Komentarze (66)
Adwokaci chcieli pomóc Czeczenom na granicy. Nie dostali na to szansy. ''To przerosło moje najgorsze obawy''
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • poppers68

  Oceniono 12 razy 0

  Nie jestem żadnym prawakiem ani lewakiem ale...
  Mechanizm jest prosty.
  W Czeczenii niema już walk od ponad dekady.
  Czeczeńcy lądują na granicy Unii , deklarują chęć uzyskania statusu uchodźcy.
  Lądują w ośrodku dla tego typu osób.
  Co prawda notowaliśmy już parokrotnie sygnały w Polsce, iż gwałty , mafia i przemoc plemienna stosowana jest tam na codzień ale co tam - czekamy na azyl.
  Nie dostajemy azylu ale w międzyczasie nie wracamy z przepusteczki na miasto.
  Rok 2015 - ponad 100 Czeczeńców w Polsce jest obserwowanych przez służby z uwagi na podejrzenie kontaktów z ISIS ( przytaczam regularne doniesienia prasowe z naszego kraju) o czym zapewne prawnicy - ochotnicy zdają się nie pamietać.
  Ja powiem tylko - ostrożnie z tego typu uchodźcami , nie widziałem jak na razie przy pracy ani jednej osoby z poprzednich projektów przyjmowania tych ludziu do Polski jeszcze w czasie wojny w Czeczenii roku 1996 Gdzie są? Pracują w Biedronce? W Miejskim Przedsiębiorstwie Taksówkarskim , mamy masę knajpek z czeczeńską kuchnią? Taaaak?

 • sepia1111

  Oceniono 16 razy 0

  AZ NIEMOZLIWE WYDAJE SIE ZE NASI PO II WOJNIE BYLI PRZYJMOWANIE W KARJU MUZUŁMAŃSKIM! (patrz ksiazka"Tułacze dzieci")

 • Allan- Bekers

  Oceniono 1 raz -1

  Polacy wpuszczali Czeczeńców do czasu jak dokonali zamachu na szkołę i teatr w Rosji zabijając setki bezbronnych ludzi w tym również wiele dzieci - teraz koniec. Nie chcemy terrorystów. Adwokaci niech pomagają Polakom skrzywdzonym przez polskie "niezależne" sądy

 • Bernie Douglas

  Oceniono 1 raz -1

  Brawo Straż Graniczna! Nie dać się jakimś podrzędnym adwokacinom, które chcą zdobyć pięc minut sławy, jak ich amerykańscy koledzy. 99% terytorium Rosji jest bezpieczne i można tam normalnie żyć, nie ma tu w ogóle mowy o spełnianiu jakiejkolwiek definicji "uchodźcy"

 • feelek

  Oceniono 2 razy -2

  Stosowny przepis prawa międzynarodowego mówi, że państwo udziela azylu uchodźcy w pierwszym kraju nieogarniętym wojną napotkanym przez uchodźcę. W wypadku, gdy uchodźca poprosi o pomoc w jego ucieczce przed działaniami wojennymi zostanie on odesłany do kraju, który leży po drodze (podobnie jak Syryjczycy są odsyłani przez UE do Turcji)
  1. W Rosji nie ma wojny
  2. Po drodze z Rosji są: Ukraina, Białoruś, Litwa

  Pani młoda prawnik opowiadająca o całej akcji w TOK FM nie słyszała o czymś takim jak prawo międzynarodowe, mętnie mówiła coś że jest jakieś prawo, ale pojęcia nie miała jak ono brzmi.
  Jak to prawnik...
  Bo: nie są ważne jakieś szczegóły, ważne jest aby pomagać- do sensu czy nie do sensu, to już bez znaczenia...

 • getz54

  Oceniono 6 razy -2

  Białorusini, Ukraińcy, mają ogromnego pecha, ze graniczą bezpośrednio z okropnie śmierdzącym odbytem Europy. Z taką dziurą w du&ie od której trzeba trzymac się jak najdalej. Ten śmierdzący odbyt, ta dziura w ... korzystała jak tylko mozna było ze swojego sąsiedztwa na zachodniej granicy. Bez zadnej zenady. Pijacy i złodzieje, brudasy i nieroby, masowo udawali się tam po zasiłki i fanty z wystawek. Tabory fiatów 126p z wieloosobowymi rodzinami, docierały nawet w Alpy do Austrii i Włoch, a nawet Danii i Holandii. W ich obozach dla uchodzców było o wiele bogaciej niz w odbycie z którego uciekli. Ale my mieliśmy do tego prawo moralne. Matka Boska była naszą królową, Jancio Wodnik papiezem, Wałęsa rozwalił komunę, wtedy mu to pamiętano. Teraz wazniejsze od podstawowych zasad humanitarnych jest schlebianie elektoratowi z ONR. Kaczyński ich się boi. On wie, ze jak ustąpi z uchodzcami to oni go pozamiatają. ONR staje się dla PiSu tym czym ISIS dla Syrii.

 • selda_comment

  Oceniono 6 razy -2

  Na forum, jak zwykle, gdy mowa o uchodźcach, wylało się szambo.

  W tej sprawie najgorsze jest to, że organy państwowe działają bezprawnie. Obowiązujące prawo dot. uchodźców jest ordynarnie łamane na zasadzie "nie mam pańskiego płaszcza, i co mi pan zrobisz" (nota bene typowa pisowska strategia działania).

  Jeżeli faktycznie nie chcemy przyjmować żadnych uchodźców, to zmieńmy prawo i wypowiedzmy umowy międzynarodowe dot. uchodźców. Będzie uczciwiej. Najgorsze, to utrzymywanie fikcji - niby przepisy pozwalają złożyć wniosek, ale w rzeczywistości urzędas to uniemożliwia. Po co komu utrzymywanie takiej fikcji?

 • jaja-kaczora

  Oceniono 9 razy -3

  Skad sie tyle lat po wojnie naraz tyle tego FASZYSTOWSKIEGO SCIERWA w narodzie nabralo? Sa to WYDALINY hitleryzmu czy bolszewizmu? Najlepiej mogly by sie te FASZYSTOWSKI SCIERWA zabrac do ciepania GNOJU, wszak kolorem faszyzmu jest kolor GOWNA!

 • magnusg

  Oceniono 13 razy -3

  Lewacka organizacyjka probuje zdestabilizowac sytuacje w Polsce i otworzyc nowy szlak dla muzulmanskich "uchodzcow" przez Polske.Dlaczego ci uchodzcy do Azerbajdzanu albo Turcji nie wyjechali?

 • jaja-kaczora

  Oceniono 15 razy -3

  To prostu droga Polski ku FASZYZMOWI, wskazana narodowi przez ojca Rycyka i ojca Kaczora z KOTEM. Sieg Heil!

 • siwywaldi

  Oceniono 19 razy -3

  Sorry, ale skoro NIE MAJĄ polskich wiz, to NIE MAJĄ PRAWA legalnie przekroczyć polskiej granicy, więc słusznie Straż Graniczna ich izoluje i natychmiast odsyła spowrotem na Białoruś. A żądania adwokatów są absurdalne i na kilometr śmierdzą korupcją.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX