Hartman: Czegoś tak idiotycznego jak Narodowe Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego nie wymyśliłby nawet tow. Wiesław

"Miły rządzie, kochający Boga i inne centrale. Społeczeństwo obywatelskie z istoty rzeczy nie podlega centralizacji! Żadnej! Jest wolne, rozproszone, spontaniczne. Nie znosi żadnego centralnego zarządu" - podkreśla Jan Hartman.

"Zastanawiałem się, kiedy ten rząd przypnie sobie ośle uszy i odda gargantuicznej grotesce" - zaczyna swój felieton Jan Hartman. "Doczekałem się! Czegoś tak idiotycznego jak Narodowe Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego nie wymyśliłby nawet tow. Wiesław" - stwierdza.

- Ta sytuacja musi zostać uporządkowana, dlatego, że w tej chwili naprawdę bardzo dużo pieniędzy jest przeznaczanych na funkcjonowanie różnego rodzaju organizacji społecznych czy NGO-sów - powiedziała Beata Szydło w wywiadzie dla "Tygodnika Solidarność". I zapowiedziała centralne sterowanie organizacjami pozarządowymi. Tym, jak pisze "Gazeta Wyborcza" będzie zajmowało się Narodowe Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Ono ma NGOsom wyznaczać cele i udzielać środków na ich realizację.

Rząd chce NGOsy "wziąć za pysk"

"Otóż, miły rządzie, kochający Boga i inne centrale. Społeczeństwo obywatelskie z istoty rzeczy nie podlega centralizacji! Żadnej! Jest wolne, rozproszone, spontaniczne. Nie znosi żadnego centralnego zarządu" - pisze w tekście, który zatytułował "Narodowe Centrum Głupoty im. Beaty Szydło". Jakie są zdaniem filozofa intencje rządu?

Objąć jak najściślejszą kontrolą i nadzorem finansowanie organizacji ze środków publicznych; scentralizować i skoordynować działania wszystkich organizacji z agendami rządowymi, tak aby finansowanie organizacji odpowiadało celom rządu i programowi rządzącej partii

- uważa.

"Czyli, inaczej mówiąc, zlikwidować wolność i spontaniczność w działalności organizacji i w kształtowaniu się ich współpracy z różnymi sektorami władzy publicznej. Wziąć za pysk - żeby rzecz nazwać po imieniu" - zaznacza Hartman.

"Organizacje będą odtąd klientami rządu, grzecznymi i posłusznymi, czekającymi na granty jak pokojowe pieski na ciasteczko" - pisze dalej. Kto skorzysta na takiej zmianie? "Na pierwszym miejscu będą, rzecz jasna, Rydzyk i jego kościelni akolici" - ocenia. 

Potem będą ci wszyscy od „wyklętych”, od pisowsko-endeckiego patriotyzmu, od przebieranek, od różnych tam „samoobron”, „tradycji”, strzelania, ganiania po lasach, polowania itp. Dalej pójdą ci od oświaty patriotycznej i bardzo nabożnej, od zwalczania dżenderu, aborcji, gimnazjów, szczepionek i innej cholery, a ostatni promil dotacji, całe sto tysięcy, pójdzie na takie tam michałki-frajerki, z jakiejś ugrzecznionej centro-prawicy, żeby potem się chwalić, że pluralizm jest za PiS jak ta lala.

- ciągnie filozof. I na koniec dodaje: "Czekam na Narodowe Centrum Prokreacji. Zgłaszam się na odźwiernego".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Hartman: Czegoś tak idiotycznego jak Narodowe Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego nie wymyśliłby nawet tow. Wiesław
Zaloguj się
 • arcylapsus

  Oceniono 8 razy 6

  Aż dziw, że wciąż milczą dyżurni żydożercy. Czyżby nie było "przekazu dnia"?

 • qnqn

  Oceniono 7 razy 5

  Drodzy botujący pistrolowcy. Jeśli nadal pieprzycie debilne argumenty, że pis to dobra zmiana, to muszę Was zmartwić. Akceptując to co robi teraz pis, permanentnie udowadniacie, że albo jesteście pod mocodastwem kremla, albo jesteście zwolennikami dobrej, komunistycznej zmiany. Argumenty które za tym przemawiają, jest masa. Chcecie szczegółów... proszę pisać do adolfa jadosława katyńskiego.

 • kryweg

  Oceniono 5 razy 5

  Wierzyłam, ze załatwimy sprawę tej jesieni. Widać trzeba czekać do wiosny. Zaznaczam - będzie gorzej, bo przed nami sporo nocy sejmowych...

 • hanishl

  Oceniono 3 razy 3

  No to teraz rusza procesje organizowane przez Ordo Iuris i podobne .
  Słuszny cel i kasa popłynie

 • Oceniono 2 razy 2

  Wcale nie jest takie pewne, że nie doczeka się Pan posady odźwiernego. W tym matriksie wszystko jest możliwe.

 • hanishl

  Oceniono 2 razy 2

  No to kto zbierze najwięcej minusów ?
  "Nie przejmuj się idiotami . Im masz więcej minusów tym lepiej .
  Oni pomylili lokowanie produktu . Na Podkarpaciu i tak nikt tego nie czyta a
  stałych bywalców żaden troll nie nawróci "
  Na Pomorzu w małych miejscowościach i tak GW nie uświadczysz . Pełno Wsieci Do rzeczy i od rzeczy

 • czubek23

  Oceniono 4 razy 2

  Pieniądze nie są przekazywane na funkcjonowanie NGS-ów lecz na realizowanie powierzonych im zadań zwykle w drodze przetargu ofert

 • kolektywnie

  Oceniono 3 razy -3

  Organizacje pozarządowe biorące pieniądze na własną działalność,fajny absurd.

  Może zamiast tworzenia nowych posad urzędniczych zaprzestać finansowania organizacji pozarządowych?!Kupa kasy zostanie budżecie,będzie na 500+.

  Wiem,wiem to szalony pomysł aby różni ideolo,księża,wyznawcy JPII,feiministki itp. utrzymywali się ze środków otrzymywanych od zwolenników.

  To dość zabawne że wszystkie "autorytety"oburzeni są że nie dostaną kasy, a czyje to są pieniądze to już ich nie obchodzi.

  KALI URAŚĆ KROWĘ TO DOBRZE,KALEMU UKRAŚĆ KROWĘ TO ŻLE

  MOTTO wszystkich Sierkowskich,Hartmanów i Rydzyków tego kraju

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX