''Tupolewizm pokazał dyletanctwo PiS. Ta władza nigdy nie przyznaje się do błędów i idzie w zaparte''

Marcin Kierwiński, poseł PO, krytykuje w TOK FM zachowanie PiS po tym, jak ujawniono bulwersujące szczegóły powrotu delegacji rządowej Londynu do Warszawy. Zdaniem ministrów nic się nie stało.

Wczoraj „Dziennik Gazeta Prawna” opisała chaos podczas wylotu polskiej delegacji z Londynu. Na pokładzie embraera było za dużo pasażerów, część urzędników musiała wysiąść i czekać na lot, który był za kilka godzin i miał trwać dłużej.

- Dzięki bogu pilot zachował się zgodnie z procedurami. Od wczoraj politycy PiS mówią, że wszystko było w porządku. Nie ma cienia refleksji, że może jednak powinni zastanowić się nad tym, co robią. To jest to zatrważające i smutne - komentował w Poranku Radia TOK FM Marcin Kierwiński, poseł PO. - Gratuluję ministrom lekceważenia procedur. To się zawsze kończy źle - stwierdził przywołując katastrofę smoleńską.

- Jeżeli minister Błaszczak i Kempa mówią, że wszystko jest ok, choć załadowano więcej pasażerów niż jest miejsc, że trzeba było ludzi wypraszać, to pokazuje skalę bałaganu - mówił Kierwiński.

Procedura HEAD mówi jasno m.in., że lista pasażerów musi być znana 24 godziny przed wylotem. - Tu nie była znana nawet jak pasażerowie byli na pokładzie, to pokazuje skalę dyletanctwa. I to pokazuje państwo PiS. Nie istnieją przepisy, autorytety, rzeczy stałe i obowiązujące ekipę - komentował Kierwiński.

 

Beata Kempa twierdzi, że istnieje inna procedura cywilna, która jest ściśle tajna. Zdaniem ekspertów taka procedura nie istnieje.

- Beata Kempa przygotowała procedurę, która dopuszcza, żeby ładować na pokład samolotu więcej pasażerów niż jest miejsc, to ja życzę szczęścia pani Kempie. To jest niepoważne, myślę że ministrowie zdają sobie sprawę z tego, jakie nieszczęście mogli wygenerować. Tylko ta władza nigdy nie przyznaje się do błędów i idzie w zaparte - stwierdził poseł PO.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (122)
''Tupolewizm pokazał dyletanctwo PiS. Ta władza nigdy nie przyznaje się do błędów i idzie w zaparte''
Zaloguj się
 • uzdek98

  Oceniono 34 razy 34

  pisiesyny mialy farta, ze pilotem byl cywilny profesjonalista a nie wojskowa 'miekka faja' drzaca jak osika przed podpitym generałem, ktory chcial sobie oblot podrasowac na czwarta gwiazdke... ale kiedys fart sie skonczy, tak jak w 2010...

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 34 razy 34

  kłamstwa, bezczelność, nabzdyczenie, bufonada, hipokryzja i tupet katopisowskiej sekty właśnie oderwała się od mont everestu i odlatuje w kosmos. załgana hołota.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 30 razy 30

  I tak Kempa przebiła własną głupotą wszystkie pisiory - stwierdziła, że ta sytuacja to wina PO, bo nie kupili nowych samolotów.

 • maxthebrindle

  Oceniono 30 razy 28

  Polska - jedyny kraj na świecie, w którym istnieją jawne procedury wojskowe i odpowiadajace im ściśle tajne procedury cywilne...

 • owca888

  Oceniono 26 razy 26

  Antoni, Antoni! Nabrałeś wody w usta? Czekamy na oświadczenie, że to Tusk podrzucił do samolotu kapsułki z gazem odmóżdżającym.

  JESTEŚCIE BANDĄ NIEKOMPETENTNYCH NIEUDACZNIKÓW.

 • wunderwaffen

  Oceniono 24 razy 24

  Wczoraj jeden z forumowiczów IDEALNIE porównał ten lot do zakładowych wyjazdów na grzyby w przaśnym, byle jakim PRL.

  Leniwa, roszczeniowa i rozmodlona hołota wybrała sobie odpowiednich ludzi, aby reaktywowali im PRL, który pamiętają z dzieciństwa, czyli wczasy pracownicze+ i slogan z PRL, który hołocie śni się po nocach: "czy się stoi czy się leży 500+ się należny". Niestety nie pamiętają, ze nawet "wielkiemu" Gierkowi pieniądze skończyły się w 3 lata a już w 1974 roku brakowało cukru w sklepach.

 • doronocka

  Oceniono 22 razy 22

  Warto przypomnieć, że w kwietniu 2010 r. to "fachowcy" z PiS zatrudnieni w Kancelarii Prezydenta przygotowywali prezydencki lot to Smoleńska. Jak się to skończyło, wszyscy wiemy

 • jezierskiadam

  Oceniono 22 razy 22

  Procedura PiS jest następująca:

  Kaczyński mówi: - Spadaj dziadu Protasiuku. - ... i spadamy.

 • rezun-one

  Oceniono 20 razy 20

  Tusk z Komorowskim mają tym razem szczęście, nikt im nie zarzuca że to oni układali listy pasażerów. Choć Antoni jeszcze się nie wypowiedział.
  Kempa po "załatwieniu" TK zabiera się za rząd, Szydło już długo nie porządzi, w końcu któryś pilot pęknie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX