''Bezprawne, ordynarne sztuczki'' - prof. Sadurski bezlitosny dla ''magister Julii Przyłębskiej''

Prof. Wojciech Sadurski, konstytucjonalista, nie zostawił suchej nitki na wczorajszym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. ustawy o zgromadzeniach. Dostało się też prezes TK - ''magister Julii Przyłębskiej''.

- Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy o zgromadzeniach został podjęty przy użyciu nieuczciwych i bezprawnych sztuczek - ocenił w Poranku Radia TOK FM prof. Wojciech Sadurski. - To sztuczki prymitywne, ordynarne - dodał.

Jak mówił konstytucjonalista w rozmowie z Jackiem Żakowskim kierująca pracami Trybunału "magister Julia Przyłębska" doprowadziła do skompletowania składu orzekającego m.in. przez wykluczenie z pracy prof. Stanisława Biernata, który został wysłany na urlop. Zdaniem konstytucjonalisty teraz wykluczać będzie można z orzekania każdego sędziego.

Zdaniem prof. Sadurskiego, ustawa o zgromadzeniach ma "fundamentalne wady prawne". Po pierwsze działa wstecz i nie przewiduje odwołania od zakazu demonstrowania wydawanego przez wojewodę. - Wprowadza niekonstytucyjną hierarchię rozmaitych zgromadzeń publicznych. Daje priorytet zgromadzeniom cyklicznym na co nie ma uzasadnienia w konstytucji - uważa konstytucjonalista z uniwersytetu w Sydney
Właśnie z powodu uprzywilejowania manifestacji cyklicznych, ustawę zakwestionował prezydent. Po czwartkowym orzeczeniu Andrzej Duda musi dokument podpisać.

Nowela ustawy o zgromadzeniach, którą TK uznał za konstytucyjną, przewiduje m.in. możliwość otrzymania na trzy lata zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń i brak możliwości organizacji konkurencyjnego zgromadzenia w tym samym miejscu. Zgodnie z nowelą wojewoda będzie mógł wydać zgodę na cykliczne organizowanie zgromadzeń publicznych w tym samym miejscu przez trzy lata z rzędu. W myśl nowych przepisów, organ gminy będzie wydawał decyzję o zakazie zgromadzenia, jeżeli ma ono odbyć się w miejscu i czasie, w którym odbywa się zgromadzenie cykliczne.

Zdaniem części komentatorów jest to prawo „uszyte” pod miesięcznice smoleńskie, które w ostatnim czasie są zakłócanie przez przeciwników PiS i comiesięcznego celebrowania katastrofy smoleńskiej.

Żakowski o kuriozalnej konferencji Przyłębskiej

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (81)
''Bezprawne, ordynarne sztuczki'' - prof. Sadurski bezlitosny dla ''magister Julii Przyłębskiej''
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 45 razy 43

  Ta pani nie ma w sobie nic z godności. Godności sędziego przede wszystkim.

 • biesczad1

  Oceniono 36 razy 34

  Chyba zbyt wiele wymagacie od głupiutkiej blondyneczki, żony TW Wolfganga?...

 • spluwa-orginal

  Oceniono 37 razy 31

  Z niej jest sedzia jak z koziej doopy rakietnica .
  Polityczna " prostytutka ".

 • zd46

  Oceniono 33 razy 27

  KONSTYTUCJA RP
  Art. 32.
  1. Wszyscy są wobec prawa równi. …..Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
  2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

 • zd46

  Oceniono 22 razy 20

  Nie czas aby pan, A.Duda, „prowadził walke podjazdowa” z POLAKAMI, z TK, aby pan ćmił i bajdurzył oraz marzył snem Dyzia Marzyciela o G20, nie czas aby pan POPIERAŁ INTRYGI Kaczynskiego w UE i osmieszanie Polski na ARENACH SWIATOWYCH przez PiS!!!!! Nie czas aby pan „PRZEŚLIZGAŁ i PRESZUSOWAŁ” swoja prezydenturę na nartach, modłach, pokropkach, weselach u Kempy corki, inngresach biskupich i innych „dyrdymałach” !! Pora panie A.Duda, aby pan SWOJE OBOWIAZKI ZACZAL WYKONYWAC POWAZNIE I ZGODNIE Z KONSTYTUCJA RP a nie ze statutem PiS!!!! Rola Prezydenta 38 milionowego kraju nie polega jedynie na : modlach, mszach , uczestnictwie w pokropkach, ingresach, poswieceniach !!!! POLSKA to DUMNY KRAJ i nie wolno panu POLSKI OSMIESZAC swoja "karykaturalno-koscielna postawa" !!!! Takie traktowanie kraju, w przeszlosci DOPROWADZILO do UPADKU POLSKI i do jej rozbiorow przy udziale polskich duchownych !!! Panstwo winno byc kierowane zgodnie z art.25 KONSTYTUCJI RP !!!!! Pan powinien odlozyc brewiarz a wziac w swe nieskoordynowane łapki KONSTYTUCJE RP. Pan nie powinien byc "strazniko-wartownikiem" pilnujacym oryginalnego egzemplarza konstytucji a pan POWINIEN STAC NA STRAŻY PRZESTRZEGANIA Konstytucji RP, nawet przez swojego "pana J.Kaczynskiego" !!!! Panie Duda niech pan sie OBUDZI z zimowego snu susła lub nietoperza, niech pan bedzie PREZYDENTEM POLSKI na jakiego POSKA ZASLUŻYŁA przez wieki !!!!!! Niech pan przestanie być: "ZŁEM KONIECZNYM" !!!!!!!!!

 • roz.dor

  Oceniono 21 razy 19

  chcieliście Pisu to macie. Judaszowe 500+ odbije wam się czkawką
  Trzeba IŚĆ DO URN i myśleć przy wyborach - szczególnie jak się ma dzieci

 • Jerzy Bond

  Oceniono 25 razy 19

  "magister Julia Przyłębska" ... kto tej pani dał tytuł magistra

 • cup_of_t

  Oceniono 22 razy 18

  Po czwartkowym orzeczeniu Andrzej Duda musi dokument podpisać.

  A tam, zaraz musi... to tylko TK...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX