Gdzie jest smog? Dowiedz się z TOK FM. ''Informacje o jakości powietrza" codziennie o godz. 8 i 16

09.09.2017 r. Smog nad Warszawą

09.09.2017 r. Smog nad Warszawą (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Radio TOK FM codziennie dwukrotnie w ciągu dnia nadaje specjalne serwisy na temat jakości powietrza w Polsce. 

Powietrze w Polsce należy do niechlubnej czołówki krajów Unii Europejskiej jeśli chodzi o zanieczyszczenie. Wszyscy, a w szczególności mieszkańcy dużych miast, odczuwają ten problem na własnej skórze. Dlatego Radio TOK FM postanowiło ułatwić swoim słuchaczom dostęp do aktualnych informacji na temat stanu powietrza, którym oddychają każdego dnia. 

Dwa razy dziennie na antenie stacji prezentujemy dane o aktualnym poziomie zanieczyszczenia powietrza najgroźniejszymi dla zdrowia pyłami PM10 i PM2.5 w 22 obszarach miejskich, w których nadaje stacja.

Redakcja wykorzystywać będzie ogólnodostępne dane Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska i posłuży się normami Światowej Organizacji Zdrowia. Oprócz informacji na temat aktualnego stanu powietrza w poszczególnych miastach w Polsce, w programie będą wyjaśniane podstawowe pojęcia, których znajomość pomoże słuchaczom zrozumieć komunikaty dotyczące jakości powietrza.
''Informacje o jakości powietrza" emitowane będą codziennie po informacjach o godz. 8 i 16. Słuchaj on-line lub w przez aplikację TOK FM.

Główną przyczyną smogu jest ocieplanie mieszkań węglemGłówną przyczyną smogu jest ocieplanie mieszkań węglem KORNELIA GŁOWACKA-WOLF

Zobacz także
Komentarze (5)
Gdzie jest smog? Dowiedz się z TOK FM. ''Informacje o jakości powietrza" codziennie o godz. 8 i 16
Zaloguj się
 • 0

  pytam gdzie byly te media za rzadow po ..czyzby wtedy w polsce bylo czyste powietrze? to potwierdza pełen obiektywizm i rzetelnosc dziennikarska i tu kiedy jestescie rzetelni teraz czy wtedy ?

 • Jony Costello

  0

  ajskuteczniejsza metoda walki ze smogiem to obniżka cen gazu do ogrzewania domów do cen niżczych od ogrzewania węglem. Jak ogrzewanie gazem będzie tańsze od ogrzewania węglem i drzewem ludzie sami będą przechodzić na gaz. Gaz ziemny jest czystym paliwem i nie tworzy smogu

 • szpung

  Oceniono 6 razy -4

  Epicentrum smogu znajduje sie na czerskiej najwiekszych zadymiarzy emitentow smogu informacyjnego zaczadzajacego juz drugie pokolenie Polakow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy