''ONR zauważył, że przy obecnym rządzie ma szansę stać się prawdziwą siłą polityczną''

Komentarze po sobotnim marszu ONR w Warszawie.

W sobotę przez centrum Warszawy z nienawistnymi hasłami na ustach przeszli w wojskowym szyku członkowie ONR, skrajnie nacjonalistycznej organizacji.

Kamil Dulkowski koordynator Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. - ONR zachowywał się do pewnego momentu spokojnie. Moim zdaniem to działanie wykalkulowane. Zauważyli, że przy obecnym rządzie ma szansę stać się prawdziwą siłą polityczną, mają szansę wejść do parlamentu. Przedstawiciele środowisk skrajnych już weszli (z list Kukiz'15) - np. poseł Andruszkiewicz, były szef Młodzieży Wszechpolskiej, który wsławił się tym, żeby zmieniać nie dość polskie nazwy pociągów - wspominał Dulkowski.

Podczas marszu ONR doszło do nieudanej blokady, którą organizowali Obywatele RP. Grupa siedziała, to był pokojowy protest w ramach obywatelskiego nieposłuszeństwa. Zostali przez policję usunięci siłą.

Agencja AP relacjonując sobotnie wydarzenia w Warszawie wspomniała, że ONR to organizacja "wspierana przez nacjonalistyczny rząd". 

Marsz ONR był legalny, zgodę na jego organizację wydał warszawski ratusz. Hanna Gronkiewicz-Waltz dopiero po fakcie zaapelowała o ''delegalizację neofaszystów''.

Prof. Hartman: 29 kwietnia w Warszawie odbył się pokaz siły polskiego faszyzmu i słabości państwa, które z nim flirtuje

"W normalnym kraju, gdy pojawia się straszny dziadunio i uwala kontrakt na 13,5 mld zł, upada rząd"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (88)
''ONR zauważył, że przy obecnym rządzie ma szansę stać się prawdziwą siłą polityczną''
Zaloguj się
 • ruter77

  Oceniono 30 razy 20

  Brunatni zalewają Polskę !!!!!!

 • widziane_z_ryczki

  Oceniono 26 razy 14

  Czy tego chcieliście, wyborcy pisu? Będziecie swoje dzieci posyłać do Kaczenjugend?

 • e-komentarz

  Oceniono 15 razy 9

  Art. 256. KK - Propagowanie faszyzmu lub totalitaryzmu
  § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  § 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.
  § 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.
  § 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.

 • cezar85

  Oceniono 14 razy 6

  te patriotyczne twarze na zdjęciu....

  jeden kapiszon i tylko bluzy z PW po nich zostaną

 • jtby

  Oceniono 7 razy 5

  Wydaje mi się, że tow. Mały nie jest aż tak głupi żeby pozwolić urosnąć organizacji skupiającej jeszcze większą ciemnotę umysłową, niż jego żelazny elektorat. Naturalne, że stara się ich wykorzystać, a pewnie potem zmarginalizowąć lub podporządkować. Historia pokazuje jednak, że wiele razy przy takich kalkulacjach coś poszło nie tak.

 • 55kris

  Oceniono 15 razy 5

  Wszystkie narodowe bandy w Europie, w tym nasza, są sponsorowane przez KREML.. Taka jest przykra prawda. Zezwalanie przez Państwo na jawne ich działanie ociera się o zdradę Polski.

 • sailor20170605

  Oceniono 15 razy 5

  Ten tak zwany Obóz Narodowo Radykalny nie ma nic wspólnego z narodem. Chyba, że rosyjskim gdyż jak każda tego typu banda jest sponsorowana przez Kreml.

 • e-komentarz

  Oceniono 15 razy 5

  ONR zauważył, że przy obecnym rządzie ma szansę stać się prawdziwą siłą polityczną. Myślę że zauważyli to też wszyscy Polacy. I wyciągną wnioski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX