"Schetyna kłania się po prostu politycznemu ultrarealizmowi" - Lis o "wygibasach" PO ws. uchodźców

"Być może rację ma Schetyna, który zdaje się liczyć, że sprawę załatwi za niego PiS, popełniając definitywne seppuku. Jeśli ma rację, za trzy lata będzie premierem. Jeśli nie, będzie byłym przewodniczącym PO" - ocenia Tomasz Lis.

Prawu i Sprawiedliwości udało się zepchnąć PO do narożnika prostymi, zdawać by się mogło, pytaniami. I przez pół tygodnia obserwowaliśmy, jak szef największej partii opozycyjnej się tłumaczy po swoich wypowiedziach na temat przyjmowania uchodźców.

"W naszej polityce dominuje dziś język populizmu. Platforma zaś, nie mogąc znaleźć i zaproponować innego, siłą rzeczy w pułapkę populizmu wpada. Stąd wygibasy w odpowiedzi na pytania o uchodźców czy podwyższenie wieku emerytalnego" - ocenia Tomasz Lis w najnowszym wydaniu "Newsweeka".

Większość jest na "nie"

Publicysta przypomina, że sondaże od miesięcy pokazują niechęć Polaków do przyjmowania uchodźców. "Pole gry jest zawężone - nikt, kto chce zdobyć władzę, nie może iść na zderzenie ze ścianą. Schetyna kłania się więc po prostu politycznemu ultrarealizmowi. Pytanie tylko, czy ów ultrarealizm w epoce Macrona nie jest krótkowzrocznością" - zastanawia się Lis.

Redaktor naczelny "Newsweeka", uważa, że Grzegorz Schetyna liczy na odsunięcie PiS od władzy przy pomocy... samego PiS. "Zdaje się liczyć, że sprawę załatwi za niego PiS, popełniając definitywne seppuku. Jeśli ma rację, za trzy lata będzie premierem. Jeśli nie, będzie byłym przewodniczącym PO" - sugeruje Tomasz Lis.

Schetyna próbuje wyjaśnić swoją wypowiedź o uchodźcach

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (234)
"Schetyna kłania się po prostu politycznemu ultrarealizmowi" - Lis o "wygibasach" PO ws. uchodźców
Zaloguj się
 • qawsedrftg

  Oceniono 34 razy 12

  Tu nie chodzi o prawdziwych uchodźców ale o celowo prowadzoną politykę destabilizacji Europy. Inni wielcy gracze się śmieją z samozagłady bogatego kiedyś i spokojnego zachodu. Lata dżendera i indoktrynacji dały taki efekt że ludzie są apatyczni i tolerancyjni, a już Sokrates mówił że to cechy upadających społeczeństw.

  Populizmem jest koncepcja że UE może przyjąć dowolną liczbę analfabetów i agresywnej biedoty. I bez tego islam panoszy się w zachodnich krajach.

 • mietekkowalski

  Oceniono 33 razy 11

  A teraz dzieci słuchajcie! Robienie wyborców w balona to: "kłanianie się politycznemu ultrarealizmowi":) Zastanawiałem się który z publicystów będzie pierwszy w tłumaczeniu tego bełkotu Schetyny i niewytłumaczalnemu skrętowi z obranej drogi - Lis jest niezastąpiony:) P.S. Nie to obrzydza w aktualnych działaniach PO, że zmienili zdanie, tylko to, że kolejny raz nie ma pewności, że mówiąc "A", nie zrobią "Z", albo i nawet "Ż" - także to "nie przyjmiemy uchodźców" zawsze można zamienić na: "Mieliśmy nie przyjmować, ale sytuacja się zmieniła". "Utrzymamy i poszerzymy 500+" na "Mieliśmy utrzymać, ale sytuacja jest fatalna, także trzeba spiąć pośladki!"... Ile razy tak robili za TUska?

 • adam-aga

  Oceniono 30 razy 10

  Jak tu żyć hienolisku? Jak żyć? KE wspiera PiS, agencja ratingowa wspiera PiS, Spadające bezrobocie wspieraPiS, rosnące dochody budżetu wspierają PiS i na koniec sam przewodniczący Grzecho wspiera PiS. I jak tu żyć hienolisku, jak żyć? To ja się pyta wierny leming.

 • TheWierzbionek

  Oceniono 25 razy 9

  Lisie, a ilu już przyjąłeś do swojego luksusowego domu? A może z sąsiadami ośrodek zbudujecie na swoim wypaśnym osiedlu? Jak nie to jesteś lis faszysta do sześcianu !!!

 • javall

  Oceniono 29 razy 9

  Lis juz wymyslil "epoke Macrona", co za glupek, takie cos uchodzilo kiedys za gwiazde dziennikarstwa.
  Lisie do nory.

 • mazbip

  Oceniono 12 razy 8

  Jak zaklamana jest mowa politykow swiadczy polityczno-poprawny slownik. Nielegalnych imigrantow, ktorzy placa kryminalistom zajmujacym sie nielegalnym transferem ludzi przez pol swiata, "uchodzcami".

 • moorsoldaten

  Oceniono 22 razy 8

  Schetyna i jego banda są tak wiarygodni jak lisie ujadanie.

 • coalesce

  Oceniono 13 razy 7

  Abstrahując od tego, czy przyjmowanie uchodźców jest dobre czy złe:
  Kto będzie za przyjmowaniem- przegra wybory.

  Jeżeli chcecie, żeby uchodźcy zostali przyjęci, to zacznijcie nieść kaganek oświaty ludowi- pokrzykując na wyborców i wyzywając od faszystów umacniacie ich w przekonaniu że ktoś ich chce zmusić do zrobienia złego interesu. I na "waszych" po prostu nie zagłosują.

 • gr_ub_y

  Oceniono 31 razy 7

  Lizowy cynizm w krystalicznej postaci.

  Popełnij Liz sam na sobie seppuku. To będzie wtedy prawdziwy "ultrarealizm".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX