''Przemówienie Szydło jak z lat 60. Wtedy wrogiem były Niemcy, dziś Bruksela. To komiczne''

- Z fachowego punktu widzenia premier państwa europejskiego, który wypowiada się na temat Unii jakby to było obce ciało, które nas do czego zmusza, to jest problem warsztatu politycznego - mówił w TOK FM Basil Kerski.

Basil Kerski, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku był gościem w Poranku Radia TOK FM.

- W wielu państwach Europy Zachodniej ludzie chcą nowej polityki - nie chcą mieć tylko negatywnych odpowiedzi, widzą w Europie szansę, choć jest dużo do naprawienia. My stoimy obok. Nie możemy pozwolić sobie na niezależność bez współpracy z sąsiadami. - mówił Basil Kerski.

- Przemówienie pani premier jest dla mnie szokiem - komentował głośne przemówienie Beaty Szydło w Sejmie Kerski. - Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit. Nie damy się zaszantażować i nie ulegniemy poprawności politycznej! - mówiła m.in. Szydło.

- Przypomina mi to lata 60-te, gdy władza jednej partii tworzyła paranoję, że jest jedynym gwarantem bezpieczeństwa Polaków. Wtedy przeciwnikiem były ''rewizjonistyczne Niemcy'', a dziś jest Bruksela. A to jest dość komiczne, bo Unia Europejska to klub rodzinny, który my tworzymy. Z punktu widzenia fachowego premier państwa europejskiego, unijnego, który wypowiada się na temat Unii jakby to było obce ciało, które nas do czego zmusza, to jest problem warsztatu politycznego i analizy - komentował  dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

"Propagandowa brednia", "nauczycielski ton". Cimoszewicz i Kowal ostro o słowach Beaty Szydło

Siemoniak: Histeryczna reakcja Szydło. W PiS huczy. Ona do końca roku już nie będzie premierem

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (143)
''Przemówienie Szydło jak z lat 60. Wtedy wrogiem były Niemcy, dziś Bruksela. To komiczne''
Zaloguj się
 • mackkaczka

  Oceniono 62 razy 6

  Ale gdziez tam, unia do NICZEGO nas nie zmusza! Gdziezby smiala, demokratyczna unia nas do czegos zmuszac...Obluda i zaklamanie do samego konca. Jak to w wyborczym lajnie.

 • starszy-65

  Oceniono 9 razy 5

  No cóż trzeba przyznać, że Kerski ma rację ale te słowa Szydło nie wypowiada a tylko powtarza za działaczemi (sekretarzami) PZPR czyli ojcami dzisiejszych działaczy PIS, ale się narobiło i szkoda, że nie ma Radia Welnej Europy bo grozi nam Radio Moskwa.

 • sydio

  Oceniono 13 razy 5

  Jedno niewątpliwie pisowi się udaje: organizacja legionu przygłupów, ktrzy uprawiają hejt na wrażych forach internetowych. Tylko po co?

 • stronzo_bestiale

  Oceniono 32 razy 4

  A mnie się jednak wydaje, że pan europejski Bazyl ma elementarne problemy z odczytaniem tego, czego właściwie chcą ludzie w wielu krajach europejskich.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 36 razy 4

  ''Przemówienie Szydło jak z lat 60. Wtedy wrogiem były Niemcy, dziś Bruksela."

  No bo Niemcy w latach 60-tych były przyjacielem Polski. Chciały nawet wziąć pod opiekę część naszego terytorium, całkiem za darmo bo jako państwo nie uznawali przyłączenia naszych ziem zachodnich i północnych.
  Doprawdy trudno o lepszy dowód przyjaźni..

  Dziś Merkel i Bruksela chcą nasz ubogacić.
  Też całkiem za darmo.
  Rozrywkowymi nachodźcami, których sobie sprowadzili w dużej ilości nie pytając nas o zdanie.

 • t-i-g-e-r

  Oceniono 40 razy 4

  Zdrajcy ściągają mieszkańców Afryki i Azji aby w Europie stworzyli kalifat.

  Stan wyjątkowy, zamachy, przestępczość to codzienność w przyszłych kalifatach.

 • Janusz Kuszpit

  Oceniono 46 razy 4

  kiedyś dozorcą był Kreml,dzisiaj Bruksela.jeszcze tylko doktryna Tuska i będziemy mieli bratnią "pomoc" finansową w postaci obcięcia dotacji...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX