Strajk Kobiet 8 marca w 40 krajach. ''Jesteśmy w takiej opresji, że trzeba się jednoczyć i współdziałać''

Strajk kobiet w Częstochowie

Strajk kobiet w Częstochowie (GRZEGORZ SKOWRONEK)

- Będzie powtórka Czarnego Protestu - zapowiedziała w TOK FM Marta Lempart, koordynatorka protestów z 3 października. 8 marca protesty kobiet odbędą się w 40 krajach. - Nie ma się z czego cieszyć, że jesteśmy w takiej opresji, że trzeba się jednoczyć i współdziałać - mówiła Lempart.

Kilkadziesiąt polskich miast, nie tylko Warszawa, Wrocław, czy Poznań, ale i m. in. Siemiatycze, Lębork, Elbląg, Węgorzewo, Jelenia Góra, Zgorzelec czy Rybnik zadeklarowały wzięcie udziału w Międzynarodowym Strajku Kobiet 8 marca - wspólnej akcji organizowanej przez kobiety z 40 krajów świata, walczące o uznanie ich praw przez populistyczne, antykobiece rządy państw.

- Co drugi-trzeci dzień rząd dostarcza nam powodów do wychodzenia na ulicę - Wypowiedzenie konwencji antyprzemocowej i sprawa pigułki EllaOne, brak reakcji na pogardę i agresję w stosunku do kobiet - wyliczała w TOK FM Marta Lempart.

Protest ma być międzynarodowy. - Problemy mamy podobne, choć różnice kulturowe są ogromne. Protestujemy przeciwko populistycznym rządom, które nienawidzą kobiet - mówiła w Poranku Radia TOK FM Marta Lempart.

Organizatorka Strajku Kobiet ma żal, że premier Szydło nie reaguje, kiedy o kobietach mówi się z pogardą. - Jest w piekle miejsce dla kobiet, które nie wspierają innych kobiet - dodała Lempart.

Strajk w Dzień Kobiet będzie miał kilka odsłon - m.in. strajk totalny (zaprzestanie pracy oraz wykonywania pracy w domu) lub strajk czasowy (zaprzestanie pracy na 1-2 godziny). Wracają czarne ubrania, wstążeczki, znaczki. Dodatkowo rozszerzony będzie o bojkot firm posługujących się seksizmem w reklamie lub dyskryminujących pracownice ze względu na płeć oraz tajemniczo brzmiący „bojkot lokalnych i narodowych mizoginów”. Tradycyjnie będą to demonstracje, marsze i pikiety.

- Nie ma się z czego cieszyć, że jesteśmy w takiej opresji, że trzeba się jednoczyć i współdziałać - dodała Lempart.

Zobacz także
Komentarze (244)
Strajk Kobiet 8 marca w 40 krajach. ''Jesteśmy w takiej opresji, że trzeba się jednoczyć i współdziałać''
Zaloguj się
 • jagi.pk

  Oceniono 52 razy 34

  Miłe Panie, popieram Wasz protest z całego serca. Niemniej nigdy nie zrozumiem tego, że mając w swoich rękach tak potężną broń, jak możliwość wychowania i kształtowania postaw własnych dzieci, nie korzystacie z tego i wychowujecie takich kaczyńskich, ziobrów, kurskich i innych popaprańców tego świata.
  Nie zrozumiem też tego, że mając do dyspozycji inną broń - głos wyborczy - głosujecie tak jak Wam ksiądz każe i potem borykacie się ze skutkami prawicowo-katobolszewickich rządów.

 • luki.wawa

  Oceniono 31 razy 21

  Trzeba jasno przyznać - kobiety to grupa społeczna która szczególnie w naszym kraju jest wykluczona i w różny sposób dyskryminowana. Aktualna władza jeszcze zwiększyła te różnice. A z drugiej strony jest to grupa najbardziej niedoceniana pod każdym względem

 • marudna.maruda

  Oceniono 39 razy 21

  "Jest w piekle miejsce dla kobiet, które nie wspierają innych kobiet"- spoko, decydujący o kobiecych macicach w żadne tam piekło nie wierzą. W niebo też nie. Bóg to dla nich tylko chwytliwe hasło. Kobiety mają być pokorne, a pokory prezes uczy doskonale. Nikt chyba lepiej niż premier tego kraju nie wie. Spokojnie więc nie reaguje, bo wytresowana. Na kobiety mają być paragrafy, zakazy, nakazy. Bo u nas panisko rządzi, którego najwyraźniej żadna nie chciała.

 • jesiotr99

  Oceniono 22 razy 20

  drogie kobiety, musicie sobie uzmysłowić że u podstaw traktowania kobiet jako coś gorszego jest wiara wymyślona przez mężczyzn. Zauważyłyście że czym bardziej wyznaniowy kraj tym kobiety mają miej do powiedzenia ?. Oczywiście mężczyznom pasuje taka wiara gdzie kobieta jest służącą zaspakajającą potrzeby pana mężczyzny bez prawa głosu, dlatego też z zapałem deklarują swoją silną wiarę. Chcecie być służącymi to głosujcie na tych deklarujących silną wiarę , to tak na przyszłe wybory...

 • sobekx

  Oceniono 29 razy 19

  Kobiety: szanujcie siebie same i uczcie swoje dzieci szanować kobiety. Przyjdzie czas, że zrozumiecie, że dopóki wysyłacie swoje dzieci na religię to nie poprawicie losu kobiet. Bóg jest, ale nie taki jak uczy KK, to żaden Bóg Ojciec. Bóg składa się z kobiecej i męskiej energii. Bóg i Bogini. Zespoleni. W odwiecznym tańcu. Kobiety kochane - podnieście czoła i pogońcie mizoginów! Żeby świat stał się lepszy.

 • zby1959

  Oceniono 26 razy 18

  najpierw in vitro, potem aborcja teraz pigułki "dzień po" ; co jeszcze wymyślą pisiory z rządu powiatowej marionetki przeciwko kobietom, przeciwko Polakom??????

 • 174pit

  Oceniono 30 razy 16

  Aby spokojnie przejść przez życie, nie wolno drażnić trzech osób: człowieka z nożem, kucharza i kobiety.
  Uważajcie piewcy tradycji. W tradycyjnej polskiej, katolickiej (a jakże!) rodzinie kobiety spełniają wszystkie trzy powyższe kryteria. Macie przegwizdane.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy