Kraśko o grymasie Kaczyńskiego w limuzynie. ''Od tego zdjęcia już nie da się uciec''

PiS ma już gotowy przekaz ws. grymasu Kaczyńskiego w limuzynie. - Każdy polityk doskonale wie, kiedy pojawia się zdjęcie, które będzie mu towarzyszyć przez lata. Jaką siłę będą miały te zdjęcia za kilka lat? - zastanawiał się Piotr Kraśko w Poranku Radia TOK FM.

Jeden z tabloidów pisze o tym, co znajduje się w instrukcji dla posłów PiS, jak komentować weekendowe wydarzenia w Sejmie i przed nim. Do historii przejdzie zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego wyjeżdżającego nocą z terenu Sejmu po tym, jak z drogi policja usunęła protestujących. Na zdjęciu jest grymas prezesa - część osób zinterpretowała go jako śmiech.

Przekaz PiS ws. uśmiechu

Co PiS każe mówić swoim działaczom? „Prezes PiS uśmiechał się, bo na tą ilość kłamstw i obelg, jaka wylała się na niego nie mogło być innej reakcji”.

- Myślę, że każdy polityk doskonale wie, kiedy wypowiada zdanie, które będzie mu towarzyszyć przez lata i wie, kiedy pojawia się zdjęcie, które będzie mu towarzyszyć przez lata. Dziś może nie, ale jaką siłę będą miały te zdjęcia za kilka lat? - mówił w Poranku Radia TOK FM Piotr Kraśko.

- Dla mnie jest w tym coś z „Makbeta”. Opowieść o człowieku, który dążył do władzy i czegoś bardzo chciał uniknąć. A skończyło się w samochodzie. Jeśli wyobrazić sobie drogę Kaczyńskiego do tego zdjęcia, to jest to niezwykła droga i od tego zdjęcia nie da się uciec - stwierdził Kraśko.

Każda partia staje się partią władzy

- Każda partia, która idzie do wyborów pod hasłem bycia blisko ludzi, bycia partią pełną pokory, która obiecuje słuchać ludzi, po jakimś czasie staje się partią władzy. Ale tempo, w jakim PiS przeszło do partii władzy, do partii siły jest rekordowe. Rozumiem intencję naprawy kraju, ale przekonanie o słuszności działania jest tak duże, że zapomina się o metodach, które temu służą. Może na końcu drogi nic nie ma? - zastanawiał się dziennikarz.

Kto jest dziś opozycją

- Jeden z protestujących przed Sejmem ludzi krzyczał: To my jesteśmy opozycją. I to prawda. Zagrożeniem dla PiS nie są Petru i Schetyna, tylko ci ludzie na ulicy - stwierdził Kraśko. - Barierki ustawia się nie przed Schetyną i Petru, a przed protestującymi ludźmi - dodał.

 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (286)
Kraśko o grymasie Kaczyńskiego w limuzynie. ''Od tego zdjęcia już nie da się uciec''
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 60 razy 46

  Co moga powiedziec ciekawego i waznego ci calkowicie skompromitowani osobnicy, lamiacy nagminnie Konstytucje i prawo. Moga jeszzce raz tylko klamac i opowiadac swoje propagandowe brednie. W przyszlosci Kaczynski, Duda i inni PIS-owcy zostana pociagnieci do odpowiedzialnosci konstytucyjnej, karnej, cywilnej i finansowej.

 • jezierskiadam

  Oceniono 48 razy 36

  Teraz K(...)rwa My.
  - Ja - Kaczyński Jarosław Wielki i moje przydupasy !!!
  Alleluja.
  ...-:)))

 • durnomierz

  Oceniono 47 razy 35

  Taki właśnie grymas prezes ma od zawsze (jego brat bliźniak miał taki sam).

  Z uśmiechu człowieka można wyczytać bardzo wiele: serdeczność, życzliwość, poczucie humoru, dystans do siebie, inteligencję, spokój duszy.

  Czy ktoś potrafi sobie wyobrazić prezesa szczerze uśmiechniętego? Nie, on się nigdy nie uśmiecha, on jest fizjologicznie - i przede wszystkim psychicznie - niezdolny do tego.

  Charakterystyczny grymas prezesa wyraża kompleksy, strach, nieufność, nieczyste sumienie, także żądzę i megalomanię, czasami szyderstwo i pogardę. Wyraża wszystkie niskie i patologiczne emocje tego zepsutego do szpiku kości człowieka.

  Jeżeli ktoś zna się choć trochę na ludziach, to na podstawie samego tego grymasu powinien wiedzieć, że od tego człowieka można się spodziewać tylko wszystkiego co najgorsze!

 • marudna.maruda

  Oceniono 37 razy 29

  Bardzo wymowny wyraz twarzy prezesa- i co mi zrobicie? To JA mam obstawę, to JA mam prawo decydować, bo to MNIE naród wybrał na mesjasza i zbawcę. I w d..e mam, co wy, motłoch oderwany od koryta o tym myslicie.
  Prezesik nie ma nic do stracenia, bo przez całe życie niczego wartościowego się nie dorobil. Bardzo chce się zapisać na akrtach historii. to, co wypocił w swojej księdze, jakoś nie bardzo trafia do czytelników (nielicznych), więc prezesik się zapisze jako ten, który Polskę zrownał z ziemią, ludzi upodlił, zasady wszelkie złamał. I chyba tylko o miejsce w historii mu chodzi.
  Jak do tego wszystkiego mają się modły na Jasnej Górze?

 • jan.w2

  Oceniono 35 razy 27

  Grymas bezzębnego starca idioty.

 • tlen69

  Oceniono 24 razy 22

  DługoPiS nie będzie , bo kłamie, uprawia chuligaństwo polityczne na PRAWIE. Czy Prezes śmieje się ze STRACHU ? Ostatnie zdjęcia przypominają tragiczną operę Ruggiera Leoncavalla napisana w 1892 r. w dwóch aktach z prologiem o tytule "Pajace" cytuję słowa<
  Graj, kiedy jesteś w rozpaczy No wprost nie do wyrażenia.
  I nie wiesz co czynić ! I co jest konieczne! Ach, czyż nie jesteś mężczyzną? Jesteś pajacem ! Nakładaj wiec swój kostium Upudruj swoją twarz Tam są ludzie co za to zapłacili Oni chcą dziś się uśmiać Że oto dziś Charlekin ze swoją Columbiną … Śmiej się Pajacu, Choć bolejesz niezmiernie. Śmiej się, choć ból
  Przeszywa serce twe.

 • mojsza_niz_twojsza

  Oceniono 26 razy 18

  Oj "Prezes" zrobił tylko kupe w majty w tym momencie - stąd taka facjata, a wy już robicie wielkie halo ;D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX