. Świat bez Ciebie będzie uboższy o mądre refleksje, czarowne gry słowne, a przede wszystkim o wspaniałego artystę. Zostajemy tu sami, ale "jeszcze w zielone gramy" i postaramy się dalej "robić swoje".

 • hastatrespasos

  Oceniono 11 razy 7

  Arcymistrz piosenki na wysokim poziomie artystycznym odleciał na wieczne wczasy, nie w góralskie, ale zaświatowe lasy. O wiele za wcześnie. Wielka szkoda. Ale chyba każdy żegnając Go w myślach, miło wspomina chwile spędzane przy jego uroczych piosenkach. Dzisiejsi tekściarze utworów rozrywkowych nie dorastają mu pod żadnym względem. A więc, pomimo to, róbmy swoje!/

 • cynnik2

  Oceniono 8 razy 4

  odchodzą ci wspaniali, zostają misiewicze.
  Artyści chowają się po kątach, przymierają głodem...
  Pamiętam, jak cała Polska śpiewała: Jesteśmy na wczasach... i panna Krysia...

 • zelalem

  Oceniono 8 razy 4

  Wielcy odchodzą....żal!

  Jeszcze bardziej żal, ze zostają konusy!

 • miw.d

  Oceniono 5 razy 3

  Od rana Trójka nadaje piosenki, fragmenty wywiadów, spotkań kabaretowych Wojciecha Młynarskiego, słucham i płaczę. Pięknie pożegnał Artystę jeden ze słuchaczy: "Panie Wojtku swoją Drogą" i ja się dołączam Panie Wojtku swoją Drogą.
  A inny słuchacz przed chwilą zadedykował Panu Wojciechowi tę Piosenkę w wykonaniu Franka Sinatry:) Moje życie z piosenkami Wojciecha Młynarskiego.

 • sepia1111

  Oceniono 3 razy 1

  Dobrzy , mądrzy, twórczy ludzie odchodzą gdy świat sie kończy. Czyżby to już?

 • Andrzej Lisiak

  Oceniono 5 razy 1

  Odszedł tylko czasowo. Za kilka tygodni lub miesięcy będzie ponownie wśród nas.
  Ważne tylko czy na drabinie wiodącej ku doskonałości wszedł kilka szczebelków w górę, czy w dół - ale na moją znajomość tych mechanizmów na pewno poszedł w górę.

 • szpung

  Oceniono 2 razy 0

  Pomimo osiagniec artystycznych nie moge zrozumiec dlaczego zmarly opowiedzialsie po stronie srodowisk i typu osobowsci zobrazowanych przez smarzowskiego w 'Weselu', moze odpowiedz tkwi w innym filmie Smarzowskiego w 'Domu zlym', tak czy inaczej unbolewam gdyz to tworca ze starej mistrzowskiej szkoly ktora nie musiala uciekac sie to warsztatu artystycznego tego niekonczacego sie procesu tfurczego rodem z 'klońtwy'.

 • jozef.ok

  Oceniono 5 razy -3

  Artysta świetny ale szkoda, że pod koniec życia zbyt gloryfikował pewną opcję POlityczną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX