"Sfrustrowany prezydent postanowił pokazać, że nie jest lokajem Kaczyńskiego"

Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński podczas desygnowania Beaty Szydło na premiera

Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński podczas desygnowania Beaty Szydło na premiera (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

"Być może w nowym sezonie "Ucho Prezesa" scenarzyści będą dla prezydenta nieco życzliwsi. Jeśli nadal będą go trzymać w antyszambrze, może to mieć nieprzewidywalne skutki dla obozu władzy" - uważa Andrzej Stankiewicz. Jak ocenia w "TP", prezydent Duda "obudził się z dwuletniego politycznego snu" i chce pokazać, że jest niezależny.

"Jeśli wierzyć plotkom, Andrzej Duda jest pierwszym prezydentem, którego do działania zmobilizował kabaretowy serial" - pisze Andrzej Stankiewicz w najnowszym wydaniu "Tygodnika Powszechnego".

Ten serial to oczywiście "Ucho Prezesa" stworzone przez satyryków z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Polityką zajmują się nie od dziś, naśmiewali się też z rządów koalicji PO-PSL i premiera, który "harata w gałę". Ale siła rażenia internetowego serialu z Prezesem w roli głównej to prawdziwy fenomen.

""Ucho Prezesa" utopiło PiS. Moim zdaniem bezpowrotnie">>>

"Jakkolwiek absurdalnie by to nie zabrzmiało, w polskiej polityce coraz większe znaczenie odgrywa „syndrom Adriana”. Co to takiego? Tak politycy z obozu władzy nazywają polityczny kompleks prezydenta Andrzeja Dudy.  Ową jednostkę chorobową nieświadomie wykreowali twórcy internetowego serialu satyrycznego „Ucho Prezesa” - komentuje Andrzej Stankiewicz.

Ofensywa

Według dziennikarza, kabareciarze w przejaskrawiony sposób pokazują prezydenta. A Andrzej Duda źle znosi krytykę. Dlatego zdecydował się na ofensywę. "Sfrustrowany postanowił pokazać, że nie jest wcale lokajem Kaczyńskiego" - podkreśla Stankiewicz.

To dlatego byliśmy świadkami epistolarnego serialu z prezydentem i min. Antonim Macierewicz w rolach głównych. To dlatego Andrzej Duda skrytykował część pomysłów min. Zbigniewa Ziobry na zmiany w KRS.

"W tym serialu epistolarnym Macierewicz ośmiesza prezydenta"

Co przyniesie nowy sezon?

Jednak, jak podkreśla Andrzej Stankiewicz, prezydent stoi przed bardzo trudnym zadaniem. Bo zdaje sobie sprawę z tego, że do reelekcji nie wystarczą mu głosy tylko wyborców Prawa i Sprawiedliwości. A jednocześnie "jest pisowcem z krwi i kości".

"Choć w prywatnych rozmowach nie kryje się z krytyką niektórych działań Kaczyńskiego, to nigdy nie powie tego publicznie. Tej granicy nie przekroczy. Być może w nowym  sezonie „Ucho Prezesa” scenarzyści będą dla prezydenta życzliwsi i wpuszczą go do prezesowskiego gabinetu. Jeśli nadal będą go trzymać w antyszambrze, może to mieć nieprzewidywalne skutki dla obozu władzy" - uważa Stankiewicz.

"64 proc.pytanych uważa, że Andrzej Duda nie jest prezydentem prezydentem">>>

Zobacz także
Komentarze (104)
"Sfrustrowany prezydent postanowił pokazać, że nie jest lokajem Kaczyńskiego"
Zaloguj się
 • andmas

  Oceniono 25 razy 21

  Bezsensem jest rozmowa z Dudą o zmianie Konstytucji ,skoro obecnej nie szanuje i nie przestrzega , to jaka jest gwarancja ,że następnej będzie strażnikiem ?

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 22 razy 14

  Andrzej nie jest lokajem.
  Lokaj ma swoją godność. Zawsze może odejść.
  Andrzej nie może, bo przysięgał być prezydentem, czyli pacynką Jarka.
  W pisowskim obozie władzy zawsze był i jest tylko jeden herszt.
  Reszta to jego figurki.
  Jak w PO za Tuska.
  Pamiętacie Bronisława? Jaką miał ksywę?
  Strażnik żyrandola.

  Jak do tej pory tylko Kwach wybił się na niezależność, co dawało mu duże poparcie (aparycja i rozum też miały w tym udział).
  Wałęsy nie liczę, bo to zawsze był nadęty bufon, który twierdził, że wszystko zrobił sam.
  Teczki też sam zjadł ale akurat do tego się nie przyznał, co małostkowo, wręcz podle wykorzystało niedawno PiS by tego leciwego elektryka zgnoić.

 • andmas

  Oceniono 15 razy 11

  Proszę nie porównywać lokaja z Dudą , bo to jest obrażliwe dla tego pierwszego .

 • keram2225

  Oceniono 23 razy 7

  Adrian, do nogi! Aport!

 • czarnyminio

  Oceniono 23 razy 5

  Bo to jest kabaretowy Prezydent wygłaszający buńczuczne,nadęte przemówienia i nieizłomnie nocą tweet-ujący z Ruchadłem Leśnym . A w wolnych chwilach podpisujący jak leci co mu I sekretarz PIS rzuci na warsztat.Wtedy może nawet poświęcić święty czas przeznaczczony na narty.

 • tomasz_5_2010

  Oceniono 22 razy 4

  "prezydent chce pokazać , ze nie jest lokajem"... To sie nie może udać , ponieważ nim jest !!!!

 • kocurxtr

  Oceniono 34 razy 4

  Polska nie ma Prezydenta
  jest tylko

  Długopis Urzędowo Podpisujący Akta

  w skrócie ....

 • inder

  Oceniono 24 razy 4

  Terefere. Ten człowiek nawet śliny nie przełknie bez zgody swojego pryncypała, towarzysza Ярославa Раймундовичa Качыньскoгo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy