''Dziewuchy, co dalej''? Pisarki pytają. I apelują do rządu: Przestańcie wymachiwać kasą jak szpaner w beemce

- Dziewuchy, co dalej? - zastanawiają się w „Polityce” Sylwia Chutnik i Grażyna Plebanek pytając organizatorki i uczestniczki Czarnych Protestów, których fale od wiosny przetaczają się przez Polskę. Co, znowu mamy wyjść na ulice? Przecież pada, a od ostatniej pikiety podpisałyśmy już sto petycji. I dalej nic, nie się nie zmienia, a jak już, to na gorsze - piszą we wspólnym felietonie pisarki.

Mają głównie na myśli przyjęty program „Za Życiem”, który zakłada m.in. jednorazową wypłatą 4 tys. złotych za urodzenie chorego dziecka. - Ludzie, przestańcie wymachiwać kasą jak szpaner w beemce. Zacznijcie działać systemowo - apelują Chutnik i Plebanek.

- Rząd kombinuje, komu by tu dać jeszcze trochę grosza, żeby się zamknął - piszą.

Kto zrobił ''najlepszą'' manifestację?

Zauważają również, że wśród organizatorów protestów (pod różnym szyldem) trwa cicha rywalizacja o to, kto zrobił najfajniejszą manifestację. - Drażnią przepychanki z KOD, który ma struktury i własny sprzęt. Zachowuje się jednak niczym dobry wujaszek, który wspiera materialnie, ale oczekuje grzeczności i podporządkowania. Zaczynają się licytacje, kto był pierwszy i więcej zrobił dla sprawy. W rezultacie kiełkujący dopiero ruch oddolnego sprzeciwu traci impet. 

Dobra fala kobiet

- Wywołałyśmy kolejną falę feminizmu. Niezależnie od absurdalnych pomysłów, którymi przerzucają się obecni rządzący rujnując państwowy budżet i buciorem rozwalając to, co po transformacji zbudowaliśmy. Niezależnie od parć na powiatowe kariery, my kobiety, niezależnie od miejsca zamieszkania wiemy, że razem możemy wszystko. Jeśli przyjdzie zmęczenie, powiedzmy sobie: a jednak nie płyniemy pod prąd. Niesie nas wielka, dobra fala. Kobiet - podsumowują Sylwia Chutniki Grażyna Plebanek.

Cały felieton w najnowszym wydaniu tygodnika „Polityka”

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (30)
''Dziewuchy, co dalej''? Pisarki pytają. I apelują do rządu: Przestańcie wymachiwać kasą jak szpaner w beemce
Zaloguj się
 • aaron.goldstein

  Oceniono 23 razy 9

  Panie są na poziomie intelektualnym całego lewackiego towarzystwa. Tym bardziej apeluję do władz – dajcie im swobodę skrobania, uchlewania sie na umór i ćpania. Tylko to trzeba tak ustawić, żeby ich wolne wybory nie naruszały wolności innych ludzi. Czyli niech się uchlewaja, ćpaja i skrobią poza przestrzenią publiczną.

 • 66kropek

  Oceniono 21 razy 9

  Faktycznie od organizatorek Czarnego Protestu( tego z początku października) zrobiło się dość tłoczno wiec pytanie zostanie zawieszone w próżni. I rzeczywiście pada deszcz Atmosferę tez troszkę zważyła Natalia przybysz i jej sposób rozwiązywania problemów mieszkaniowych, jeżeli bowiem chciałyście walczyć o liberalizacje ustawy aborcyjnej to rozpoczęcie od wyznań Natalii Przybysz był bardzo głupim pomysłem na przyciągniecie zwolenniczek oraz zwolenników.

 • szpung

  Oceniono 26 razy 8

  Wy natomiast przestancie pisac i zanudzac swiat wydzielinami swojej starej kory mozgowej.

 • ot48

  Oceniono 13 razy 7

  Czy któryś z chłopaków poleci na te dziewuchy? No chyba ze potraktuje to jako przygodę.

 • maruda.marudna

  Oceniono 21 razy 7

  Trzeba jak najwięcej kasy przeznaczyć na LGBT, prawda dziewuchy? Poza tym, my dziewuchy, domagamy się taśmowego usuwania ciąż. Czy nie można w każdym województwie zainstalować linii usuwania?

 • angelus-silesius

  Oceniono 3 razy 3

  Nawoływanie "Przestańcie wymachiwać kasą jak szpaner w beemce" to błąd.
  Raczej żądajcie by wymachiwali kasą, a za następny rok splajtują, i tyle po nich pozostanie: siwy dym!

 • wlomat1

  Oceniono 19 razy 3

  "Ludzie, przestańcie wymachiwać kasą jak szpaner w beemce. Zacznijcie działać systemowo - apelują Chutnik i Plebanek."
  Jedno nie wyklucza drugiego. A nawet gdyby nie było tego drugiego, to dotychczas - wy lewackie mądrale, nie było też tego pierwszego >!>!>

 • swobodan1

  Oceniono 2 razy 0

  Widziałem transparent z marszu "Dziewuch" cytuję:
  "Mam cipkę: - "Skorzystaj" - oferta handlowa "Dziewuch"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX