"Premier podrzuciła Zachodowi plan czystek etnicznych, deportacji, segregacji religijnej"

"Nauczyliśmy się, że uzasadnieniem wszelkich poczynań i słów władzy jest perspektywa utrzymania władzy; w tym planie 'uchodźcy terroryści' mają odegrać kluczową rolę" - ocenia Jerzy Baczyński. Wg szefa "Polityki", wystąpienie premier może mieć ciąg dalszy. W prezydenckim referendum.

Zdaniem Jerzego Baczyńskiego, sejmowe wystąpienie polskiej premier, ze słynną frazą:

"Dokąd zmierzasz, Europo? Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci!

śmiało można nazwać "Planem Szydło". Co ten plan zawiera?

"Niewpuszczanie do Unii nowych uchodźców i imigrantów, a więc, konsekwentnie, zawracanie siłą ich tratw i łódek, poprzez odholowywanie  lub ostrzelanie. Po drugie, przymusowe deportacje tych kilkuset tysięcy, które już do Europy dotarły, oraz policyjne poszukiwania tych, którzy się po Europie rozpieszchli. Punkt trzeci: czy program wysiedleń miałby objąć muzułmanów mieszkających od pokoleń w krajach Europy? Chyba tak, bo to z tego „multikulturalizmu” - jak mówi pani premier - rodzi się terroryzm. Wstająca z kolan Europa powinna więc strząsnąć z siebie obce etnicznie i religijnie naleciałości" - komentuje Jerzy Baczyński w najnowszym wydaniu tygodnika "Polityka".

Nigdy. Nikogo

Zdaniem redaktora naczelnego "Polityki", "polska premier podrzuciła Zachodowi plan czystek etnicznych, deportacji i segregacji religijnej".

"Ale ponieważ te „trudne sprawy” (Andrzej Duda) to w ogóle „nie nasz problem” (Beata Szydło, Mariusz Błaszczak), Polska nie przyjmie nigdy żadnego uchodźcy, nawet syryjskiego chrześcijanina. Co powiedziawszy, pani premier udała się na podniosłe uroczystości wyświęcenia jej syna na księdza Kościoła katolickiego" - zauważa Baczyński.

"Nauczanie papieża jest jak kamień w bucie, który nie pozwala na beztroski marsz obojętności">>>

Władza. Za wszelką cenę

W działaniach PiS nie ma przypadków. Dlatego coraz ostrzejsza antyimigrancka retoryka to, według szefa "Polityki", element planu utrzymania władzy.

"A w tym planie 'uchodźcy terroryści' mają odegrać kluczową rolę, stając się bojownikiem państwa PiS. I tak oto Plan Szydło przechodziłby płynnie w Plan Dudy" - uważa.

Sugeruje, że gra na antyimigranckich nastrojach może znaleźć odzwierciedlenie w zapowiedzianym przez prezydenta przyszłorocznym referendum. Nie można więc wykluczyć, że prócz pytań ustrojowych może się znaleźć także dotyczące uchodźców.

"'Czy jesteś za zapisaniem w konstytucji zakazu przyjmowania uchodźców i imigrantów?'. Nic to, że odpowiedź twierdząca nie miałaby żadnej mocy prawnej, wybory samorządowe odbywające się tego samego dnia, zmieniły się w plebiscyt za czy przeciw zabijanie polskich dzieci przez muzułmanów" - komentuje Jerzy Baczyński.

Szef "Polityki" przypomina, że w sondażach poparcia dla partii PiS ma ok. 30 proc.; ale jeśli chodzi o niechęć do imigrantów - rządzący mogą liczyć na większą sympatię.

"Parodia polskiego mesjanizmu" - Kowal tłumaczy, w co gra PiS

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (252)
"Premier podrzuciła Zachodowi plan czystek etnicznych, deportacji, segregacji religijnej"
Zaloguj się
 • m33h0w

  Oceniono 33 razy 17

  Na razie mamy taxi service z Libii do Europy. Wystarczy wypłynąć na kilkanaście kilometrów od brzegu Libii, by statki różnych organizacji dostarczały "uchodźców" wprost do Włoch lub Grecji.
  Wystarczyłoby na początek zatrzymać ten nielegalny proceder.

 • Konrad Pirek

  Oceniono 46 razy 16

  "polska premier podrzuciła Zachodowi plan czystek etnicznych, deportacji i segregacji religijnej" - dokładnie to powinno spotkać osoby nieakceptujące wartości europejskich.

 • krzysiozboj3

  Oceniono 23 razy 13

  W najbliższy weekend w moim rejonie odbędzie się już XVI festyn "Orawa dzieciom Afryki". Festy połączony ze zbiórką pieniędzy w całej gminie dla projektów które realizują Salezjanie na całym globie. Są to sierocińce, szkoły, szpitale, studnie, etc. Masa ludzi wyjeżdża jako wolontariusze, by tam na miejscu pomagać i uczyć.

  Znam tych ludzi którzy to prowadzą, to organizują i tam jeżdżą, sam latami w tym pomagałem. Przed te ośrodki (mam na myśli sierocińce i szkoły) rocznie przewijają się tysiące dzieciaków, tak już przez wiele lat. Gdy człowiek uświadomi sobie jak tanie tam jest ludzkie życie, jak niewiele kosztuje edukacja dzieciaka tam an miejscu, to ciężko odmówić pomocy.

  Ale o takich rzeczach jest cicho, niespecjalnie głośno mówi się też o tym co Ochojska robi. Za to na tragedii ludzkiej rozgrywa się zwyczajną hucpę polityczną. A do gardłujących za przyjęciem "uchodźców" mam proste pytanie - co do tej pory sami zrobiliście by pomóc tym uciekającym, by nie musieli uciekać? Dopiszę Wam, kupno dziecięcego niewolnika to ok 50-200$, miesięczne wyżywienie i opłata szkoły jednego dzieciaka to koszt ok kilku-kilkunastu $. Jeden czy drugi @#$%^ odżałował sobie 2-3 piwa by pokryć jakiemuś dzieciakowi miesięczne czesne? Czy swoją pomoc ogranicza wyłącznie do pie...nia po forach?

 • siekieraaxe

  Oceniono 14 razy 10

  A MOZE JEDNAK:
  -ochrona granic zewnetrznych zg z Scengen
  -przestrzeganie procedur azylowych
  -wydalanie nielgałów
  MOWI WAM TO COS?
  Urzednik namawiajcy do nieprzetrzegania prawa
  JEST PRZETSĘPCĄ
  chocby i był członkiem nowej kasty brukselskiej arystokeracji.

 • misio-kicio

  Oceniono 18 razy 10

  Plan owego Baczyńskiego wygląda rozsądnie. "zawracanie tratw i łódek, deportacje, poszukiwania..." Jasne, nie róbcie w Bolandzie takiej obory jak tutaj. Taki np.Paryż wygląda już jak slumsy w Kairze. Zresztą podobnie tłumaczył tym tępakom Trump.

 • octopusdei

  Oceniono 30 razy 10

  Wyjścia są dwa. Albo wygra lewackie szaleństwo i Europa zdegeneruje się i zmieni w brudny, śmierdzący chlew, gdzie pracować będą jedynie biali niewolnicy, szubienice i szafoty zastąpią kina, teatry i stadiony a żeby przeżyć w dziczy, która zapanuje trzeba będzie być zwierzęciem. Albo zwycięży zdrowy rozsądek i instynkt samozachowawczy Europejczyków i do nielegalnych imigrantów zacznie się strzelać, kolorowych przestępców przestanie się traktować z pobłażaniem i za ich przestępstwa karać ich się będzie pracą przymusową a tym kolorowym, którzy jeszcze nie popełnili żadnych przestępstw, przedstawi się alternatywę - albo praca albo deportacja!

 • witoldpolak

  Oceniono 24 razy 10

  I kolejny gość nabija punkty PISowi.
  Wzrost poparcia dla PISu to niewątpliwa również zasługa Gazety Wyborczej, która z uporem maniaka codziennie wałkuje temat tzw. uchodźców.

 • pastozukk

  Oceniono 44 razy 10

  deportacje, zawracanie łodzi to jedyne logiczne wyjście, w przeciwnym wypadku czeka Europę podbicie przez zasiedlenie. Nikt o zdrowych zmysłach nie powinien się na to godzić.
  Zresztą co jest takiego złego w deportacjach/ wysiedleniach? Im głębiej w las tym będzie tylko gorzej. Czy chcemy aby Europa wyglądała jak taki bogatszy 3 świat? Następne pokolenia nie wybaczą jak przodkowie zostawią im taki syf do życia.

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 15 razy 9

  No grubo. Plan czystek etnicznych mi się podoba najbardziej. Kolejny idiota co uważa, że lepiej, żeby zginęło w zamachu dziesięciu Polaków kosztem uratowania 6999 brudasów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX