''Bezprawne, ordynarne sztuczki'' - prof. Sadurski bezlitosny dla ''magister Julii Przyłębskiej''

dżek
17.03.2017 10:28
A A A
Prof. Wojciech Sadurski

Prof. Wojciech Sadurski (Fot. AG)

Prof. Wojciech Sadurski, konstytucjonalista, nie zostawił suchej nitki na wczorajszym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. ustawy o zgromadzeniach. Dostało się też prezes TK - ''magister Julii Przyłębskiej''.

- Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy o zgromadzeniach został podjęty przy użyciu nieuczciwych i bezprawnych sztuczek - ocenił w Poranku Radia TOK FM prof. Wojciech Sadurski. - To sztuczki prymitywne, ordynarne - dodał.

Jak mówił konstytucjonalista w rozmowie z Jackiem Żakowskim kierująca pracami Trybunału "magister Julia Przyłębska" doprowadziła do skompletowania składu orzekającego m.in. przez wykluczenie z pracy prof. Stanisława Biernata, który został wysłany na urlop. Zdaniem konstytucjonalisty teraz wykluczać będzie można z orzekania każdego sędziego.

Zdaniem prof. Sadurskiego, ustawa o zgromadzeniach ma "fundamentalne wady prawne". Po pierwsze działa wstecz i nie przewiduje odwołania od zakazu demonstrowania wydawanego przez wojewodę. - Wprowadza niekonstytucyjną hierarchię rozmaitych zgromadzeń publicznych. Daje priorytet zgromadzeniom cyklicznym na co nie ma uzasadnienia w konstytucji - uważa konstytucjonalista z uniwersytetu w Sydney
Właśnie z powodu uprzywilejowania manifestacji cyklicznych, ustawę zakwestionował prezydent. Po czwartkowym orzeczeniu Andrzej Duda musi dokument podpisać.

Nowela ustawy o zgromadzeniach, którą TK uznał za konstytucyjną, przewiduje m.in. możliwość otrzymania na trzy lata zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń i brak możliwości organizacji konkurencyjnego zgromadzenia w tym samym miejscu. Zgodnie z nowelą wojewoda będzie mógł wydać zgodę na cykliczne organizowanie zgromadzeń publicznych w tym samym miejscu przez trzy lata z rzędu. W myśl nowych przepisów, organ gminy będzie wydawał decyzję o zakazie zgromadzenia, jeżeli ma ono odbyć się w miejscu i czasie, w którym odbywa się zgromadzenie cykliczne.

Zdaniem części komentatorów jest to prawo „uszyte” pod miesięcznice smoleńskie, które w ostatnim czasie są zakłócanie przez przeciwników PiS i comiesięcznego celebrowania katastrofy smoleńskiej.

Żakowski o kuriozalnej konferencji Przyłębskiej

Zobacz także
 • 1
Komentarze (81)
Zaloguj się
 • avatar

  kemor234

  Oceniono 45 razy 43

  Ta pani nie ma w sobie nic z godności. Godności sędziego przede wszystkim.

 • avatar
 • avatar

  biesczad1

  Oceniono 36 razy 34

  Chyba zbyt wiele wymagacie od głupiutkiej blondyneczki, żony TW Wolfganga?...

 • avatar

  spluwa-orginal

  Oceniono 37 razy 31

  Z niej jest sedzia jak z koziej doopy rakietnica .
  Polityczna " prostytutka ".

 • avatar

  zd46

  Oceniono 33 razy 27

  KONSTYTUCJA RP
  Art. 32.
  1. Wszyscy są wobec prawa równi. …..Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
  2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

 • avatar

  zd46

  Oceniono 22 razy 20

  Nie czas aby pan, A.Duda, „prowadził walke podjazdowa” z POLAKAMI, z TK, aby pan ćmił i bajdurzył oraz marzył snem Dyzia Marzyciela o G20, nie czas aby pan POPIERAŁ INTRYGI Kaczynskiego w UE i osmieszanie Polski na ARENACH SWIATOWYCH przez PiS!!!!! Nie czas aby pan „PRZEŚLIZGAŁ i PRESZUSOWAŁ” swoja prezydenturę na nartach, modłach, pokropkach, weselach u Kempy corki, inngresach biskupich i innych „dyrdymałach” !! Pora panie A.Duda, aby pan SWOJE OBOWIAZKI ZACZAL WYKONYWAC POWAZNIE I ZGODNIE Z KONSTYTUCJA RP a nie ze statutem PiS!!!! Rola Prezydenta 38 milionowego kraju nie polega jedynie na : modlach, mszach , uczestnictwie w pokropkach, ingresach, poswieceniach !!!! POLSKA to DUMNY KRAJ i nie wolno panu POLSKI OSMIESZAC swoja "karykaturalno-koscielna postawa" !!!! Takie traktowanie kraju, w przeszlosci DOPROWADZILO do UPADKU POLSKI i do jej rozbiorow przy udziale polskich duchownych !!! Panstwo winno byc kierowane zgodnie z art.25 KONSTYTUCJI RP !!!!! Pan powinien odlozyc brewiarz a wziac w swe nieskoordynowane łapki KONSTYTUCJE RP. Pan nie powinien byc "strazniko-wartownikiem" pilnujacym oryginalnego egzemplarza konstytucji a pan POWINIEN STAC NA STRAŻY PRZESTRZEGANIA Konstytucji RP, nawet przez swojego "pana J.Kaczynskiego" !!!! Panie Duda niech pan sie OBUDZI z zimowego snu susła lub nietoperza, niech pan bedzie PREZYDENTEM POLSKI na jakiego POSKA ZASLUŻYŁA przez wieki !!!!!! Niech pan przestanie być: "ZŁEM KONIECZNYM" !!!!!!!!!

 • avatar

  roz.dor

  Oceniono 21 razy 19

  chcieliście Pisu to macie. Judaszowe 500+ odbije wam się czkawką
  Trzeba IŚĆ DO URN i myśleć przy wyborach - szczególnie jak się ma dzieci

 • Jerzy Bond

  Oceniono 25 razy 19

  "magister Julia Przyłębska" ... kto tej pani dał tytuł magistra

 • avatar

  cup_of_t

  Oceniono 22 razy 18

  Po czwartkowym orzeczeniu Andrzej Duda musi dokument podpisać.

  A tam, zaraz musi... to tylko TK...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX