Muammar Kaddafi - kim jest najdłużej rządzący tyran Afryki? [ZDJĘCIA]

han
23.02.2011 13:54
A A A
Libijski przywódca Muammar Kaddafi rządzi Libią od 42 lat. Nigdzie nie rusza się bez swojej ukraińskiej pielęgniarki - "zmysłowej blondynki", uwielbia taniec flamenco, wyścigi konne. Nie lubi jednak latać nad wodą i mieszkać wyżej niż na pierwszym piętrze - to opis upodobań libijskiego przywódcy Muammara Kaddafiego, jaki wyłania się z depeszy wysłanej we wrześniu 2009 przez ambasadora USA w Trypolisie, ujawnionej przez portal Wikileaks.

Kaddafi nazywa siebie przywódcą rewolucji, który przyniósł Libijczykom chwałę. Dyktator zdobył władzę w 1969 roku. Miał wtedy 27 lat. Stanął na czele grupy młodych oficerów, która dokonała przewrotu wojskowego i proklamowała utworzenie Libijskiej Republiki Arabskiej. Zamknięto wtedy brytyjską i amerykańską bazę oraz wypędzono tysiące Włochów, mieszkających w Libii.

 • 2
Komentarze (69)
Zaloguj się
 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 6 razy 6

  Jeszcze niedawno Kadafi wylewnie całował się z prezydentem Francji Sarkozym. A wy pokazujecie Jaruzelskiego? Sądzicie, że internauci to banda głupków i nie wiedzą, że cała Europa czerpała ile mogła od Kadafiego?

 • alek45

  Oceniono 10 razy 6

  Dopuście J. Kaczyńskiego do koryta a będzie większym od ..Kadafiego

 • neokomunista

  Oceniono 8 razy 6

  "Skąd ten język "komunistyczna Polska" redaktorzy z GW ? Przejmujecie styl PiS ? Komunizmy było w PRL tyle, ile prawa i sprawiedliwości w PiS, a "obywatelskości" w PO. To po pierwsze. A po drugie - dlaczego nie daliście dotąd zdjęcia jak bojownik o demokracje i sprawiedliwość Lechu Kaczyński wręcza order - Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski dyktatorowi Mubarakowi z Egiptu. To było 3 lata temu. Kaczorowi wolno ? A Jaruzelowi trzeba dokopać nawet w ten sposób. Skąd ten język "komunistyczna Polska" redaktorzy z GW ? Przejmujecie styl PiS ? Komunizmy było w PRL tyle, ile prawa i sprawiedliwości w PiS, a "obywatelskości" w PO. To po pierwsze. A po drugie - dlaczego nie daliście dotąd zdjęcia jak bojownik o demokracje i sprawiedliwość Lechu Kaczyński wręcza order - Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski dyktatorowi Mubarakowi z Egiptu. To było 3 lata temu. Kaczorowi wolno ? A Jaruzelowi trzeba dokopać nawet w ten sposób."

  Redaktorzy GW w swoim myśleniu przypominają PiS-owców. Jedni i drudzy walczą z "mitycznym komunizmem", wespół z pożytecznymi idiotami na forach internetowych...
  Łatwiej walczyć z wyimaginowanym przeciwnikiem, kierować emocjami ludźmi w taki sposób, by nadal wszelkie swoje pretensje wobec aktualne rzeczywistości kierowali pod adresem... "komunizmu".

 • pedersdorfer

  Oceniono 7 razy 5

  Kto wywołuje celowo te rewolucje ,by wywołać wojnę światową.Dlaczego się osły cieszycie z tych ruchawek ,przecież 3/4 ludności z GŁODU ruszy na Europe.Te konflikty wywołują,światowe koncerny ,Bankierzy ,Giełdy -katalizatorem wybuchów tej rewolty są ceny żywności na świecie.Arabskie społeczeństwa są młode i pełne energii maja łączność telefoniczną ,są podpuszczani przez wywiady z USA ,Izraela i inne współpracujące z nimi oni finansują tą czarną robotę w imieniu Koncernów i wizjonerów Globalizacji .Dla nas Europejczyków nic dobrego z tego nie będzie.UE nałożyła na Polskę limity produkcyjne np:Cukru już widać po ile jest w sklepach żarcie co dzień idzie do góry ,i ak jeszcze ruszy lawina uchodźców z afryki to dopiero będzie demokracja.

 • part_of_the_game

  Oceniono 4 razy 4

  No to teraz Al-Kaida dorwie się do libijskiej ropy :)

 • muzzyczny

  Oceniono 6 razy 4

  Co za nagłe zainteresowanie Kadaffim.
  Syjonistom Włochom i Amerykańcom gula skacze
  bo nie mają tam monopolu na ich demokracje?

 • zak32

  Oceniono 6 razy 4

  @pedersdorfer coś prawdy w tym jest....dobrze piszesz. Dodam jeszcze jedno rodzina Rothschild najbogatsi tego swiata, mający w posiadaniu razem z Rockefelerem Wall Street i bank Centralny USA gotuja nam III wojnę światową. Wiecei o co tak naprawdę chodzi w Libii, Tunezji? Banksterzy zachodni zaczeli tracić wpływy. Jeden z Szejków zaczął zakładać banki które udzielają pożyczek na 0% dlaczego? Żeby przegonić zachodnia finansjerę. Ale ROTHSCHILD-owie nie dają za wygraną i używają swoich wtyk aby wywołać wojnę. nie ma ma to wspólnego demokracją. Obrzydliwe media kłamią na potęgę Kiedy ludzie to zrozumieją?

 • dexv

  Oceniono 6 razy 4

  Dziś dla GW Kadafi to tyran, miesiąc temu dyktator, pół roku temu przywódca Libii. To tak jak z Napoleonem - " Bestia uciekła z Elby, Bonaparte w Marsylii, Cesarz maszeruje na Paryż ! "
  Nie ma jak to odważne dziennikarstwo..., g.( GW) płynie zawsze z prądem.

 • dalarna

  Oceniono 8 razy 4

  Przywódca który potrafi zdobić władzę w wieku 27 lat nie będąc niczyją marionetką jest niezwykle rzadkim przypadkiem w historii.W tym konkretnym przypadku fakt,iż ojciec Kadafiego był jedynie hodowcą wielbłądów jeszcze bardziej akcentuje niezwykłe umiejętności i wielki talent przywódcy libijskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX