Baczyński: Plan Morawieckiego to tylko kolejne dzieło polskiej literatury romantycznej

PiS albo wywróci się "na własnych sznurowadłach", albo będzie rządził przez lata - uważa Jerzy Baczyński. Gospodarka ucierpi, dla ludzi "urządzi się igrzyska polityczne w szukaniu zdrajców i sabotażystów, a potem jak ktoś podniesie głowę, to w nią dostanie; być może rękami narodowców" - pisze w "Polityce".

Jak długo potrwają rządy PiS? "Są wśród aktywu niepisowskiego dwie wyraźne opcje" - pisze w nowej "Polityce" jej naczelny Jerzy Baczyński. Jedna jest taka, że "wywrócą się na własnych sznurowadłach".

"Plan Morawieckiego, nawet jeśli jest tam wiele dobrych chęci, to tylko kolejne dzieło polskiej literatury romantycznej. PiS destabilizuje właściwie wszystkie systemy państwa, wprowadza chaos, niepewność, których gospodarka nie cierpi" - uważa Baczyński.

"Jak ktoś podniesie głowę, to w nią dostanie"

Druga opcja? "PiS będzie rządził przez lata. Zagarną na 'rympał' wszystkie możliwe stanowiska i wprowadzą system nomenklaturowo-oligarchiczny jak na Węgrzech. Nie zrobisz w kraju żadnego interesu ani kariery, jeśli nie dogadasz się z partią" - pisze publicysta.

"Gospodarka będzie trzeszczeć" - przewiduje Baczyński. Jego zdaniem ludzie tego nie zauważą, "uśpieni rozrzucaniem pieniędzy na koszt przyszłych pokoleń". "A jeśli będą narzekać, najpierw urządzi się dla nich igrzyska polityczne w szukaniu zdrajców i sabotażystów, a potem jak ktoś podniesie głowę, to w nią dostanie; być może rękami narodowców" - zaznacza Baczyński.

Cały tekst w nowym numerze "Polityki".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (21)
Baczyński: Plan Morawieckiego to tylko kolejne dzieło polskiej literatury romantycznej
Zaloguj się
 • jkk59slezsko

  Oceniono 2 razy 2

  Panie redaktorze ! Gratuluję artykułu który ma tak duży oddźwięk u zawodowych trolli. Nie pamiętam artykułu, który tak wielu sekciarzy pobudził do działania. Oczywiście zupełny brak treści w ich komentowaniu to sekciarska norma, stosowana również przez waadzę.

 • fajkat

  Oceniono 2 razy 2

  „uśpieni rozrzucaniem pieniędzy na koszt przyszłych pokoleń”

  Oczywiście – już zachęcają dawać 500+ na obligacje – a to oznacza że nie muszą już szukać kasy, bo za to zapłacą przyszłe rządy.

 • niezlomny_dlugopis

  Oceniono 2 razy 2

  Tragi-komiczny bohater.

 • piotr17j

  0

  To zdanie: "Plan Morawieckiego to tylko kolejne dzieło polskiej literatury romantycznej" jest naprawdę świetne. Jaki żal, że ja tak tego planu pierwszy nie nazwałem.

 • maruda.marudna

  Oceniono 4 razy 0

  Kolejny mag - wizjoner bredzi od rzeczy. To zapewne tzw. "ekspert".

 • antybasta

  Oceniono 4 razy 0

  Brawo Panie Baczyński. Alem się uśmiał. Dzieło literatury... Dobre to!

 • swobodan1

  Oceniono 6 razy -4

  Narodowcy - podpuszcza was Jerzy Baczyński spuście mu wpie.dol
  gdyż się o to sam prosi.

 • swobodan1

  Oceniono 6 razy -4

  Czy to prawda,że Jerzy Baczyński to lowelas, który ru,hał i wyru.hał pewną
  ruda panią ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX