Nakręca się spirala populistycznych obietnic. ''Mam o to żal do Schetyny i PO''

- Nie ma kogoś, kto mówi STOP irracjonalnym obietnicom i trzeba w pewnym momencie zastanowić się, jak zbudować państwo - mówiła w TOK FM Katarzyna Lubnauer.

- Bardzo niebezpieczna jest walka na populizmy - mówiła w Poranku Radia TOK FM Katarzyna Lubnauer, posłanka i wiceprzewodnicząca Nowoczesnej. -  Ja mam o to pretensje do Platformy, do Schetyny. O te głosy o 500plus dla każdego i tej trzynastej emeryturze - wyliczała posłanka. Nawiązała do pomysłów, które zgłaszała PO.

Jej zdaniem walka na na populizmy doprowadza do sytuacji, w której ''wyścig zbrojeń'' trwa. - Trzeba obiecać jeszcze więcej, w coraz bardziej nieodpowiedzialny sposób. W pewnym momencie nie ma kogoś, kto mówi STOP irracjonalnym obietnicom i trzeba w pewnym momencie zastanowić się, jak zbudować państwo - komentowała w Poranku TOK FM posłanka.

Zobacz także
Komentarze (67)
Nakręca się spirala populistycznych obietnic. ''Mam o to żal do Schetyny i PO''
Zaloguj się
 • dna_low

  Oceniono 8 razy 8

  A ja obiecuję, że jak wybierzecie mnie Prezydentem, to nie zrobię nic. Kompletnie nic. I słowa danego dotrzymam chocby nie wiem co, a z mojej obietnicy będziecie mogli mnie rozliczyć.

 • obeznany

  Oceniono 8 razy 6

  Tak to właśnie zaczynało się przed laty w Grecji; kolejne rządy licytowały się, kto rozda więcej kiełbasy wyborczej.
  W końcu trzeba było za to wszystko zapłacić.

 • ibrylowska

  Oceniono 5 razy 5

  Program 500+ trzeba poprawić bo jest niesprawiedliwy. Dobrze się , ze szef PO zaczął dyskusję na ten temat. Dawanie pieniędzy bogatym dzieciom i nie dawanie biednym , to tylko mógł zrobić PIS. Może jest w tym populizm , ale trzeba to obowiązkowo poprawić.

 • musa-kusa

  Oceniono 5 razy 3

  Wywalić Ryśka Petru i zrobić panią Lubnauer przewodniczącą Nowoczesnej!

 • tece92a

  Oceniono 11 razy 3

  Wyrazy, mojego wielkiego dla Pani szacunku.

 • koralina.jones

  Oceniono 11 razy 3

  A czy pani szef Ryszard Petru nie powiedział, że 500+ musi zostać?
  Rozumiem, że do tego zmusił go Schetyna?

 • ablewski1961nz

  Oceniono 2 razy 2

  Na PO czy tym bardziej PIS sram już dawno. Mój głos dostanie drugi raz Nowoczesna i w nosie mam miłostki Petru. Sam miałem kiedyś tyle lat co on i wiem jak jest, a hipokryzja jest mi obca. Świętości osobistej nie oczekuje od nikogo, ale rozsądku politycznego i gospodarczego już tak. Inna opcja może być tylko wtedy, kiedy pojawi się coś lepszego od Nowoczesnej.

 • Paweł Graczyk

  Oceniono 24 razy 2

  A od kiedy to PO byla partia przyjazna firmom czy gospodarce wolnorynkowej w stylu amerykanskim? Dobrzy wujkowie obiecujacy zlote gory sa wszedzie na swiecie ale podstawa tego co jest w USA czy Szwajcari jest fakt ze korupcja jest bezwzglednie scigana...

  PIS przy calej swojej topornej propagandzie, i socjalistycznych bzdetach, dla malych firm zrobil w rok wiecej niz PO przez 8 lat...

 • peter-321

  Oceniono 1 raz 1

  500+ to jednorazowa zaplata PISu za wybor ich i sptrawowanie wladzy. Ci ktorzy to uczynili to wybrali 500 PLN miesiecznie , ale nie koniecznie PIS. Pazerny Polak jak wszedzie wszyscy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy