Tym o rządach PiS: Naszą ojczyzną dowodzi handlarz starzyzną, który przebrał się za admirała

"Liczną załogę skompletował, kierując się prostym kryterium: im większym jesteś nieudacznikiem, tym bardziej się nadajesz, bo będziesz wierniejszy" - pisze o "admirale" Stanisław Tym. "Choć nie ma sztormu, statek admirała od roku płynie na dryfkotwie. Hamuje po prostu" - dodaje.

Stanisław Tym w felietonie w nowej "Polityce" punktuje poszczególne siły polityczne. "Kiedy patrzę na gabinet cieni Platformy Obywatelskiej, wydaje mi się, że niektóre twarze malował już Matejko" - pisze. O zjeździe PSL, na którym ugrupowanie na swojego prezesa znów wybrało Władysława Kosiniaka-Kamysza: "W cieniu gabinetu cieni zebrał się w Jachrance gabinet figur woskowych".

"Naszą flagową jednostką zwaną ojczyzną dowodzi handlarz starzyzną, który przebrał się za admirała" - tak natomiast opisuje PiS i jego prezesa. "Liczną załogę skompletował, kierując się prostym kryterium: im większym jesteś nieudacznikiem, tym bardziej się nadajesz, bo będziesz wierniejszy" - dodaje Tym.

"Niech się bawią, niech się tytłają"

I zauważa, że "choć nie ma sztormu, statek admirała od roku płynie na dryfkotwie. Hamuje po prostu". Załoga się uwija, Morawiecki "obiecuje cuda na kiju polskim przedsiębiorcom", a Zalewska "robi reformę edukacji, która nie ma żadnego sensu". Ale admirał ogłasza, że wśród przedsiębiorców wykrył spisek, a reforma według jego planu ma na celu jedynie "nieopisany chaos" w samorządach.

Wtedy admirał będzie mógł, zdaniem Tyma, oskarżyć samorządy o nieudolność i "ludzi wymienić na naszych". Bo, jak dodaje satyryk, wtedy "admirał jest zadowolony: Niech się bawią, niech się tytłają. Ja już nie mam żadnej przyszłości, więc niech oni też jej nie mają".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (152)
Tym o rządach PiS: Naszą ojczyzną dowodzi handlarz starzyzną, który przebrał się za admirała
Zaloguj się
 • 66kropek

  Oceniono 28 razy 20

  Widziałam film Tyma "Ryś" i przez dwie godziny krwawiły mi oczy, ale póki jeszcze jest czas i PISF w dobrych rękach Tym powinien nakręcić koniecznie film . "Ryś2" jego esprit nie powinien się marnować

 • szpung

  Oceniono 118 razy 20

  NIK krytykuje proces budowy dróg. GDDKiA płaciła dwa razy za to samo. Tna strazy tamtegio systemu stal rowniez tym stary satyr od ktorego cora\ nieprzyjmeniej zalatuje starzyzna.

 • ergosumek

  Oceniono 69 razy 19

  "Liczną załogę skompletował, kierując się prostym kryterium: im większym jesteś nieudacznikiem, tym bardziej się nadajesz, bo będziesz wierniejszy. "Choć nie ma sztormu, statek admirała od roku płynie na dryfkotwie. Hamuje po prostu"
  ++++++++++++++++++++++++++++++++
  Załoga Platformy to była paka, katechetka jako minister od spraw wewnętrznych i policji, a ministra od sportu bardzo kompetentna sportowo.
  Panie Tym, statek PIS płynie na dryfkotwie?
  Za mało i za wolno robią?
  Człowieku, ustawy przyjmują w jeden dzień, opozycja błaga o spowolnienie, a pan gadasz o dryfkotwie?

 • kreciarobota59

  Oceniono 85 razy 19

  Po,Platforma Panie Schetyna powinna byc rozliczona ze swych 8-letnich rządów,Afer,sprzyjaniu dla Obcych korporacji,banków,żerowaniu na najbiedniejszych Polakach.Po nie powinno być nawet w Sejmie wasze 8-letnie rządy to Hańba dla Polaków.udowodniliście swoim działaniem ze wasze miejsce jest na śmietniku Historii i w kryminale,Wydłużyliście wiek Pracy aż do śmierci,Obniżyliście zasiłek pogrzebowy, zabraliście pieniądze z Prywatnych funduszy ,Odpowiedzialni jesteście za Smoleńsk,brakiem kompetencji ,oraz uczciwe wyjaśnienie tej tragedii,zadłużyłyście nas na miliardy dolarów ITP.Ja nie odczułem poprawy sytuacji materialnej przez wasze rządy,skłóciliście Polaków razem z PIS,obecnie też robicie zadymy i przeszkadzacie.PIS też należny rozliczyć po ich kadencji.Wszystko ma być przejrzyste za to braliście ,bierzecie cholernie duzą kasę z naszych podatków.Dość wysługiwania się Obcym.Rządy PO tak jak Obecnie PIS jeździły do IZRAELA na KONSULTACJE co tam podpisywały jest do dziś tajemnicą,Jak można łamać prawo międzynarodowe które stwierdza ze stolicą Izraela jest TEl-wiv,a Izrael przywłaszcza sobie Jerozolima .Dzis PIS tam tez jeździ na konsultacje ?czy Politycy sami jak mają interes nie mogą przyjechać do Warszawy? KIM są Polacy,przez kogo ZARZĄDZANI?

 • sapere-auso

  Oceniono 49 razy 13

  Naszą ojczyzną dowodzi handlarz starzyzną, który przebrał się za admirała" i stąd ten ongisiejszy wysyp Kopaczek, Piotrowskich, Wasiak, Nowaków, Much, Halickich, KluzikoRostkowskich, Zembali...

 • gela1

  Oceniono 19 razy 9

  Publicysta wytyka, że "do tych wyjątkowo konkretnych obietnic" dojdą jeszcze marsze "w obronie demokracji" w każdym województwie. "Tu PiS sięgnął do spuścizny Gierka, który 40 lat temu skasował powiaty i każdy Konin zrobił stolicą województwa" - pisze felietonista. I wieszczy, że przez najbliższe miesiące czekają nas więc "marsze PiS w obronie Demokracji, Dudy i Dobrobytu".

  "Co 6 dni marsz 3xD" - podkreśla Tym.

 • bart5554

  Oceniono 15 razy 7

  ..........

  Ciche porozumienie niemiecko-rosyjskie coraz mocniej uderza w Grupę Azoty. Wpływ obu krajów na Komisję Europejską jest niebagatelny i może skutkować przyjęciem przez nią niekorzystnych rozwiązań uderzających w polską chemią i wzmacniających Acron – spółkę, która w 2012 r. próbowała dokonać jej wrogiego przejęcia. Prowadzony od kilku lat spór wkracza w nową fazę.

  www.energetyka24.com/496465,rosyjski-acron-wraca-do-gry-dzieki-brukseli-i-niemcom-polska-chemia-znow-w-niebezpieczenstwie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX