''Kaczyński wiedział, co robi. Piotrowicz jest skuteczny i nie ma skrupułów. Wykonuje obrzydliwą robotę''

- To chichot historii, że w wolnej Polsce w partii, której wydaje się że buduje Polskę od nowa, człowiek oskarżający opozycjonistów jest ?twarzą wprowadzania ładu konstytucyjnego? - mówił w Poranku Radia TOK FM Grzegorz Schetyna.

 

Stanisław Piotrowicz, poseł PiS, szef sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, był prokuratorem w latach 1980-1989. Oskarżał m.in. opozycjonistów. Wielokrotnie zapewniał, że nie robił nikomu krzywdy, a nawet chronił. Telewizja TVN24 złapała go na kłamstwie - dotarła do dokumentów IPN i opozycjonisty, który zadał kłam jego twierdzeniom.

- Co będzie dalej z posłem Piotrowiczem? - pytał Piotr Kraśko Grzegorza Schetynę, szefa PO, byłego opozycjonistę. - Mam mieszane uczucia, jak widzę kilka metrów od mnie, jak poseł krzyczy: Precz z komuną. Ta twarz, mimika, gesty mówią wszystko. To jest chichot historii, że w wolnej Polsce w partii, której wydaje się że buduje Polskę od nowa i zaprzecza złej historii, człowiek oskarżający opozycjonistów jest „twarzą wprowadzania ładu konstytucyjnego” - mówił Schetyna.

- Trudno posądzić Jarosława Kaczyńskiego o sympatię do PRL. Czemu więc toleruje tę sytuację? - wtrącił się Kraśko.

- Tu nie ma przypadku. Ktoś zgadzał się na jego kandydowanie do Senatu. Ktoś decydował, że z Senatu przeszedł na listę sejmową. To prezes Kaczyński decyduje o najważniejszych rzeczach - przypomniał Schetyna.

Jego zdaniem twarzą zmian w TK jest właśnie Piotrowicz, bo ''jest skuteczny, nie ma skrupułów''. - Wykonuje czarną pracę, obrzydliwą - stwierdził szef PO. - Nie wierzę, że Kaczyński jest zaskoczony tą sytuacją. Kiedy poseł Brejza w Sejmie pokazywał dokumenty IPN, to prezes Kaczyński był jednym z tych, którzy walili w pulpit. Widziałem to. PiS chce zagłuszyć sumienie i chce pokazać, że to, co widzimy nie jest prawdą. A to jest prawda - dodał Schetyna.

Kim jest poseł Piotrowicz? Sylwetka>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (53)
''Kaczyński wiedział, co robi. Piotrowicz jest skuteczny i nie ma skrupułów. Wykonuje obrzydliwą robotę''
Zaloguj się
 • adamofsky

  Oceniono 39 razy 33

  Wystarczy wyłączyć mózg i już można pracować dla Kaczyńskiego jak Piotrowicz. Albo w ogóle go nie mieć jak np taki szpung, który na tym forum twierdzi że Frasyniuk to "postubecja" a internowani podczas stanu wojennego to "zomo".

 • 39marpik

  Oceniono 33 razy 27

  Piotrowicz to bratnia dusza J. Kaczyńskiego. Te same metody działania, powtarzanie kłamstw do skutku, aż lud uwierzy że czarne jest białe.

 • ssz-tokfm

  Oceniono 31 razy 25

  Ciekawe czy Piotrowicz nie przechowuje teczki TW "Placek"... To by wiele wyjaśniało.

 • spirr

  Oceniono 33 razy 23

  Piotrowicz komunista pelna geba chce nam tworzyc nowy lad konstytucyjny...
  Czy ktos jeszcze wierzy w dobra wole PiSlamu?

 • andrzej2310

  Oceniono 24 razy 20

  Stare dobre metody ubeckie sprawdzają się w partii PIS w stosunku do Polaków.....

 • Lord of The Ducks

  Oceniono 18 razy 18

  Możemy się oburzać na byłych komuchów u władzy, ale i tak ćwokowaty elektorat 500+ oraz nawiedzeni wyznawcy Breżniewa z Torunia dopóki będą mieli michę na koszt państwa to będą popierać Prezesa Tysiąclecia

 • iluminati_semper

  Oceniono 16 razy 16

  #czasrozliczen
  towarzysz prokurator doczeka się własnych pasiaków

 • endrju1521

  Oceniono 16 razy 16

  Piotrowicz, to sku...el, nad sku...elami ! ! ! !

 • krynolinka

  Oceniono 15 razy 15

  Pełne zdziecinnienie u prezesa .Wali w pulpit jak nie przymierzając przedszkolak .No ale wyznawcom się podoba styl z pierwszej ławki .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX