Zobacz najbardziej wpływowych Polaków wg 'Wprost'

'Chcieliśmy, by była to lista ludzi wpływowych na różne sposoby' - pisze we wstępie dzisiejszego numeru 'Wprost' Tomasz Lis. Na liście 100 najbardziej wpływowych Polaków tygodnika znaleźli się więc: politycy, artyści, publicyści i dziennikarze (wśród nich red. naczelna Radia TOK FM Ewa Wanat), modelka, biznesmeni oraz duchowni.

Zobacz, kogo 'Wprost' umieściło w pierwszej dziesiątce.
Monika Olejnik Monika Olejnik Fot. Małgorzata Kujawka / AG

10. Monika Olejnik

"Potrafi być bezwzględna" - czytamy o prowadzącej rozmowy w TVN24 i Radiu Zet Monice Olejnik. "Politycy PiS tak przestraszyli się jej pytań, że przestali przyjmować zaproszenia do studia" - uzasadnia "Wprost".

Olejnik została również doceniona za to, że stała się przez lata wzorem kobiety sukcesu. Oprócz świetnych zarobków, "świetnie wygląda, niektórzy uznają ją za ikonę stylu" - argumentuje tygodnik.

Janusz Palikot Janusz Palikot Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta

9. Janusz Palikot

"Wydawało się, że wyleci z polityki, ale wrócił do niej w imponującym stylu". Palikot funkcjonował przez lata jako krytyk Jarosława i Lecha Kaczyńskiego, pokazał, że polityka może być happeningiem. Dodatkowo - do polityki wszedł już jako milioner.

"Wprost" zwraca uwagę, że z Palikotem w przyszłości może być różnie - jedni wieszczą mu tekę premiera, inni - że błyskawicznie zniknie z polityki. "Jak to w przypadku Palikota, możliwe jest wszystko".

Ilona Łepkowska Ilona Łepkowska Fot. Wojciech Olkuonik / Agencja Gazeta??????

8. Ilona Łepkowska

Autorka "M jak miłość" i "Barw szczęścia" - dwóch uwielbianych przez telewidzów seriali. To dzięki nim sławę zyskały tacy aktorzy, jak np. Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Cichopek czy bracia Mroczkowie.

Dodatkowo - co podkreśla "Wprost" - Łepkowska to także scenarzystka filmowa: m.in. dwóch części "Och, Karol" oraz dwóch części filmu "Kogel-mogel".

Bronisław Komorowski Bronisław Komorowski Fot. Wojciech Olku?nik / Agencja Gazeta

7. Bronisław Komorowski

Prezydent został wyróżniony m.in. za to, że po 15 miesiącach od jego zaprzysiężenia "sposób sprawowania funkcji przez Komorowskiego akceptuje ok. 70 proc. Polaków".

Tygodnik przypomina, że prezydentura byłego marszałka Sejmu zaczęła się od tzw. "wojny o krzyż", z której Komorowski wybrnął bez szwanku - krzyż przeniesiono sprzed pałacu prezydenckiego, a symboliczna "delegalizacja prezydentury" przez jego przeciwników się nie powiodła.

Zygmunt Solorz-Żak Zygmunt Solorz-Żak Fot. Krzysztof Karolczyk / Agencja Gazeta

6. Zygmunt Solorz-Żak

Jego klientem będzie praktycznie co drugi Polak - zauważa tygodnik. Oczywiście, gdy dodamy widzów Polsatu Cyfrowego, Polsatu oraz 13 mln abonentów Plusa, którego właśnie kupuje Zygmunt Solorz-Żak.

"Przecierając nowe szlaki, zarabia miliony" - opisuje "Wprost". I rzeczywiście Solorz-Żak chce stworzyć grupę telekomunikacyjno-medialną, która podbije rynek. Sam zresztą zapowiadał, że finalnie zostanie tylko on i Telekomunikacja Polska.

Jan Krzysztof Bielecki Jan Krzysztof Bielecki Fot. Robert Kowalewski / AG

5. Jan Krzysztof Bielecki

Jest bez realnej władzy, ale z wielkim wpływem na państwo. "Z pozoru jego rola wygląda skromnie" - zauważa tygodnik. Jednak pozory mylą - Bielecki kieruje Radą Gospodarczą przy premierze i jest jednym z najbardziej zaufanych doradców premiera Tuska.

"Wprost" wylicza: to Bielecki do rządu wprowadził Jana Rostowskiego, przekonał Donalda Tuska do reformy OFE, namówił premiera do zdymisjonowania Grzegorza Schetyny po aferze hazardowej i odwiódł premiera od kandydowania na prezydenta.

Tadeusz Rydzyk Tadeusz Rydzyk Fot. J?drzej Wojnar / Agencja Gazeta

4. Tadeusz Rydzyk

Założyciel Radia Maryja, Telewizji Trwam i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, pomysłodawca "Naszego Dziennika". Słowami socjologa Ireneusza Krzemińskiego: Rydzyk ma prostą wizję religijności, odwołującą się do przeszłości.

Prawicowi politycy uważają, że może zmienić wynik wyborów, więc - jak zauważa tygodnik - starają się mu nie podpaść.

Kuba Wojewódzki Kuba Wojewódzki Fot. Jacek Lagowski / AG

3. Kuba Wojewódzki

W jego programie "goście są prawie tak ważni jak prowadzący". Zresztą - sam tak wita widzów. "Na dzisiejszą pozycję pracował latami. Był naczelnym miesięcznika 'Brum', prowadził audycje radiowe w Trójce. Prawdziwą sławę przyniosła mu funkcja jurora w polskiej edycji 'Idola'" - wylicza "Wprost".

Na fali popularności prowadzi już 10. sezon swój autorski talk-show - najpierw w telewizji Polsat, obecnie w TVN.

Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński Fot. Rafa? Malko / Agencja Gazeta

2. Jarosław Kaczyński

"Chyba jedyny polski polityk, który wywiera wielki wpływ na Polskę nawet wtedy, gdy jest w opozycji" - ocenia "Wprost".

Pomimo kolejnej przegranej w kolejnych wyborach, Jarosław Kaczyński wciąż niewątpliwie ma wpływ na opinie wielu Polaków. Jego pozycja na prawicy jest niepodważalna. "Może przede wszystkim ze względu na jego wybitny talent do odczytywania, co w duszy jednej trzeciej Polaków gra, i do grania akurat na tej strunie".

Donald Tusk Donald Tusk Fot. Robert Kowalewski / Agencja Gazeta

1. Donald Tusk

Uzasadnień do wyboru premiera na najbardziej wpływowego Polaka jest kilka, m.in. reelekcja, brak konkurencji dla PO, brak rywala w partii, 'monopolizacja teraźniejszości'.

Dziennikarze "Wprost" zauważają jeszcze jedną cechę premiera: "w parlamentarnej demokracji jeden człowiek nie może już skupić więcej władzy niż on".

Więcej o:
Komentarze (53)
Zobacz najbardziej wpływowych Polaków wg 'Wprost'
Zaloguj się
 • iwoska88

  Oceniono 5 razy 5

  z całym szacunkiem, ale jaki ma wpływ na rzeczywistość tych Polaków, którzy nie ogladają seriali TVP i komedii romantycznych (zreszta nieśmiesznych) pani Łepkowska? Politycy, dziennikarze - rozumiem, ale scenarzystka?

 • 2owczarki

  Oceniono 4 razy 4

  A na co wpływa Wojewódzki i dlaczego wśród wpływowych nie ma Majewskiego?
  ...................
  Przygotuj się na kryzys
  howtoprepareforcrisis.blogspot.com

 • bacowa

  Oceniono 3 razy 3

  Łepkowska ?

  nabijając sobie kabzę otumaniając pół Polski takim chłamem?

  gdzie w jej ,,dziełach'' jakiekolwiek wartości?

  na tych gniotach ma się kształtować intelekt Polaków?

  klasyczny przykład robienia wodomózgowia w społeczeństwie z jednoczesnym trzepaniem kasy

 • rolnikzwilkowiecka134a

  Oceniono 2 razy 2

  Monika O."Potrafi być bezwzględna" – ło, tyż mi mecyje ? Jo mom w chlewie takom jednom „bezwzglyndnom”, mówie wom – ja jej daje zarcie do koryta to ta na chama się pcho i łodpycho „współtowarzyski” Jak se je wśyćkie łobserwuje (a patse pilnie) to tak kiej bym widział obrady nasygo sejmu (jo wtedy mom obraz na bieżąco i wiem co się ta w sejmie wyprawio)
  „ Olejnik została również doceniona za to, że stała się przez lata wzorem kobiety sukcesu. Oprócz świetnych zarobków, "świetnie wygląda, niektórzy uznają ją za ikonę stylu" – łuchowoj Boże takie wzory dlo naszych córek, zon i matek Polek. Twardy dysk jej się łobsunoł na 1 m. łod ziemi i że wy i płacita za takie głupoty i chamskie ataki które łona mówi ?. No, ale muse się zgodzić z wami, że ikona to łona jest (troche popękano i lakier z ni złazi) ale możeta jom łoddać do konserwacji. (U nos Maciaszczyk takie ikony wyklepuje i wyglądają kiej by nowe) Ale jo wos prose, nie dowojta jom za wzór, bo mi mój kłoń zdechnie zawcasu ze śmiechu. Ooooooooooo !!!! – łona nadała by mi się do pługa więc jom mi przyślij ta a nie bydzie się tam u wos marnowała..

 • abp_anton_lavey

  Oceniono 2 razy 2

  Z tym wpływem ojdyra Grzyba to bym się powstrzymał. Gnój ten parszywy miał kiedyś, i owszem, jakiś wpływ na szerzej rozumianą xiańską tłuszczę, nie tylko na elitarne formacje Moherowych Beretów. Ale to się już skończyło co dobitnie pokazały wybory do PE, wybory samorządowe i ostatnie wybory parlamentarne. Czarownik plemienny plemienia moherowego Grzyb może się zesr... ale na demokrację w Polsce nie możę już wpływać. Nie jest w stanie wpływać nawet na nominalnie po tej samej stronie barykaty NSDAPiS, o czym świadczy marny los żebrystów (zwanych też zerowcami). Trudno sobie też wyobrazić większy obciach, wiochę i przaśny prymitywizm niż ten reprezentowany przez Muchomora. Ten kościotrupi Nikodem Dyzma dobiega już końca swojej kariery. Już niedługo nawet politycy wstaną z kolan i rzeczą całkowicie do pomyślenia i bynajmniej nie świędokradczą, żeby Grzybowe biznesiki prześwietlił fiskus.

 • ramirez

  Oceniono 4 razy 2

  Powinni jeszcze podzielić na wpływ pozytywny i destrukcyjny. Byłby dylemat w destrukcyjnym, czy miejsce pierwsze za niszczenie Polski przyznac Rydzykowi czy Kaczyńskiemu.

 • rolnikzwilkowiecka134a

  Oceniono 1 raz 1

  Jeszcze ros se łoglondnołem wasom liste. Widze na ni dwóch „sprawiedliwych” a reszta to same nieroby a u nos tak krucho z siłom robocom. Podeślijta mi ich a rusy praca na wsi. (tylko bez wibratora, kłota, ksyza, godła i rynkawicek) Nie bydom tu im potrzebne. Tak wiele jest tu do roboty – gnój trza ino wyrzucić, krowy wydoić, kury macać aby my nadążylim za produkcjom w ty jeno Łuni. Ślachetne to bydzie, bo i wy bydyta mieć porządek i świenty spokój a i polskom wieś wypadało by wesprzeć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX