'Słowa, że Polska nie przyjmie uchodźców, to podlizywanie się najgorszej części wyborców'

- Nie rozumiem wystąpień premier Szydło, która mówi, że Polska nie przyjmie uchodźców. To skandal, błąd wizerunkowy, to podlizywanie się najgorszej części swoich wyborców - komentował Bronisław Komorowski w TOK FM.

Moje zdanie się nie zmieniło w kwestii przyjmowania uchodźców - komentował w TOK FM Bronisław Komorowski, były prezydent. - To jest kwestia przyzwoitości i zasad - dodał.

Jego zdaniem jednak ''nie może być jednak tak, że zaprasza się licznych imigrantów motywowanych inaczej niż sytuacją wojny we własnym kraju. Jak to zrobiła kanclerz Merkel''. - To był błąd polityczny, który się mści na nas wszystkich - mówił w ''A teraz na poważnie''. 

Polska powinna mieć politykę imigracyjną

Zawracał uwagę, że jedno to uchodźcy z kraju ogarniętego wojną, a co innego migranci ekonomiczni, którzy szukają lepszego życia. - Ale kraje mają prawo do realizowania własnej polityki imigracyjnej. Polska nie ma, a powinna mieć politykę imigracyjną - moja kancelaria nad tym pracowała - chodziło o to, by określić warunki, zasady i kogo chcemy w Polsce, nie tylko kogo się boimy. Tak robią Kanada, USA - zauważył.

''Nie rozumiem Szydło''

Nie rozumiem wystąpień premier Szydło, która mówi, że Polska nie przyjmie uchodźców. To skandal, błąd wizerunkowy, to podlizywanie się najgorszej części swoich wyborców

- komentował b. prezydent.

- Przyjmowanie uchodźców to kwestia moralna. Polska jest krajem wystarczająco dużym, żeby to zrealizować. Być przyzwoitym i nie ponieść wielkich kosztów - stwierdził b.prezydent w rozmowie z Mikołajem Lizutem.

Zdaniem Komorowskiego szkoda, że nie udało się wprowadzić w życie inicjatywy Episkopatu. Jeden z arcybiskupów zaproponował, że każda parafia przyjmuje jedną rodzinę uchodźców z Syrii. - Cóż to jest jedna rodzina na parafię? To jest do zrobienia - stwierdził.

Wróbel: Błaszczak w realnym życiu nie jest tym z "Ucha prezesa". To arogancki funkcjonariusz PiS

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (134)
'Słowa, że Polska nie przyjmie uchodźców, to podlizywanie się najgorszej części wyborców'
Zaloguj się
 • wolverine_14

  Oceniono 34 razy 8

  Widzę, że PO z Nowoczesną chcą przerżnąć kolejne wybory jeszcze bardziej niż poprzednie.

 • ot48

  Oceniono 17 razy 7

  Musimy przygotować się na uchodźców ze Szwecji. Produkujmy pontony Szwedzi będą w potrzebie.

 • wortat

  Oceniono 9 razy 5

  To że nie chcę islamskich imigrantów nie czyni mnie gorszym wyborcom.
  Pedagogika wstydu już nie działa na Polaków.

 • smok_jabberwocky

  Oceniono 9 razy 5

  Goebbelsowski rodzaj propagandy:
  tysiąckrotne nazwanie emigrantów uchodźcami powinno uczynić z najeźdźców - uchodźców. Ale nie uczyni, bo żaba odstawiając kowalowi nogę do podkucia rumakiem się nie stanie.
  Dziwne że nikt z Was nie zastanowi się nad prawdziwą przyczyną rozpierduchy w Syrii???!

 • zerozer52

  Oceniono 7 razy 5

  Najgorszy sort, czyli księża...hihihihihihihi.

 • qznia

  Oceniono 18 razy 4

  O! Bronisław Komorowski dzieli wyborców na lepszych i gorszych!!!!
  Wstyd!!1
  A tak serio, to ten kto słuchał Brąka dziś u Lizuta to musi przyznać że Bronuś w słabej intelektualnie formie jest.
  Mamrocze, idzie w kierunku wytyczonego przez Wałęsę - ja , ja ja.
  Ale i tak przerósł Bolka kiedy powiedział że referendum musi być przygotowane a nie ogłaszane ad hoc (vide bronek,, który ogłosił referendum w sprawie JOW po wielkim wysiłku intelektualnym w kiblu).
  Zenujący jest Bronisław - liczę że go Platfusy wystawią kontra dudzie , bo przecież Tusk nie wróci a Szablozębny nie wystartuje z obawy o porażkę.

 • tiszantul

  Oceniono 12 razy 4

  Pamiętacie argument z 2015, że przyjęcie muzułmańskich imigrantów to byłaby ogromna korzyść dla Polski? Chętnie bym posłuchał o tych korzyściach, niestety czerska nie kontynuuje wątku.

 • sothink

  Oceniono 16 razy 4

  przecież Polacy nie mają nic przeciwko normalnych uchodźcom czy migrantom, tylko mają przeciwko tym muzułmańskim i bardzo słusznie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX