Komentarze (275)
Kard. Nycz: Ws. projektu Ordo Iuris doszło do "przekroczenia granic'' na ''niższych szczeblach''
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • krflis

  Oceniono 26 razy 0

  Jeśli kogoś szanowałam z hierarchów kk to był to Nycz. Niestety ta wypowiedź dowodzi, że to taki sam hipokryta jak cała reszta. "Kościół nie ma sobie nic do zarzucenia", nie stanowi prawa, a nieprawidłowości na niższych szczeblach.
  Jedyna sensowna odpowiedź: wypad klecho

 • banan125

  Oceniono 56 razy 0

  panie Nycz,
  jakiś słaby zegarek pan założyłeś do zdjęcia ....a gdzie ten złoty ?

 • geos

  Oceniono 96 razy 0

  " Podpisy pod projektem (Ordo Iuris) zbierano w wielu parafiach, co mogło stworzyć wrażenie, że Kościół go popiera"
  Wrażenie?!?!? Ja nie mam wrażenia, ja jestem tego pewna!

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 40 razy 0

  Najlepiej im szła ta ewangelizacja w Ameryce Południowej i Środkowej. Miliony wysłano do nieba, ale teraz mają duże trzódki.

 • abxcd

  Oceniono 28 razy 0

  Kard. Nycz, uważałem Cię za jednego z najpoważniejszych ludzi w tym cyrku, ale nie wmawiaj mi, że KK nie wtrąca się jawnie w politykę, że nie opowiada się czy nie popiera jedynej słusznej partii (tu PiS)... Nie wmawiaj mi też, że wielu z KK nie wpływało na zbieranie głosów nad tym śmiesznym projektem Ordo Iuris. Na litość boską, nie rób tego!

 • marberlin

  Oceniono 92 razy 0

  Kawalarz z tego Nycza.

 • agnrodis

  Oceniono 9 razy -1

  "Podpisy pod projektem (Ordo Iuris) zbierano w wielu parafiach, co mogło stworzyć wrażenie, że Kościół go popiera"... jakby nie popieral, to kosciol by ich pogonil, az by sie kurzylo!!!!

 • agnrodis

  Oceniono 9 razy -1

  Nycz przyzwyczail sie, ze jego owieczki, to prawdziwe barany, we wszystko uwierza, wiec wciska nam kit jak dla idiotow. Oj, chyba sie KK przeliczyl!!!

 • agnrodis

  Oceniono 9 razy -1

  Przeciez PiS to jest jedynie organ wykonawczy Kosciola Katolickiego!!! To KK wygral wybory, a nie PiS. PiS jest jedynie figurantem, bo oficjalnie KK nie moze sprawowac wladzy. W praktyce stolice mamy w Toruniu, a rzadzi nami RYDZYK!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • danusia_z_magla

  Oceniono 9 razy -1

  Bezczelny gosciu emanujacy w dodatku zlotym zegarkiem za sumy o jakich wiele jego owieczek moze pomarzyc jedynie. Najpierw to biskupstwo i duchowienstwo niech samo oczysci sie z szamba w jakim tkwi z homolobby, pedofili, z pacjentow takich jak wesolowski wkladajacy dzieciom lapy w d... Zepsute, zaklamane towarzystwo!

 • Tadeusz Sobol

  Oceniono 3 razy -1

  Czyżby mason jak przed rozbiorami, bo przecież ma rozeznanie. Żal

 • mjs05

  Oceniono 17 razy -1

  Prawda jest taka, że gdyby nie protesty, Kościół by się nie odciął od tego projektu. Z zachowania hierarchów i polityków wynika, że nawet życie ma swoją cenę i dla jego ratowania nie warto ryzykować utraty władzy. Obrońcy życia zagrali tu rolę pionka, którego można bez żalu poświęcić.Swoją droga marginalne środowisko feministek mistrzowsko ograło rząd, większość parlamentarną i Kościół. Fakt, bez potężnego wsparcia mediów by się to nie udało, ale mimo wszystko robi to wrażenie.

 • wujtommy102

  Oceniono 13 razy -1

  Kościół opierał swoją potęgę na zwasalizowaniu władzy i wymuszaniu od niej sowitych dotacji oraz zastraszaniu ciemnego ludu celem pobrania od niego sporej daniny.Biskupi poczuli ,że przekombinowali w swej chciwości i narzucaniu swej woli woli parafianom. Państwowej czy społecznej kasy zawsze starczy dla o..Tadeusza, ale niekoniecznie dla wszystkich biskupów zwłaszcza,że władza niedługo się zmieni na mniej spolegliwą wobec nich.Ale co to będzie jak bogobojny dotąd naród przestanie dawać na tacę i płacić za wszelkie posługi kapłańskie zgodnie z zasadą,"co łaska", a więc odmówi masowo tej łaski.

 • sojer2006

  Oceniono 9 razy -1

  Nycz przestań kłamać , bo to ciężki grzech. No ale jeden grzech więcej, jakie to ma znaczenie.

 • bromba4321

  Oceniono 21 razy -1

  Zdaje się, że ich trochę strach przed pustą tacą zaczyna gnębić

 • Magdalena Roehrig

  Oceniono 21 razy -1

  Szkoda, że nie powiedział tego, jak parafie zbierały podpisy. Wtedy to tej czarnej mafii nie przeszkadzało. Teraz, jak zupa się wylała bije się w piersi. HIPOKRYCI !

 • tinorossi

  Oceniono 15 razy -1

  Jesli naprawde mamy rozdzial Kosciola od panstwa, nie domagajmy sie od biskupow oficjalnego stanowiska na temat ekshumacji.No bo w efekcie oczekujemy na co? Na to, ze KK wplynie na rząd? W takim razie w pozostalych wypadkach tez ma wplywac?? Katolik powinien postepowac zgodnie z dekalogiem i wymaganiami swojej wiary. Panstwo powinno byc laickie, bo spoleczenstwo polskie jest, moze wbrew pozorom i statystykom, roznorodne.Kazde mieszanie sie kosciolow do panstwa powinno byc pietnowane wewnatrz kosciolow. Wiadomo, ze takie wypadki sie zdarzaja i wlasciwie nikt na nie nie reaguje.

 • jacek.sygula

  Oceniono 13 razy -1

  Pan jest MOCĄ swojego Kościoła, a Kościół SIŁĄ swoich owieczek.

  Jako Katolik podpisuję się pod słowami mojego Kardynała: "Granice zostały przekroczone". Niestety nie da się "po cichu" popierać przed wyborami PIS, a potem "po cichu" wystawiać im za to popracie rachunku w postaci projektu nowej ustawy aborcyjnej lansowanej przez ORDO IURIS. Ten projekt to nic innego tylko powrót do średniowiecza i w prostej linii do Inkwizycji. Jako Katolik umiem odróżnić WIARĘ od FANATYZMU religijnego charakterystycznego dla religii muzułmańskiej. Dlatego apeluję do swoich Biskupów o głoszenie nauki katolickiej i pomoc w zrozumieniu problemu. Albowiem MORALNE owieczki nigdy nie dopuszczą się aborcji, bo im SUMIENIE nigdy na to nie pozwoli. Narzucanie ekstremalnych propozycji mocą ustawy nikogo nie ochroni, a jest rozwiązaniem iluzorycznym, i tylko umocni podziemie aborcyjne. Ja bardzo proszę moich Biskupów, żeby popierali POLAKÓW, a nie partie polityczne, które doraźnie będa spełniać prośby Episkopatu. Kościele mój proszę nie mieszaj się do polityki.

 • safelogica

  Oceniono 17 razy -1

  Oh jaki ten polski Kościół Katolicki jest biedniutki, jak go gnębią i wykorzystują. Ordo Iuris zbierało podpisy w parafiach co mogło sugerować, całkowicie niezgodnie ze stanem faktycznym, iż Kościół popiera taki projekt.
  Jaki pan Hoser jest wiarygodny, jaka "uczciwość i praworządność" bije z jego słów ...
  Czyli w parafiach podpisy pod czymkolwiek może zbierać każdy?
  No to ruszam ze zbieraniem podpisów o poszanowanie prawa.
  A tak przy okazji, panie Hoser podobnie wypowiadał się pan w sprawie kliki homoseksualistów w sutannach, którzy uwili sobie gniazdko w jednej z parafii na warszawskiej Pradze Północ

 • 33qq

  Oceniono 41 razy -1

  Podli, cyniczni ludzie.

 • stefan4

  Oceniono 9 razy -1

  ,,rolą biskupów nie jest stanowienie prawa, a ewangelizacja. [...] by także prawo, choć nie jest jedynym sposobem ochrony życia, było optymalne i najlepiej służyło ludzkości''

  Czy sprawa aborcji jest JEDYNYM tematem związanym z ochroną życia, jaki interesuje ewangelizatorów?

  A jaki jest stosunek Kościoła do kary śmierci? -- katechizm jest w tej sprawie mętny jak wypowiedzi Pytii pod wpływem środków odurzających. A czy ludzie, zawodowo przygotowujący się do skutecznego zabijania, nie żyją w grzechu ciągłym cięższym od tego, który popełniają powtórnie żonaci rozwodnicy? Więc skąd te juble chwalebne na grobach żołnierzy? A co sądzi hierarchia o udziale Polski w wojnach przeciwko Afganistanowi i Irakowi, w których zabito już dobrze ponad półtora miliona ludzi?

 • zimmel

  Oceniono 35 razy -1

  Byłem 8 lat ministrantem,wychowałem dzieci w duchu religijnym. Ale w 20 wieku,gdzie tylko poszedłem do kościoła to kazanie zawsze było o nie narodzonych. Nareszcie na Boże ciało poszedłem na procesje i upał skwar a Biskup na kazaniu pierniczy o aborcji. Wziąłem żonę za rękę i wysliśmy z kościoła. I jesteśmy ateistami,

 • evergreen111

  Oceniono 43 razy -1

  Możecie ZABRONIĆ swoim barano... tfu! owieczkom czego tylko chcecie, ale WARA WAM OD TYCH, DLA KTÓRYCH NIE JESTEŚCIE ŻADNYM AUTORYTETEM I KTÓRZY NIE WIERZĄ W TEGO WASZEGO OKRUTNEGO BOGA!

 • pam_pa_ram_pam

  Oceniono 15 razy -1

  A na wyższych to nie?
  A może wszyscy poniżej Franciszka (ten akurat wygląda na porządnego) to są "niższe szczeble".

 • niezalany

  Oceniono 23 razy -1

  za późno, sporo za późno... mleko już się rozlało drogi kardynale, a wasze "niższe szczeble" zawsze były albo spróchniałe, albo zbyt słabe...

 • newpatric

  Oceniono 83 razy -1

  Obłozyć ich podatkami na zasadach ogólnych i będzie pare miliardów rocznie dochodu dla społeczeństwa.

 • agnrodis

  Oceniono 10 razy -2

  Ale sie teraz kolesie z KK wykrecaja od odpowiedzilnosci!!! Przegrali, ale winy na siebie nie wezma!!! Oto, katolicka "uczciwosc".

 • Tadeusz Sobol

  Oceniono 2 razy -2

  Mordujmy dalej niewinnych i bezbronnych, składajmy w ofierze satanistycznej. Ciekawe, że winnych mordowania niewinnych nie można zabijać... lol

 • lewacka.konserwa

  Oceniono 14 razy -2

  Jak na liberalny portal, to TOK FM strasznie dużo cytuje kościelnych hierarchów. Mnie się wydaje, że akurat ich zdanie, to odbiorcy mediów Agory raczej mają głęboko gdzieś.

 • pinio67

  Oceniono 18 razy -2

  "Kłamstwo powtórzone 1000 x staje się prawdą"
  Nie pojmuję jak można uznawać niejakiego goebelsa za autora tego twierdzenia. Przecie on tylko wziął przykład z katolstwa stosującego tę zasdadę od 2000 lat. Rozszerzając - to religia (każda) jest kwintesencją tej "prawdy". Czego żywym i aktualnym przykładem jest ten powyżej i reszta arcyhipokrytów.

 • dyskootantka

  Oceniono 16 razy -2

  Nie tylko w tej sprawie kłamie. Pomogli PiS-owi wygrać wybory a zapłatą miała być zmiana prawa na kościelne. Kobiety zbuntowały się, bo to, co chcieli wprowadzić, groziło, że nawet po zwykłym poronieniu trzeba by się tłumaczyć przed prokuratorem. To teraz i PiS i kościół się odcinają od tego. Ale to nie jest rezygnacja, tylko chęć zyskania na czasie, żeby przygotować nowe, bardziej perfidne sk....ństwo. Łgarstwo to grzech księże biskupie, siódme przykazanie. Gdybyście w tym nie uczestniczyli, to można było ogłosić przed głosowaniem, a najlepiej przed zgłoszeniem, bo o zbieraniu podpisów wiedzieliście, kłamczuszki.

 • cyreliusz

  Oceniono 16 razy -2

  Od kiedy wyższe szczeble nie odpowiadają za niższe ?
  Gdyby biskup napsał NIE proboszcz by się nie poważył.
  Czarny protest przeobrazil się w protest przeciwko KK.
  Róbcie tak dalej - zły duch skacze z radości.

 • dzaga41

  Oceniono 20 razy -2

  Typowy kleszy hipokryta.

 • cmochall

  Oceniono 12 razy -2

  czy on wie co mowi ?chyba nie! czas przejsc na emeryture!!!!!!. tylko czemu za nasze pieniadze

 • wpm1

  Oceniono 42 razy -2

  Abepe mówi, że rolą biskupów nie jest stanowienie prawa, a ewangelizacja. No to kilka klasyków ewangelizacji:

  „Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów.” (św. Tomasz z Akwinu)

  „Kobiety są przeznaczone głównie do zaspokajania żądzy mężczyzn.” (Jan Chryzostom, 349-407, gr.)

  „Kobieta jest istotą poślednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyźnie.” (św. Augustyn 354-430 – „ojciec” Kościoła)

  „Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych” (św. Tomasz z Akwinu, „mędrzec” Kościoła, 1225-1275)

  Kobieta winna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga.”
  (Ambroży, mędrzec Kościoła, 339-397)

  „Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj, to diabeł! Ona jest swoistym piekłem!” (papież Pius II, 1405-1464)

  „Kobiety ze swej natury są przeznaczone do wspólnych uciech.” (Kapokrates, założyciel klasztoru)

  „Kobiety są błędem natury… z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu… są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny… Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)

  „Dziewczęta noszące spódniczki mini, pójdą do piekła.” (Wild, SJ, XX w.)

  „Kobiecie przystoi jedynie szata żałobna. Skoro tylko przekroczy próg wieku dojrzałego, winna zasłonić swe gorszące oblicze, by nie utracić szczęśliwości wiecznej.” (Tertulian, pisarz chrześcijański)

  „W miejscu, w którym zatrzyma się ksiądz, nie powinna przebywać żadna kobieta” (Synod Paryski, 846)

  „Kobiecie nie wolno mieszkać w pobliżu kościoła.” (Synod w Coyaca, 1050)

 • berig123

  Oceniono 18 razy -2

  Panie Nycz to jest dymisja za brak nadzoru! Anus pan zawracasz! "Szczerość często graniczy z głupotą"!

 • ivonna49

  Oceniono 38 razy -2

  Panie kardynale, pan nic nie zrozumiał. Ludzie mają dosyć waszych działań, sprzecznych całkowicie z waszym posłannictwem. Pan po prostu kłamie,mówiąc,ze kościół nie wtrąca się do polityki, że nie naciskacie na polityków. Dzięki wam pis wygrał wybory, dzięki wam istnieje radio,które propaguje nienawiść,obłudę,fałsz i ma w "rękawie" prezesa i jego podwładnych. To wy biskupi, czynicie zło,korzystacie z majątku i dotacji z naszych podatków. To jest zgodne z prawem bożym,które was obowiązuje? Nie,wy z bogiem nie macie nic wspólnego,macie za to usta pełne frazesów! Mamy was dosyć!

 • zapomorski12

  Oceniono 44 razy -2

  Zakłamani do granic. Kościół się nie miesza, a to dobre.

 • krach2015

  Oceniono 34 razy -2

  Jak zawsze, zbrodniczy wzgledem Narodu Polski kosciol katolicki ,swoimi czarnymi watykanskimi pacholkami dzieli nas na gorszych i lepszych .Chce aby Ci madrzejsi zaakceptowali wierzenia glupkow ,chce wprowadzenia takich samych zasad jakie maja fundamentalisci muzulmanscy,chce nas jak w wieku XV trzymac inkwizycja za twarz ,skazywac,karac i palic na stosach .Dlatego precz zbrodniarzom katolickim z polityki.Dlaczego zbrodniarzom,swoimi szpiegowskimi dzialaniami na rzecz zaborcow, doprowadzili do trwajacej 123 lata ,pod germanskim i ruskim butem, niewoli calego Narodu.Wymazali Polske z mapy .W 90 % sa odpowwiedzialni za ta gehenne,reszta byli wielmoze ,zdrajcy jak Radziwil i inni.Katoliccy zbrodniarze zostali wynagrodzeni.Car wyslal do Papieza oficjalne podziekowane za "PRYWISLANSKIJ KRAJ",dokument mozna zobaczyc w archiwach watykanskich i ruskich,dolaczyl do tego kilka ton zlota ktore, mozna przykladowo zobaczyc na sklepieniach sal watykanskich czy szyjach obwieszonych zlotymi lancuchami dostojnikow tej zbrodniczej organizacji.Dlatego musimy sie bronic przed ,katolikami,muzulmanami zydami i innymi religiami,zapewniaja one tym oszustom panowanie nad ciemnymi masami narodow.Przykladem niech bedzie ten jeden,zbrodniczy wzgledem Narodu Polski kosciol katolicki ,123 lata niewoli i miliardy nieszczesc w naszych rodzinach.Dzisiaj znow mamy Radziwilow i innych zdrajcow w Rzadzie,razem ze zbrodniczym kosciolem katolickim chca nas wepchnac w zaleznosc od watykanu,bronmy sie przed ta czarna zaraza.

 • newpatric

  Oceniono 34 razy -2

  Kościół chce sobie podporządkowac całe państwo i tobi to od lat rękami PO a teraz PIS.

 • harimau666

  Oceniono 18 razy -2

  te,Nycz,powiastka dla ciebie:
  img7.demotywatoryfb.pl//uploads/201312/1387486952_t0ayug_600.jpg

 • Piwo Jasne

  Oceniono 24 razy -2

  Panie Nycz , a co będzie jak po uchwaleniu tej ustawy następna grupa katolickich oszołomów zażąda kolejnego zaostrzenia tejże ustawy do karania kobiet za aborcję naturalną "miesiączkę" , mężczyzn za onanizm , też więzieniem ? Zapewne w kościołach zacznie się zbieranie pieniędzy obok tych na KUL na budowę więzień dla kobiet które dokonały aborcji naturalnej i dla mężczyzn onanistów.

 • w12121

  Oceniono 36 razy -2

  A kampania wyborcza PiS ze wszystkich ambon w kraju to tez bylo "przekroczenie granic'' na ''niższych szczeblach'' ?!?!?

 • izbkp

  Oceniono 14 razy -2

  Edukacja seksualna potrzebna natychmiast. Dla dorosłych także. Nie ma czegoś takiego jak "moment" lub "chwila" poczęcia. Życie ludzkie to proces, który można jedynie, dla jego zrozumienia podzielić na pewne umowne etapy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX