Czemu Duda odważył się postawić Ziobrze? ''Zrozumiał, że jego kadencję też można skrócić''

- Jeżeli ustawą można skrócić kadencję KRS, to można też ustawą skrócić kadencję pana prezydenta - zauważył w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.

Prezydent Andrzej Duda wstrzymał prace nad ustawą pozwalającą partii władzy przejąć kontrolę nad Krajową Radą Sądownictwa. Skąd nagle ta kontra? Prezydent wybija się na niezależność? Publicyści w Poranku Radia TOK FM nie mieli wątpliwości, że nie o to chodzi.- Gdyby pan prezydent faktycznie był przeciwnikiem proponowanych zmian i likwidacji niezależności sądów i władzy sądowej, to by mianował sędziów, a wszystkie nominacje są wstrzymane. Blokowane są wakaty, aby obstawić je potem swoimi sędziami - zauważyła dr Anna Materska-Sosnowska w TOK FM.

- Pan prezydent nie jest jakimś wielkim demokratą. Są dwa organy w konstytucji, które mają sztywno wyznaczone kadencje - KRS i prezydent. Jeżeli ustawą można skrócić kadencję KRS (a taką zmianę forsuje minister Ziobro - red.), to można też ustawą skrócić kadencję pana prezydenta - zauważył Jacek Żakowski.

- Docieramy do sedna sprawy. Ludzie z żelaznej gwardii PiS pewnie uzmysławiają Kaczyńskiemu, że Ziobro robi właściwe porządki, wyrzuca nieprawomyślnych sędziów, ale kogo wprowadzi na ich miejsce? Swoich. I to nie będą ludzie Kaczyńskiego, tylko ludzie Ziobry. Minister Ziobro rośnie w siłę, tworzy środowisko, którego do tej pory nie miał - komentował Tomasz Wołek.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (74)
Czemu Duda odważył się postawić Ziobrze? ''Zrozumiał, że jego kadencję też można skrócić''
Zaloguj się
 • paves

  Oceniono 35 razy 11

  Zupełnie jak w Związku Radzieckim w latach 20-tych i 30-tych, kiedy krezpła władza. Pojawiały się w rządzie silne jednostki, które zaczynały ze sobą walczyć. Eliminacja takowych przez silniejszych była na porządku dziennym. Czekamy na takie rozwiązania w PIS-landzie

 • delfinadupa

  Oceniono 29 razy 9

  Będzie miał 1 kademcję a siedział dożywocie.

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 32 razy 8

  Wooow, wreszcie kaczystowskie tępaki pojęły rzecz oczywistą! Że niedługo prezessimus odwali kitę, a wtedy zioberia i maciorewicz skoczą sobie do gardeł, i skończy się dolce vita za dolce, a zaczną się pokazowe procesy, uprowadzenia i seryjne samobójstwa!

 • zerozer52

  Oceniono 31 razy 7

  Czyli faszyzm w najczystszej postaci.

 • leszek.30

  Oceniono 23 razy 7

  Co , imć Duda się postawił panu Zbyszkowi..? .. No , to lada dzień, przyjdą do Dudy
  "w odwiedziny" trzej smutni listonosze z CBA i wytłumaczą imć Dudzie , jak ma się zachowywać wobec swoich przełożonych ; Ziobry , Macierewicza , no i szefa wszystkich szefów , J.Kaczyńskiego..!!

 • luki.wawa

  Oceniono 8 razy 6

  Co taz bardziej widać ze dla niektórych jazda na nartach jest ważniejsza już udcieosc. Podeptana konstytucję, podeptana Trybunał Konstytycyjny teraz KRS to znaczy ze można wszystko zrobić bo nie ma instytucji w kraju z którą będzie się trzeba liczyć. Każdy wyrok sądu będzie można zmienić do swoich potrzeb. Jednym słowem nie mamy Prezydenta, Premiera, TK i konstytucji s teraz nie będziemy mieli Sądów, ale mamy 500+ . Nie ma państwa i rzadnych norm prawa, ale jest kasa w kieszeni. Nie jeden bohater który zginął w walce o wolność przekręca się dzisiaj w grobie i pyta co wy ku..... zrobiliście z tym krajem przez 1,5 roku

 • honorny

  Oceniono 18 razy 6

  To nie ma żadnego sensu. Funkcjonariusz PiS na stanowisku Prezydenta RP jest już całkowicie ubezwłasnowolniony. Jeśli posłowi Kaczyńskiemu się spodoba, to nie tylko odwoła swojego funkcjonariusza, ale go także wsadzi za kraty. Zresztą, to jest przyszłość marionetki tak czy inaczej. Jedynym powodem działania tej łajzy może być rozkaz z centrum dowodzenia PiS. Prawdopodobnie w PiS odchodzi teraz ostre przeciąganie liny.

 • fuzzybear

  Oceniono 16 razy 6

  DUDA to se może na skrzypkach zagrać nastepną kadencję - w tonacji D(jak du.a)-mol !

 • newpatric

  Oceniono 31 razy 5

  Skrócenie kadencji to jedno a odpowiedzialność w chwili gdy już nie będzie immunitetu to druga, ważniejsza.

  Poczekamy, kilka paragrafów już jest i to mocnych jak cholera.

  A tak na poważnie, jak tam ostatnio śnieg w górach?

  Warto teraz skorzystać, potem, przez wiele lat może nie być żadnej możliwości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX