''Upolitycznione jest wszystko od konia do piosenki. Umyka np. to, że na posterunku zabito człowieka''

- Niewinny człowiek jest zamordowany na posterunku policji, władze o tym wiedzą i ani prokurator generalny, ani minister spraw wewnętrznych nie poczuwają się, żeby ustąpić - to szokujące - komentował w TOK FM prof. Jan Zielonka.

Sprawa śmierci Igora Stachowiaka wróciła na czołówki po tym, jak upubliczniono nagrania z komisariatu, na którym zatrzymany mężczyzna był m.in. rażony paralizatorem. 25-latek zmarł. W środę temu tematowi poświęcona była debata w Sejmie. - Cała debata sejmowa oparta na krzyku, podczas której skompromitowali się dwaj ministrowie, którzy mieli dać nam informację o aferze wrocławskiej, a także premier Szydło. Prowincjonalny polityk bez podmiotowości krzyczy do Europy złym tonem. ''Europo, Europo''. To mnie oburza i czuję się zażenowany, że taka estetyka w polskiej polityce zaczyna dominować - ubolewał prof. Wiesław Władyka w Poranku Radia TOK FM.

Republika absurdu

Prof. Zielonka z Uniwersytetu Oksfordzkiego: To wszystko coraz bardziej przypomina republikę absurdu. Ale komentatorzy nie rozróżniają rzeczy podstawowych dla funkcjonowania państwa prawa od rzeczy błahych. Jest różnica między spolitycyzowaniem stadniny koni czy festiwalu piosenki a casusem - dla mnie szokującym - że niewinny człowiek jest zamordowany na posterunku policji, władze o tym wiedzą od jakiegoś czasu i ani prokurator generalny, ani minister spraw wewnętrznych nie poczuwają się, żeby ustąpić. To szokujące, ale jest zgiełk medialny - komentował prof. Zielonka.

Zabójstwo człowieka vs festiwal piosenki. Co ważniejsze?

Jego zdaniem to niedobrze, że wszystko jest upolitycznione ''od konia do piosenki''. - Szokujące zdarzenia jakoś się rozmywają w tym wszystkim. Tracimy poczucie tego, co jest fundamentalne, a co jest marginalne. To mnie bardzo niepokoi. Jeśli człowiek nie ma pewności, że państwo go broni i że zapewnia mu pewną ochronę - komentował Zielonka. Jego zdaniem powinno być jasne, że jeśli jednostki popełnią błędy, to one nie są natychmiast skorygowane i wyjaśnione. A nad tymi jednostkami są są osoby odpowiedzialne, również politycznie.

PiS otwiera i przymyka fronty

Tomasz Wołek uważa, że PiS zrozumiał, że z pewnymi podmiotami walka będzie trudna np. z samorządami. - Polityka PiS w ostatnich tygodniach to dziwna mieszanka, gdzie niektóre fronty walki próbuje się przymykać, a inne się otwiera jak np. Opole czy pigułka po, na której PiS poślizgnie się jak na skórce od banana - komentował publicysta.

"Wybuch bomby we Wrocławiu pomógł władzy. Mogę domniemywać, że Błaszczak był zachwycony"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (103)
''Upolitycznione jest wszystko od konia do piosenki. Umyka np. to, że na posterunku zabito człowieka''
Zaloguj się
 • onduma

  Oceniono 47 razy 9

  Wskutek zlodziejskiej reprywatyzacji zamodowana jest jedn osoba, pare p[opelnia samobojstwa, budzet traci milardy a Hanka i spółka ani mysa ustapić. rzeczywiscie upolitycznione jest wszystko profesorze

 • qznia

  Oceniono 27 razy 5

  JAK zwykle GW usuwa wpisy!
  No to napiszę raz jeszcze.
  Upolityczniacie Wiewiórki, konie gimnazja a nawet [!!!] dyrektorów teatru,
  upolityczniacie Opole, a z Pokotu robicie antydyktatorski film:)
  Upolityczniacie wszystko, nawet dziś(26 maja Dzień Matki( wzywaliście MAtki do protestów w sprawie likwidacji gimnazjów. Do niedawna (bo dziś Zakowski powiedział prawdę, że gospodarka Polski ma się SPIEWAJĄCO!!!) krzyczeliście że Polska gospodarczo się stacza a 500+ to popieranie patologii itd.
  Nagłaśniacie każdą sprawę, robiąc z niej sprawę życia i śmierci , sprawę Walki O Wolność (tak jak teraz walczycie z paragonami) - a przecież chodzi tylko o powrót do władzy PO - "żeby było tak jak było".

  I o policji - w policji zawsze byli, są i będą "bandyci w mundurach" zakompleksione ryje rozładowujące swoją frustrację na małolatach, bezdomnych czy obcokrajowcach. To co się stało we Wrocławiu jest straszne, ale takie zdarzenia miały mijesce podczas rządów PO (Legionowo, Zawiercie czy sprawaPiotra G. z Wałbrzycha jest niemal bliźniacza do sprawy tragedii Iggora Stachowiaka. W sierpniu 2013 roku zawleczono go do komisariatu, gdzie dwóch policjantów miało go dotkliwie pobić. Z sekcji zwłok wynika, że pokrzywdzony doznał licznych obrażeń głowy i klatki piersiowej, w tym złamania dwóch żeber oraz pęknięcia śledziony powodującego krwotok do jamy brzusznej, co skutkowało jego śmiercią.
  Jakoś wtedy nikt nie wzywał do dymisji Tereski czy kto tam był wtedy ministrem, komendancie wojewódzcy i miejscy pozostali na swoich miejscach. A poseł Ziemi Wałbrzyskiej - Siemoniak nie grzmiał z trybuny sejmowej.
  GW - nie baw się Polską, nie rozbujaj Polski, bo to naprawdę może skończyć się tragicznie.

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 10 razy 4

  2014 - umiera 21 chłopak po tym jak skatowała go policja
  2015 - umiera 19 letni chłopak uduszony przez policje
  Obie sprawy umorzone, konsekwencji bandytyzmu policji brak. Upolitycznione jest wszystko.

 • Te Pe

  Oceniono 10 razy 4

  Ponieważ pod upolitycznionym komiksem sponsorowanym przez UMS Warszawa ze względu na to żeby nie upolityczniać sprawy wyłączyliście komentarze - napiszę tutaj.
  Uważam, że, że robienie afery przez Patriotów RP wokół komiksu wyśmiewającego rodziny wielodzietne i środowiska prawicowe i skrajnie prawicowe to typowa .gó....burza, świadcząca o niedojrzałości umysłowej. Od tego są satyrycy i tego typu wydawnictwa, żeby śmiać się do woli z ONR, Kaczora, Kwacha, księdza proboszcza; B. Komorowskiego, bp. Sławomira Leszka Głódzia pseudonim "Flaszka", z Polaków, Irlandczyków, z Radomia i z Żydów. Na przykład taki rysunek byłby super; czterech brzuchatych bankierów z dłuższymi włoskami na skroniach siedzi nad brzegiem jeziora Genewskiego, odpala cygara a jeden z nich mówi "za puszczonych z dymem".

 • Jan Kowalski

  Oceniono 30 razy 4

  Doprowadzają do śmierci koni, trują smogiem, wycinają drzewa, zakazują śpiewać, teraz zabrali się za ludzi.... zabijają ich na komisariatach!!!
  Miliony zniewolonych i ciemiężonych obywateli w kraju najczarniejszego reżimu i dyktatury!

  Przedstawiciele ONZ z Arabii Saudyjskiej stojący na czele Rady Praw Człowieka już TU jado:):):)

 • pysio62

  Oceniono 31 razy 3

  Teraz to Blaszczak, Zielinski i Szymczyk mowia, ze oni nic nie wiedzieli. nic nie widzieli ani nic nie slyszeli. Nawt gdyby byla to prawda, co jest watpliwe, to wtedy takze powinni sie oni podac natychmiast do dymisji, poniewaz to znaczyloby, ze nie wypelniaja nalezycie swoich obowiazkow, i nie panuja nad sytucja w podleglej im Policji. Znowu wedlug Ziobro to Stachowiak popelnil samobojstwo, zacpal sie, a uzycie wobec niego paralizatora nie mialo absolutnie zadnego wplywu na to, ze zmarl. Ciekawe czy ktos chociaz w miare rozsadny wierzy w te PIS-owskie bajki?

 • jan_sobczak1

  Oceniono 6 razy 2

  Za szczęśliwie minionych czasów Tuska i PO było takich "incydentów" dużo więcej. Nikt za to nie został skazany, nikogo nie zdymisjonowano. Szczęście że te świnie nie są już u władzy.

 • korek105

  Oceniono 4 razy 2

  Jakie są mechanizmy???Śmierci Magdaleny Żuk.Egipcjanie mają interes zatuszowac i upchać sprawę pod dywan oraz wyciszyć przecież ich przyznanie się zrujnuje intratną turystykę i szemrane interesy.
  Gołym okiem widac,że polska policja i prokuratura dobrej zmiany nieuków nie ma kwalifikacji,aby to wyjaśnic,więc będzie przeciągac sprawę ile się da,szukając dogodnej wymówki i przykrywkowej propagandy oraz kozła ofiarnego.Obecnie prokuratura i policja jest narzędziem ucisku obywateli ostatnio zajmującego się torturowaniem obywateli na komisariatach zakończonego zabójstwem Igora Stachowiaka.O obywateli i ich bezpieczeństwo nikt nie dba ich się tylko przekupuje.Ludzie wierzący w bzdury
  smoleńskie uwierzą też w każda propagande przykrywkowa.Oby rodzina i bliscy Magdaleny Żuki i Igora Stachowiaka nie byli atakowani i hejtowni oraz wrabiani w tą śmierć.
  Przeciwstawiajmy się temu wszystkiemu.Łączmy się w kondolencjach co i ja czynie bolejąc oraz szczerze wspołczując tragicznej bezsensownej śmierci młodej kobiety i młodego człowieka torturowanego na komisariacie.
  Jeśli się nic nie zmieni to może spotkać też ciebie i twoją rodzine!!!

 • eldritch68

  Oceniono 8 razy 2

  od 2009 do 2013 na komisariatach policji zabito 4 osoby, czy ówczesni ministrowie SW za to odpowiedzieli?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX