TokFm >  Świat

Muammar Kaddafi - kim jest najdłużej rządzący tyran Afryki? [ZDJĘCIA]

han
23.02.2011 13:54
A A A
Libijski przywódca Muammar Kaddafi rządzi Libią od 42 lat. Nigdzie nie rusza się bez swojej ukraińskiej pielęgniarki - "zmysłowej blondynki", uwielbia taniec flamenco, wyścigi konne. Nie lubi jednak latać nad wodą i mieszkać wyżej niż na pierwszym piętrze - to opis upodobań libijskiego przywódcy Muammara Kaddafiego, jaki wyłania się z depeszy wysłanej we wrześniu 2009 przez ambasadora USA w Trypolisie, ujawnionej przez portal Wikileaks.

Kaddafi nazywa siebie przywódcą rewolucji, który przyniósł Libijczykom chwałę. Dyktator zdobył władzę w 1969 roku. Miał wtedy 27 lat. Stanął na czele grupy młodych oficerów, która dokonała przewrotu wojskowego i proklamowała utworzenie Libijskiej Republiki Arabskiej. Zamknięto wtedy brytyjską i amerykańską bazę oraz wypędzono tysiące Włochów, mieszkających w Libii.

 • 2
Komentarze (69)
Zaloguj się
 • avatar

  marcustokfm

  0

  Po przeczytaniu niektórych wpisów,jestem w szoku. Ile głupoty,tępoty i niczym nie zawinionej nienawiści można w nich znaleźć. Biedni ci ludzie. Ich życie jest proste,jak życie krowy. Trawa,woda..kupa. I tyle po nich zostaje.

 • avatar

  annastasia

  Oceniono 2 razy 2

  @czesarna

  Za głupi jesteś aby cokolwiek pisać o tak wybitnych osobowościach.

  Przywódca państwa to nie ksiądz i nie ma prwa być pokornym, chyba że wobec Boga!

  Bóg jest wielki i zaprzaństwo wnucka żołnierza Wehrmachtu z Danzig i jego kolesi z PO i PSL widzi.

  Ktokolwiek obraża teraz po śmierci Kadadfiego to niech pamięta, że jeszcze niedawno był on hołubiony na salonach przez możnych tego świata, prezydent Sarkozy jeszcze niedawno całował go w rękę !

  Kto zna Bliski Wschód, czy takie kraje jak Irak, Afganistan czy wiele innych to wie, że tam rządzi się tak jak kiedyś w Europie za królów. Tam nie ma prezydentów w rozumieniu europejskim, tam każdy przywódca jest władcą a władca musi mieć silną rękę aby utrzymać w ryzach plemiennych kacyków.

  To jest tam norma. To jest tam normalne i oczekiwane przez tamtejsze narody.

  Libijczykom za Kadafiego żyło się dostatnio. Teraz ich *wybawcy* rozpieprzyli im infrastrukturę, zdezorganizowali państwo. Wielu prawdziwych Libijczyków wymordowano, także tych co nie brali udziału w walkach, wielu uciekło za granicę a ci co zostali będą klepac biedę, mając utrudniony dostęp do wody pitnej, żywności czy lekarstw.

  W Libii panoszyć się będą najemnicy CIA i amerykanskie żołdactwo. Trwać będą polowania na członków rodziny Kadafiego i jego zwolenników. Druga strona też odpowie zamachami. Taki będzie wynik *pomocy*Zachodu, taka będzie amerykanska demokracja. Najeźdźcy muszą się też liczyć, z tym,że będzie jeszcze nie jeden *11, września*, uczestniczyliśmy w agresji a więc możemy i musimy liczyć się z *11 września* i u nas w Polsce, niestety. Za głupotę rządzących płacimy zawsze wszyscy .

 • avatar

  czesarna

  Oceniono 5 razy -1

  Jarosław Kaczyński nie jest synem beduina, nie był kapitanem i nie awansował samego siebie do pułkownika, nie nazywał się też królem królów, a jednak wiele cech osobowych łączy go z Kaddafim. Nie ma sensu szukać takich cech u obydwu jak rzetelność, pokora, życzliwość. Dzieli ich tylko to, że Kaddafi miał złote pistolety i karabin, Kaczyńskiemu wystadza mały, by nie powtarzać za nim - malutki pistlecik i to jeszcze, że Kaczyński jeszcze jest. A zło trzeba tępić!

 • avatar

  curvaturadiculo

  Oceniono 4 razy -2

  @jovani

  Ten cały kryzys w PRL to wszystko przez to, że PRL nie doszedł do komunizmyu, tylko zatrzymał sie
  w socjalizmie.

 • avatar
 • avatar

  curvaturadiculo

  Oceniono 1 raz -1

  @zak32

  Takich ludzi jak ty to powinno sie zamykać w Tworkach.

  Nie udawaj proroka, kŧóry odkrył co oczywiste.

  Kto miał w szkole chociaz trójkę z historii i geografii ten wie, że ekonomia nigdzie i nigdy nie pieła się wiecznie pod górę. W szkole mówiono o kryzysach, kŧóre miały miejsce w przeszłości.

  A teraz wyłazi taki zak32 i udaje, ze kryzysy odkrył, chociaz ich istnienie to elementarna wiedza.

  Nieðługo się okaże, ze zak32 zacznie "przewidywac" trzęsienia ziemii w Japonii i wylewy Nilu w Egipcie.

  Idż durniu, skontaktuj się z twoim psychiatrą, gdyż niewykluczone, że mu się nudzi bez ciebie.

 • avatar

  curvaturadiculo

  Oceniono 2 razy -2

  @polsz

  Fotek ci nie dobrali pod gust, szmaciarzu?
  Zrób sobie lepszą. :)))

  Dobrze było pisac o Berlusconim i Sarkozym, zapiominając o Putinie i jaruzelskim,
  a tu bęc, co za brzydka niespodzianka! he he he.

 • avatar

  ptr0

  0

  "W odróżnieniu od Saddama nie skończył na szubienicy, lecz stał się przyjacielem wielu europejskich polityków." Jak widać Saddam lepiej skończył- powieszony, szybka mniej bolesna śmierć niż wykrwawienie się po postrzale w głowę...

 • avatar

  paka48

  Oceniono 1 raz 1

  Niesmaczne, tracicie szacunek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX