Przyłębska ruga dziennikarzy i się śmieje na konferencji. Żakowski podsumowuje to jednym zdaniem

Jacek Żakowski w Poranku Radia TOK FM nie odmówił sobie komentarza do konferencji prasowej prezes Trybunału Konstytucyjnego.

- Gdyby ktoś chciał małpować panią prezes, nie zrobiłby tego lepiej niż zrobiła to ona sama Julia Przyłębska. bardziej złośliwie by się nie udało - tak jednym zdaniem skomentował kuriozalne zachowanie prezes Trybunału Konstytucyjnego Jacek Żakowski. Chodzi o wczorajsze spotkanie prezes Trybunału Konstytucyjnego z dziennikarzami.

Przyłębska podczas konferencji prasowej śmiała się, unikała odpowiedzi na pytania, rugała dziennikarzy, robiła miny.

Wczoraj TK wydał orzeczenie ws. ustawy o zgromadzeniach i stwierdził, że jest ona zgodna z konstytucją. Nowela ustawy przewiduje m.in. możliwość otrzymania na trzy lata zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń i brak możliwości organizacji konkurencyjnego zgromadzenia w tym samym miejscu. Przewiduje ona też, że odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 metrów. 

Zdanie odrębne zgłosiło czterech sędziów: Leon Kieres, Piotr Pszczółkowski, Małgorzata Pyziak-Szafnicka i Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz. To pierwszy wyrok od wielu miesięcy, który Trybunał orzekł w pełnym składzie.

- Niepisowscy sędziowie umyli ręce jak Piłat - skomentowała w „Gazecie Wyborczej” Ewa Siedlecka. - Ważniejsze i groźniejsze jest to, że Trybunał orzeczenie w ogóle wydał - uważa dziennikarka. Jej zdaniem sędziowie nie dali żadnej wskazówki innym sędziom.

Zobacz także
 • "Mamy zupełną abdykację prezydenta Andrzeja Dudy. Okazuje się kompletnie zbędny"
 • Jaroslaw Kaczynski "Kaczyński to człowiek zdolny do zachowań, które szkodzą Polsce. Sam nie zmieni kursu na skały"
 • Jarosław Kaczyński, Jacek Żakowski Kaczyński o "zdradzie narodowej". "Jak prezes nie ma już nic na swoje usprawiedliwienie..."
Komentarze (170)
Przyłębska ruga dziennikarzy i się śmieje na konferencji. Żakowski podsumowuje to jednym zdaniem
Zaloguj się
 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 70 razy 70

  Pani Wolfgangowa dopiero się rozkręca
  prawdziwy kabaret dopiero przed nami

 • mat.31

  Oceniono 54 razy 54

  To nie żadne orzeczenie TK a tylko prywatna opinia żony TW Wolfganga, podającej sie za prezesa TK, która wpadła na chwilę z Berlina i spotkała się przy kawie i ciasteczkach ze swoimi kolegami z sekty smoleńskiej.

 • rpa2

  Oceniono 48 razy 48

  oglądaliscie wczoraj konferencję ? odniosłem wrazenie po zachowaniu gestykulacji, stuakniu dlugopisem w biurko, pohukiwaniu, hałasliwosći, idiotycznym śmiechu ze była pod wpływem, a wy jak to widzieliscie? szkoda ze zaden dziennikarz nie poprosił policji o przyjazd i zbadanie alkomatem

 • abm1

  Oceniono 48 razy 48

  Ta pani ma mentalność handlary z podrzędnego targowiska. Jej głos potwierdza, że tam jest jej miejsce.

 • gaua51

  Oceniono 45 razy 45

  Żona tw"wolfganga",mgr Przyłębska i jej alfons ,siedzący po prawicy,to duet pijanych meneli !! Zachowanie tej pary to obrzydliwe pokazanie TKM (TERAZ KOORWA MY) i co nam zrobicie?? A Maliniak czyli Doopa,dobrze wiedział jaki będzie finał ,bo to była zwykła kibolska "ustawka".Teraz Maliniak udaje ,że nie zgadza się z wyrokiem.Słby aktorzyna z tego matoła.CHWD Maliniakowi,Przyłębskiej i całemu pisuarowi wraz z ich wyborcami!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy