''Polityka prowadzi do manipulacji. Nie podobają mi się ataki na konkretnych ludzi, ślizganie się po przodkach''

Wojciech Waglewski

Wojciech Waglewski (FRANCISZEK MAZUR)

- W kulturze nie da się powiedzieć: od dziś nie ci, tylko ci. Ona po prostu tak nie funkcjonuje - mówi Wojciech Waglewski w rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym".

- W rządzącej obecnie opcji politycznej niepokoi mnie dążenie, żeby za wszelką cenę wymienić elity, w tym również kulturalne - mówi w wywiadzie dla "Tygodnika Powszechnego" muzyk Wojciech Waglewski.

Jak dotąd nie poznałem żadnego dzieła literackiego czy malarskiego, które by stworzył ktoś tej opcji bliski, a które by mnie zachwyciło czy zaintrygowało. W kulturze nie da się powiedzieć: od dziś nie ci, tylko ci. Ona po prostu tak nie funkcjonuje - zaznacza lider Voo Voo

Artysta mówi też o tym, że uprawianie polityki "prawie zawsze prowadzi do manipulowania ludźmi". Elementami kariery w tej dziedzinie są, jego zdaniem, nietolerowane w innych sytuacjach kłamstwo, niedotrzymywanie słowa czy instrumentalne wykorzystywanie emocji. Co jeszcze nie podoba mu się w polityce? - Atakowanie konkretnych osób, ślizganie się po przodkach - mówi.

W rozmowie także o wolności, utracie umiejętności rozmowy czy śniącym się po nocach Chrystusie spływającym krwią.

"Wymiana elit? Ekipie nieudaczników się nie uda"

Zobacz także
Komentarze (9)
''Polityka prowadzi do manipulacji. Nie podobają mi się ataki na konkretnych ludzi, ślizganie się po przodkach''
Zaloguj się
 • blechtrommel

  Oceniono 15 razy 13

  Obecna ekipa potrafi jedynie niszczyć, niczego wartościowego nie dając w zamian - poza bogoojczyźnianym bełkotem, chowaniem się za wielkie słowa o honorze, zasadach, wstawaniu z kolan itp.

  PiS nie rozumie kultury, to się po prostu nie mieści w ich mentalności, podobnie jak nie mieści się w niej wolność, samorządność, społeczeństwo obywatelskie itd. itp. PiS to mentalna Rosja, zamordyzm, nacjonalistyczne, wrogie wszystkim państwo, wszechwładza elity.

  W normalnym, dojrzałym społeczeństwie Kaczyński byłby co najwyżej woźnym w szkole, a u nas jest dyktatorem, który zaprzepaści szanse pokoleniowe nas i naszych dzieci.

 • newpatric

  Oceniono 13 razy 11

  No fakt, ani "Smoleńsk" - pisowski knot roku,

  ani "Smoleńsk 2: Ekshumacja" (w produkcji) nie zachwycają.

 • arvelli_net

  Oceniono 7 razy 3

  ... dokładnie! Zgadzam się z Panem!

 • ot48

  Oceniono 10 razy -4

  Wojciech Waglewski z kolegą Maleńczukiem i ich dzieło w którym ślizgają się po przodkach.
  ://youtu.be/D5eCtt2Ayl4

 • szpung

  Oceniono 8 razy -6

  Nad polska kultura zawisla klontwa, deptana przez roznej masci przybledy mordujacy kurczaki wykolejency, slowem masowa rzeznia.

 • passtorian

  Oceniono 10 razy -6

  Tak calkowicie powaznie to nie traktowalbym slow tego pana zbyt powaznie bo... jak wiemy, czym skorupka za mlodu nasiaknie tym na starosc traci. Dla niekumatych - to , ze Hiltler przegral wojne nie znaczy absolutnie , ze wnuki wychowankow Hitlerjunge sa calkowicie pozbyci uprzedzen antysemickich. I podobnie z Polska katolicka czy religia w ogole. Wylamanie sie z ducha wpajanego przez poprzednikow nalezy w sumie do rzadkosci.
  Tak wiec ten pan, artysta , jest w bledzie. Ale to typowe dla artystow - bladza w oblokach.

  Pewnie w sumie chodzi o Tuska i jego dziadka z Wermachtu :)

 • Andrzej Lisiak

  Oceniono 15 razy -13

  Niech Pan wpisze w Google hasło "Wiersze wybrane - Andrzej Lisiak" Jest tam 800 /osiemset/ wierszy, w których na pewno znajdzie pan kilka "adresowanych" do Pana.
  Ciekaw jestem czy wtedy też będzie Pan tak zniesmaczony kulturą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy