Co zrobi Trump? ''Zrobi wszystko, co najgorsze i czego się obawiamy''. A Unia? ''Mamy ciamciaryzację UE''

Unia Europejska nie uczy się niczego. Nie zareagowała odpowiednio na Brexit. I nie zareaguje na Trumpa. Zdaniem Sławomira Sierakowskiego to oznaka ''ciamciaryzacji''.

Kontrowersyjny miliarder, bez doświadczenia został wybrany na 45. prezydenta USA. - Ja myślę, że to, co zrobi Trump jest nieprzewidywalne w szczegółach, za to w grubym rysunku jest przewidywalne - Trump zrobi wszystko najgorsze, czego się obawiamy - stwierdził Jacek Żakowski.

- Katastrofą jest to, co jest po drugiej stronie. To, że widząc idącego Trumpa, wiedząc, jakie są źródła jego sukcesu, Unia podpisuje CETA z Kanadą, co daje tak niebywały ogień populistom, choć ekonomicznie jest ma mikroskopijne znaczenie, ale jakie symbolicznie - oburzał się Żakowski. Jego zdaniem jednym podpisem Donald Tusk dodał Trupowi pół procenta poparcia.
- Masz ciamciaryzację Unii Europejskiej po Brexicie, będziesz miał to samo po Trumpie - ocenił Sławomir Sierakowski z ''Krytyki Politycznej''.
Zdaniem publicystów świat dostał serię uderzeń pałką po głowie i czas się obudzić.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (39)
Co zrobi Trump? ''Zrobi wszystko, co najgorsze i czego się obawiamy''. A Unia? ''Mamy ciamciaryzację UE''
Zaloguj się
 • szpung

  Oceniono 17 razy 7

  Warto wspomniec jak dziala ten swiat w ktorym siec znajomosci dominuje nad efektywnoscia. Warto przypomniec poczatki informatyki czasy gdy meczylismy sie z OS DOS, kto sobie zadawal wtedy pytanie dlaczego taki syf IBM puscil na rynek PC majac znakomita wlasna baze programistow, dla ktorych nie byloby problemem napisanie wielowatkowego OS. Zagadka jest banalnie prosta matka Billa Gatesa byla bliska znajoma prezesa IBM, Gates nawet nie musial pisac systemu kupil go w jakiejs malej firemce programistycznej za grosze. Identycznie wygladal pojedynek rewelacynej architekturze procesora M6800 i fatalnego produktu Intela. Czynnik ludzki oczywiscie zawsze bedzie dominowal, pytanie jak uruchomic czysto rynkowe kryteria w rozwoju.

 • 66kropek

  Oceniono 15 razy 5

  Trump zrobi wszystko najgorsze, czego się obawiamy - stwierdził Jacek Żakowski. Jeżeli to sprawdzi się tak jak inne profetyczne wizje redaktora Jacka to super.

 • Kazik Dool

  Oceniono 8 razy 4

  Z czego ta histeria.Czy w Ameryce będą wieszać gejów leasbijki,liberałów NIE.To z czego to się bierze.Chyba że ci histerycy to jakaś nawiedzona sekta?.Poprostu jest zmiana władzy i tyle.Przecież Pan prezydent Trum nie jest Wilkołakiem.Opanujcie się.

 • tom_58

  Oceniono 8 razy 4

  A może pora przywrócić znaczenie słów.
  Mówi się (raczej tylko niektórzy tak robią), że populista wygrał z realistą.
  Ale pytanie, co jest realizmem a co populizmem?
  Czy populizmem jest dostrzeganie rzeczywistych problemów ludzi?
  I czy realizmem jest serwowaniem ideologiczno-hejterskiej sieczki, którą społeczeństwo ma tylko łyknąć?
  I zdziwienie, że nie działa!
  Każdy wie, ze w fizyce jeśli się rozpozna właściwie to nie stanie się mu krzywda. Jak pogłówkuje to nawet wykorzysta z pożytkiem dla siebie.
  Ale jeśli będzie mówił, że jest inaczej to prawie pewne, że poparzy sobie palce, jeśli je tylko zachowa.
  Panie Jacku i panu podobni! Przyjrzyjcie się światu i wtedy piszcie dla niego recepty.

 • rastablaster

  Oceniono 9 razy 3

  O ile pamiętam miał być pogrom Trumpa. Jak zwykle (brexit i ostatnie polskie wybory) poszło na opak. Wniosek nasuwa się sam. MSM nie informują. Chcą sprawować rząd dusz, ale rządu dusz już nie sprawują - ponieważ proletariat wsi i miast leje gęstym moczem na obrzydliwe wytwory tych presstytutek.

 • ot48

  Oceniono 1 raz 1

  Duda był pierwszy.

 • wlomat1

  Oceniono 1 raz 1

  "Unia Europejska nie uczy się niczego. Nie zareagowała odpowiednio na Brexit. I nie zareaguje na Trumpa. "
  Unia Europejska to powinna już dawno zareagować. Ale np. wtedy, gdy jej najważniejsze postacie lądowały po zakończeniu kariery w Banku Goldman Sachs, który przyczynił się do kryzysu finansowego właśnie w tej Unii Europejskiej >!>!>!>

 • lukeng

  Oceniono 2 razy 0

  Hej, jak się nazywał Prezydent Galaktyki z "Autostopem przez galaktykę"? Zaphod Bleblabrox czy jakoś tak? Tak mi się jakoś przypomina...
  A, znalazłem: "As a character, Zaphod is hedonistic and irresponsible, narcissistic almost to the point of solipsism, and often extremely insensitive to the feelings of those around him. In the books and radio series, he is nevertheless quite charismatic which causes many characters to ignore his other flaws". ...i: "He was briefly the President of the Galaxy (a role that involves no power whatsoever, and merely requires the incumbent to attract attention so no one wonders who's really in charge, a role for which Zaphod was perfectly suited)". ;-)

 • candid13

  0

  Człowiek z drabinki
  sięgnął do szminki
  Ja wam pokażę!
  (jak się umażę)
  Ja was rozdepczę!
  (daj szminki jeszcze)
  Ja was opluję!
  (już się farbuje)
  Drabina niewielka
  taka dwuszczebelka
  Stojak na niej nadęty
  i całkiem pogięty.
  Na drabince stoję
  Trumpa się nie boję
  Choć wzrostem dębowy
  Sięgam mu do głowy
  Spojrzę prosto w oczy
  Mój dech go zamroczy
  I powiem: Kolego,
  Mamy coś wspólnego
  Pytasz, co to będzie?
  Jaja jak żołędzie
  (z sieci)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX