Nakręca się spirala populistycznych obietnic. ''Mam o to żal do Schetyny i PO''

dżek
21.04.2017 10:53
A A A
- Nie ma kogoś, kto mówi STOP irracjonalnym obietnicom i trzeba w pewnym momencie zastanowić się, jak zbudować państwo - mówiła w TOK FM Katarzyna Lubnauer.

- Bardzo niebezpieczna jest walka na populizmy - mówiła w Poranku Radia TOK FM Katarzyna Lubnauer, posłanka i wiceprzewodnicząca Nowoczesnej. -  Ja mam o to pretensje do Platformy, do Schetyny. O te głosy o 500plus dla każdego i tej trzynastej emeryturze - wyliczała posłanka. Nawiązała do pomysłów, które zgłaszała PO.

Jej zdaniem walka na na populizmy doprowadza do sytuacji, w której ''wyścig zbrojeń'' trwa. - Trzeba obiecać jeszcze więcej, w coraz bardziej nieodpowiedzialny sposób. W pewnym momencie nie ma kogoś, kto mówi STOP irracjonalnym obietnicom i trzeba w pewnym momencie zastanowić się, jak zbudować państwo - komentowała w Poranku TOK FM posłanka.

Zobacz także
 • 1
Komentarze (63)
Zaloguj się
 • avatar

  dna_low

  Oceniono 7 razy 7

  A ja obiecuję, że jak wybierzecie mnie Prezydentem, to nie zrobię nic. Kompletnie nic. I słowa danego dotrzymam chocby nie wiem co, a z mojej obietnicy będziecie mogli mnie rozliczyć.

 • avatar

  ibrylowska

  Oceniono 4 razy 4

  Program 500+ trzeba poprawić bo jest niesprawiedliwy. Dobrze się , ze szef PO zaczął dyskusję na ten temat. Dawanie pieniędzy bogatym dzieciom i nie dawanie biednym , to tylko mógł zrobić PIS. Może jest w tym populizm , ale trzeba to obowiązkowo poprawić.

 • avatar

  obeznany

  Oceniono 6 razy 4

  Tak to właśnie zaczynało się przed laty w Grecji; kolejne rządy licytowały się, kto rozda więcej kiełbasy wyborczej.
  W końcu trzeba było za to wszystko zapłacić.

 • avatar

  koralina.jones

  Oceniono 10 razy 4

  A czy pani szef Ryszard Petru nie powiedział, że 500+ musi zostać?
  Rozumiem, że do tego zmusił go Schetyna?

 • Paweł Graczyk

  Oceniono 23 razy 3

  A od kiedy to PO byla partia przyjazna firmom czy gospodarce wolnorynkowej w stylu amerykanskim? Dobrzy wujkowie obiecujacy zlote gory sa wszedzie na swiecie ale podstawa tego co jest w USA czy Szwajcari jest fakt ze korupcja jest bezwzglednie scigana...

  PIS przy calej swojej topornej propagandzie, i socjalistycznych bzdetach, dla malych firm zrobil w rok wiecej niz PO przez 8 lat...

 • avatar

  musa-kusa

  Oceniono 4 razy 2

  Wywalić Ryśka Petru i zrobić panią Lubnauer przewodniczącą Nowoczesnej!

 • avatar

  tece92a

  Oceniono 10 razy 2

  Wyrazy, mojego wielkiego dla Pani szacunku.

 • 66kropek

  Oceniono 16 razy 2

  Masz Kacha rację! Schetyna powinien jasno powiedzieć: wywalimy 500+ a także każemy zwrócić rodzinom kasę za ostatni rok. Podniesiemy podatki oraz pensje posłów i samorządowców, naszych oczywiście. Zamrozimy emerytury i płace w budżetowce na następne 10 lat, aha i jeszcze wpuścimy uchodźców , wszystkich bez żadnego sprawdzania i damy im mieszkania z puli miejskich.

 • avatar

  i-tyle

  Oceniono 9 razy 1

  Zreformować system podatkowy, by legalnie zatrudnieni mieli duże ulgi na dziecko (może być > 500 złotych ulgi). Walczyć z patologią rynku pracy, śmieciówkami, pracą na czarno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane