Staniszkis: Dla Kaczyńskiego idealnie byłoby więcej czytać i pisać, bo ma zaległości. I odpocząć

- Nie sądzę, aby Kaczyński miał dziś ochotę czy nawet siłę, znów być premierem - mówi w rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym" prof. Jadwiga Staniszkis. - Nie widzi też powodu, by samemu się degradować. Bo dziś ma władzę bez żadnej odpowiedzialności - dodaje socjolog.

- Nie sądzę, aby Kaczyński miał dziś ochotę czy nawet siłę, znów być premierem. A co najważniejsze: nie widzi też powodu, by samemu się degradować. Bo dziś ma władzę bez żadnej odpowiedzialności - mówi prof. Jadwiga Staniszkis w wywiadzie dla "Tygodnika Powszechnego".

- Politycy PiS zapowiadają, że chcą rządzić co najmniej dwie kadencje - mówi Jacek Gądek. - Dla Jarosława Kaczyńskiego idealnie to byłoby więcej czytać i pisać, bo ma tu duże zaległości. I odpocząć - stwierdza socjolog.

Jej zdaniem, polityka PiS to "wypadkowa wizji państwa samego prezesa i jego pesymistycznej oceny mentalności Polaków". - Traktuje polskie społeczeństwo jak jakieś chłopstwo, dla którego wolność to wyłącznie posiadanie własnej przestrzeni - ocenia socjolog. - Według niego to nie prawo, ale cel działania określa, czy coś jest legalne - dodaje.

"Bardzo cenię Antoniego Macierewicza..."

Pomnik smoleński na Krakowskim Przedmieściu? Według Staniszkis to dobry pomysł. - Pozwoliłoby to Jarosławowi Kaczyńskiemu spokojnie odejść z polityki - mówi. Bo upamiętnienie brata i innych ofiar byłoby dla prezesa PiS "pewnym zakończeniem życiowej misji".

W rozmowie pojawia się też opinia o ministrze obrony narodowej i śledztwie ws. katastrofy tupolewa. - Muszę powiedzieć, że bardzo cenię Antoniego Macierewicza za to jego dochodzenie - przyznaje Staniszkis. - To on nie pozwolił umrzeć śledztwu - podkreśla.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (137)
Staniszkis: Dla Kaczyńskiego idealnie byłoby więcej czytać i pisać, bo ma zaległości. I odpocząć
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 53 razy 45

  > Pomnik smoleński na Krakowskim Przedmieściu? Według Staniszkis to dobry pomysł. - Pozwoliłoby to Jarosławowi Kaczyńskiemu spokojnie odejść z polityki

  Tu nie o pamięć chodzi, tylko zakrzyczenie wyrzutów sumienia; tu pomnik nie pomoże, choćby był wyższy od Giewontu.

 • druit

  Oceniono 44 razy 36

  nie potrzeba tu pomnika. wystarczy dobry psychiatra i leczenie w zakladzie zakmnietym. przypomina sobie pani taki okres wyborczy gdy to klamczynski bedac na prochach kandydowal na urzad? czyli osoba nie bedaca w pelni wladz umyslowych kandydowala. tu nalezaloby zadac proste pytanie- czy ten stan, bedac nieleczonym sie nie poglebil. bo byc moze mamy posla ktorego miejsce jest wlasnie w placowce nfztu a nie w sejmie. niestety mam ciagle od x juz lat watpliwosci co do jego stanu poczytalnosci. dziwie sie wrecz, ze jeszcze nikt nie upomial aby ustanowic prawny nakaz aby kazdy ubiegajacy sie o stanowisko urzednicze mial certyfikat poczytalnosci.

 • puch-atek

  Oceniono 32 razy 28

  pani profesor będzie jeszcze żałować swojej publicznej słabości wpierw do Kaczki s Raczki krętaczki a potem do szczura Maciory. Też chyba powinna odpocząć.

 • Fortunat Zwolinski

  Oceniono 31 razy 27

  Kochana Pani Profesor !
  To wlasnie Pani jest jedna z Osob ktorym nalezy BARDZO SERDECZNIE podziekowac za PiS i za Macierewicza . Chyba nie liczy Pani ze zapomnielismy co bredzila Pani podczas kampanii wyborczej ?!

 • farsizm

  Oceniono 39 razy 27

  "Muszę powiedzieć, że bardzo cenię Antoniego Macierewicza za to jego dochodzenie"

  Perwersyjny żart ?

 • spluwa-orginal

  Oceniono 35 razy 27

  " To on nie pozwolił umrzeć śledztwu "...
  Jak sledztwo umrze to beda ekshumowac .

 • mreck

  Oceniono 27 razy 25

  Pani Staniszkis jako obywatel Polski (rzeczownik ) znający jej historię sprzeciwiam się stawianiu pomnika na Krakowskim Przedmieściu. To nie miejsce na taki pomnik. Tam mógłby stanąć pomnik pomordowanych w Katyniu oficerów. Tak. Bo to była ofiarą tego narodu. A pomnik niudaczności trzeba głęboko ukryć.
  Są tańsze terapie dla starszych panów. Pani Staniszkis to pani zagubienie się byłoby nawet zabawne,gdyby nie fakt że państwem rządzi stetryczaly staruszek z początkami demencji nie ponoszący żadnej odpowiedzialności a Pani go usprawiedliwia.

 • def11

  Oceniono 29 razy 23

  Pani profesor, "Smoleńsk" to tylko narzędzie polityczne.

  Antoni

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX