Zawisza: Przyzwoitość wymagała powiedzenia, że TVP to pisowska telewizja, która stosuje najgorsze mechanizmy propagandy

Marcelina Zawisza z Razem nie dołącza do chóru osób zachwyconych ostatnimi wypowiedziami prof. Piotra Glińskiego.

Wicepremier i minister kultury najpierw przeprosił ''bohaterów''  nagonki na wybrane organizacje pozarządowe, a potem w TVP Info stracił panowanie nad sobą i w rozmowie na żywo mówił o nierzetelności TVP. Zarzucał dziennikarzom, że ''zwariowali''.

- Pierwsza reakcja, to, że dobrze, że w końcu ktoś to powiedział. Ale z drugiej strony nie przypisywałabym odwagi i heroizmu panu Glińskiemu. Zdecydował się zareagować prawdę dopiero kiedy zaatakowana została jego żona - mówiła w TOK FM Marcelina Zawisza.

Renata Koźlicka-Glińska zasiada w radzie Pracowni Badań i Innowacji Społecznych ''Stocznia''. ''Wiadomości'' w końcu zajęły się i nią dopatrując się w dotacji ministerstwa kultury dla organizacji nieprawidłowości,

- Przyzwoitość wymagała powiedzenia, że TVP to pisowska telewizja, która stosuje najgorsze mechanizmy propagandy, za nic ma standardy dziennikarskie, za nic ma sprawdzanie faktów, jej zadaniem jest szczucie na wrogów PiS - mówiła Zawisza.

"Po raz pierwszy od początku 'dobrej zmiany', widzimy tak poważne pęknięcie w obozie władzy"

 

 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (44)
Zawisza: Przyzwoitość wymagała powiedzenia, że TVP to pisowska telewizja, która stosuje najgorsze mechanizmy propagandy
Zaloguj się
 • aaron.goldstein

  Oceniono 29 razy 9

  Jest już naukowo udowodnione, że nie ma większych manipulatorów i propagandzistów, niż media lewicowo-liberalne. Odsyłam do raportów na temat działania CNN i innych liberalnych mediów w USA. W Polsce prym wiodą media Agory, TVN i Newsweek. To co robi TVPis jest wyjatkowo nieudolne i trudno to nawet nazwać propagandą.
  Na szczęście mamy teraz w odróznieniu do lat 2007-2015 zróżnicowane media. nadal olbrzymia przewage finansową i liczbową mają media lewicowo- liberalne, ale ich przewaga topnieje, a ludzie nie nabierają się na ich manipulacje, bo wraz utratą władzy ich arogancja i zakłamanie stały się jeszcze bardziej widoczne.

 • westgreg

  Oceniono 7 razy 7

  Kto ma telewizję, ten ma władzę.

  Nie pierwszy PiS tę zasadę stosuje. I ostatni też nie będzie. Początkiem lat '90 politycy wzięli sobie TVP na własność i tak już to na długo pozostanie.

 • hasyo

  Oceniono 22 razy 6

  Gorszych manipulatorów i cenzorów, jak wy, nie ma w Posce.

  www.wpolityce.pl/polityka/317201-beata-mazurek-spor-pomiedzy-telewizja-polska-a-wicepremierem-glinskim-dotyczacym-ngo-sow-powinien-byc-rozstrzygniety-pomiedzy-tymi-dwiema-stronami

 • andmas

  Oceniono 13 razy 3

  Już nabierałem wiary ,że można przekształcić zawziętego Pisiora w normalnego wrażliwego człowieka ... ,a tu skucha ...

 • kkes

  Oceniono 11 razy 3

  W którym momencie ją brutalnie zaatakowano? Pytając czy ma cos wspólnego z fundacją, która otrzymała z MKiDN kilkadziesiąt/kilkaset tys. zł?

 • gogol_m

  Oceniono 2 razy 2

  Propagandziści udający dziennikarzy oburzają się na ... propagandzistów udających dziannikarzy.

 • szpung

  Oceniono 4 razy 2

  Tzn. to telewizja, ktora jest obecnie lustrzanym odbiciem czerskiej i wiertniczej i moze dlatego tak razi tych, ktorzy sprowadzili do stanu kompletnego zeszmacenia zawodu dziennikarza. Ile lat minie abysmy wrocili do jakiej takiej niormalnosci. Musi wymrzec pokolenie marca 68 ten cien ktory wisi nad kilkoma pokoleniami Polakow.

 • kober123

  0

  Ja się nie podniecam bo nie oglądam tv. Wkurza mnie tylko to, że kolejne władze chcą żebym za nią płacił. Mam gdzieś co mówią w Wiadomościach. Nie oglądam głupich seriali. Niech najlepiej tą telewizję szlag trafi.

 • nemilek

  0

  TVP to telewizja, która jest obecnie lustrzanym odbiciem Nowogrodzkiej i Żwirki i Wigury i może dlatego tak razi tych, ktorzy sprowadzili do stanu kompletnego zeszmacenia zawodu dziennikarza. Ile lat minie abyśmy wrócili do jakiej takiej normalności. Musi wymrzeć pokolenie marca 68 ten cieć ktory wisi nad kilkoma pokoleniami Polaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX