Tym odpowiada na inicjatywę Dudy: Wszyscy Polacy przez pięć lat będą maszerować we wspólnym pochodzie 11 XI. A na czele...

Pojednanie z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości - to inicjatywa prezydenta Dudy. Jak się na nią zapatruje się Stanisław Tym? ''Program partii - programem narodu''.

11 listopada Andrzej Duda zaproponował, by w Święto Niepodległości w 2018 r. sto lat po odzyskaniu niepodległości doszło do pojednania ponad podziałami. - Zaproponował nam sielankę pod szyldem PiS - pisze Tym.

- Polacy mają taką specyfikę, że gdy ktoś nas zaatakuje z zewnątrz, to wszelkie podziały schodzą na drugi plan i wszyscy się rzucają do obrony ojczyzny - cytuje prezydenta Stanisław Tym w felietonie w ''Polityce''.

- A jak nikt na nas nie napadnie? - zastanawia się Tym. - To wtedy będziemy mieli ustawę, w której zadekretuje się jedność narodu - odpowiada sam sobie satyryk - . Prezydent zgłosi ją do laski. Powstanie centralny komitet obchodów 100-lecia niepodległości Polski, a Sejm uchwali, że wszyscy Polacy przez pięć lat będą maszerować we wspólnym pochodzie. Poprowadzi go Jarosław Kaczyński - wieszczy Tym.

- A jeśli ktoś będzie chciał iść we własnym gronie? To złoży podanie o pozwolenie i go nie dostanie, bo ustawa zabroni. Program partii - programem narodu, jak za czasów PRL wisiało na każdym płocie - porównuje.

Cały komentarz w najnowszym wydaniu tygodnika ''Polityka''>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (118)
Tym odpowiada na inicjatywę Dudy: Wszyscy Polacy przez pięć lat będą maszerować we wspólnym pochodzie 11 XI. A na czele...
Zaloguj się
 • ergosumek

  Oceniono 45 razy 21

  Zamiast napisać o dzisiejszej rozmowie telefonicznej Prezydenta Dudy z Trumpem, zaproszenia do USA i deklaracji współpracy z Polską piszecie jakieś dyrdymały...

 • 66kropek

  Oceniono 59 razy 21

  ".....- odpowiada sam sobie satyryk -" Tym sam sobie odpowiada i z pewnością sam najbardziej się uśmiał ze swoich wysilonych dowcipów na poziomie niesamowitych skeczy z szopek Wolskiego,Brakuje jeszcze żeby zaczął rymować tworząc prześmieszne fraszki.

 • tom_58

  Oceniono 87 razy 21

  Zaproszenie to nie nakaz.
  Stasiu, nie wiem w czym masz problem.
  Chcesz to pójdziesz. Nie, to nie. Łaski bez.

 • ergosumek

  Oceniono 44 razy 20

  Powstanie centralny komitet obchodów 100-lecia niepodległości Polski, a Sejm uchwali, że wszyscy Polacy przez pięć lat będą maszerować we wspólnym pochodzie. Poprowadzi go Jarosław Kaczyński - wieszczy Tym.
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Dobry żart tynfa wart.
  Ale ten jest idiotyczny.
  Panie Tym, to w ogóle nie jest śmieszne....

 • westgreg

  Oceniono 91 razy 19

  Pan Tym ripostuje na poziomie wierszyków M. Wolskiego wygłaszanych w TVP. Czasami faktycznie należy skorzystać z szansy na milczenie.

 • bart5554

  Oceniono 102 razy 12

  "Wyborcza" coraz chudsza. Bez kroplówki z publicznych pieniędzy nie przeżyje. Internauci ujawniają jak samorządy wspierają Agorę.

  wpolityce.pl/polityka/315157-wyborcza-coraz-chudsza-bez-kroplowki-z-publicznych-pieniedzy-nie-przezyje-internauci-ujawniaja-jak-samorzady-wspieraja-agore

  ===

  Wyborcza + Tok FM + Onet + TVN = opozycja totalna

 • na_grobli

  Oceniono 34 razy 10

  Tym i ważne pytania?
  Nie ośmieszajcie siebie i jego.......

 • kkes

  Oceniono 25 razy 9

  "Reklamy zakręcania kaloryferów nie budiet"
  Który punkt NETYKIETY naruszyłem, że to usunęliście?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX