''Nakaz aresztowania dla Tuska? To pisowski balon próbny. Ale wizerunkowo uderzy w Polskę''

Adam Szostkiewicz, publicysta tygodnika

Adam Szostkiewicz, publicysta tygodnika "Polityka" (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta)

Adam Szostkiewicz o tym, że Kaczyński (kolejny już raz) idzie na wojnę z Tuskiem i opozycją.

''Financial Times'' napisał, że Kaczyński chce ścigać Tuska europejskim nakazem aresztowania.  "Ładnie tak donosić?" - skomentował sam Donald Tusk. Jego kandydatura na drugą kadencję budzi w PiS duże emocje. Kaczyński nie chce, by Polska poparła Tuska na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. 

- Kaczyński idzie na wojnę z Tuskiem i opozycją. Chce zniszczyć politycznie swego najpoważniejszego rywala, jedynego polskiego polityka, którego się obawia. Niszcząc Tuska, chce osłabić wyborczo Platformę - komentuje Adam Szostkiewicz na swoim blogu w serwisie Polityka.pl.

 

Zdaniem Adama Szostkiewicza to działanie krótkowzroczne, bo najbardziej uderzy to nie w PO czy Tuska, a wizerunek Polski. - Niechętne Tuskowi sygnały z pisowskiej Warszawy raczej wzmocniły w Unii jego kandydaturę, bo Polska pod rządami posła Kaczyńskiego nie ma w Europie dobrej prasy - pisze publicysta.

Jego zdaniem ostateczna decyzja jeszcze nie zapadał, ''to raczej pisowski balon próbny, sondowanie reakcji''.

Cały wpis na blogu w serwisie Polityka.pl>>

Zobacz także: "Jeśli PiS nie poprze kandydatury Tuska, to się tylko skompromituje"

Zobacz także
 • Zbigniew Ziobro i Krystyna Ziobro w sądzie Matka Ziobry o śmierci męża. ''Mam żal do Zbyszka...'' Żakowski wstrząśnięty. Apeluje do ministra
 • Zelandia Naukowcy ogłosili: mamy nowy kontynent. 94 proc. znajduje się pod wodą
 • Jacek Żakowski ''GPC'' ogłasza: Coraz więcej złodziei w togach. Żakowski: zobaczysz sędziego, łap się za portfel
Komentarze (110)
''Nakaz aresztowania dla Tuska? To pisowski balon próbny. Ale wizerunkowo uderzy w Polskę''
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 33 razy 33

  Hitler też był mały, miał kompleksy, wszędzie węszył spisek i szukał haków na politycznych przeciwników - nasza menda niczego nowego nie wymyśliła!!!

 • elenem

  Oceniono 37 razy 33

  Oni maja w d... wizerunek Polski.

 • Adam Sowa

  Oceniono 31 razy 31

  Kaczyński nie ogarnia pod żadnym względem 38 milionowej Polski. Tusk z trudem, ale ogarnia sprawy 500 milionowej Unii. Z zawiści i braku intelektu Kaczyński znów będzie uderzał poniżej pasa....

 • kaczad

  Oceniono 32 razy 28

  A może nakaz przymusowego leczenia dla jarusia. Ten pasożyt tylko miesza w tym kraju. Od 30 lat żyje na koszt podatników. To teraz go podleczyć. Też na nasz koszt

 • nomadsoul

  Oceniono 23 razy 21

  Kaczyński nawet nie zdaje sobie sprawy że skompromitował całkiem Prokuraturę Krajową jako niezależny organ. Skoro poseł Kaczyński już wie jakie będą rezultaty pracy prokuratury zanim jeszcze ta zajęła się sprawą to chyba nikt już na Zachodzie nie uwierzy w to że w Polsce nie jest zagrożona praworządność. Genialny strateg Kaczyński przechytrzył sam siebie.

 • maks1956

  Oceniono 18 razy 18

  Amber Gold pokazał ilu jeszcze jest durni ze uwierzyli w te parabanki a dzisiaj to co nie ma afer ze SKOKAMI tez przekręty jeszcze większe niż Amber Gold a jeśli chodzi o Smoleńsk to nie Tusk a kancelaria prezydenta Kaczyńskiego organizowała i to nie Tusk kazał lądować wszystkich ludzi do jednego samolotu

 • frogman

  Oceniono 26 razy 18

  sprytny jaruś nic sam nie podpisuje tylko wysługuje się popychlami które za ten bałagan kiedyś boleśnie bekną

 • malgojb

  Oceniono 15 razy 15

  'Stabilny', 'demokratyczny' kraj gdzie można bez podstaw wystawić nakaz aresztowania. To faktycznie pokazuje jaka jest polska pod okupacją pisu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy