''To, że Macierewicz ciągle jest ministrem pokazuje, jak bardzo malowanym premierem jest Szydło''

Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej w Poranku Radia TOK FM: nic tak nie umacnia ministrów na stanowiskach jak wnioski o wotum nieufności.

PO składa dziś wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza, należy go poprzeć, ale z drugiej strony nic tak nie umacnia ministrów na stanowiskach jak wnioski o wotum nieufności - mówiła w Poranku Radia TOK FM Katarzyna Lubnauer, wiceprzewodnicząca Nowoczesnej.

Jacek Żakowski uważa, że to chytry plan PO, żeby ''zapewnić dalszą obecność Macierewicza, która jest kompromitująca dla PiS w stopniu, którego nikt inny nie mógłby zapewnić''. - Ale Macierewicz kompromituje też Polskę, utrwala naszą bezbronność. Szkody związane z morale w armii, kłopoty z kadrami mogą być nie do odtworzenia - mówiła Lubnauer.

Malowany premier Szydło

Jej zdaniem szef MON szkodzi i już dawno powinien zostać zdymisjonowany przez Beatę Szydło. - To, że Macierewicz stanowiska nie stracił pokazuje, jak bardzo jest ona malowanym premierem. Gdyby miała możliwość decydowania, to Macierewicz i Waszczykowski powinni już dawno być zdymisjonowani - dodała poseł.

Żakowski uważa, że dymisje oznaczałyby koniec rządu Beaty Szydło. - Czy to oznacza, że cały PiS jest zakładnikiem Macierewicza, a my, Polacy, mamy ponosić konsekwencje tego, że ktoś działa na niekorzyść Polski i patrzeć na to obojętnie? - odrzekła Lubnauer. - Skala zniszczeń może być ogromna, a do końca rządu PiS jeszcze 2,5 roku - zwróciła uwagę Lubnauer.

Banki gniewu

Jej zdaniem trzeba działać, bo PiS będzie tworzyć banki gniewu - jeszcze bardziej populistyczne,jeszcze bardziej prawicowe, jeszcze groźniejsze. - Może dość do sytuacji, których nie będziemy kontrolować - dodała Lubnauer.

Jej zdaniem politycy powinni skupić się na tworzeniu konstruktywnych wizji Polski, a nie ''opierać się na krzyku, konflikcie i negowaniu''.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (81)
''To, że Macierewicz ciągle jest ministrem pokazuje, jak bardzo malowanym premierem jest Szydło''
Zaloguj się
 • starszy-65

  Oceniono 17 razy 7

  No!, No!, No! bo Szydło wcale nie wygląda na malowaną a raczej na politycznego garkotłuka!

 • hermilion

  Oceniono 25 razy 7

  Ale pie...cie. Nie potraficie zrozumieć że PiS to nie monolit tylko zespół frakcji powiązanych wspólnym celem w zawieszeniu broni? I Macierewicz to jedna frakcja a Szydło-Duda druga? Niby po co im konflikt skoro mogą łoić Schetynę, Petru i Tuska o alimenciarzu nie mówiąc?

 • realistas

  Oceniono 35 razy 7

  Tam są same kukiełki. Inaczej nie chodziliby tak za Jarosławem.

 • jare_jare

  Oceniono 12 razy 6

  Szydło? Przecież ona jest znowu nieobecna, zajęta prywatnymi wycieczkami na Wawel za pieniądze podatników, co by przypadkiem za daleko od Jarka się nie odsunęła. Wiecie - "nic o nas bez nas", więc pcha gdzie się tylko może, by wiedzieć, co "jej podwładni" wyczyniają. Może doszła do wniosku, że to trochę tak głupio dowiadywać się za każdym razem z telewizji, co się dzieje.

  Ciekawy był też spór pomiędzy Ministrem Powerpointa i Ministrem Socjalu i Emerytur - to doskonale pokazuje, że ten rząd nie umie współpracować, tam każdy forsuje własne przemyślenia, a premier jest poza nawiasem. Takie dyskusje odbywają się w gabinetach, a do społeczeństwa wychodzi się z gotową propozycją w celu przedyskutowania i zatwierdzenia. Rząd PiS wybrał łatwiejszą drogę - walimy do mediów ze wszystkim, każdy osobno, bo i tak nic z tego nie będzie. Gdyby spojrzeć z dystansu, to tu nie chodzi o to, by coś zrobić, tyko by ciągle robić - do tej pory nie została spełniona ŻADNA obietnica wyborcza w formie, w jakiej była obiecywana ("500 na każde", a nie drugie i kolejne).

  Jedyny plus, że rękami Pawła Sz kilku bezrobotnych i sfrustrowanych znalazło pracę pisząc peany pochwalne - mam nadzieję, że chociaż jakiś szczątkowy etat macie.

 • sailor20170605

  Oceniono 31 razy 5

  Niestety Macierewicz niszczy polską armię i tylko piSSlamistyczne lemingi nie wiedzieć czemu się z tego cieszą. Taka pomroczność jasna. Jednak z drugiej strony Macierewicz jako minister obrony jest gwarantem przegranej piSS w następnych wyborach.

 • louisciffer

  Oceniono 8 razy 4

  Minister? W tym rządzie KC PIC (na wodę), nie ma ministrów są Ministranci, - tępe religijne ćwoki.

 • abm1

  Oceniono 24 razy 4

  Chciwe mordy pisowski idą za swoim guru dla kasy i stanowisk zaprzedając swoją godność.

 • bratekpolny53

  Oceniono 15 razy 3

  Przygotować plan postawienia tej grypy przestępczej trzymającej władzę przed sądem za zdradę państwa!!

 • Stefan Grajewski

  Oceniono 25 razy 3

  Szydło jest jak broszka w klapie u Kaczyńskiego a ta tajemnica o jego orientacji to przecież wiedzą wszyscy .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX