"W przypadku Adriana coś wisiało w powietrzu i myśmy to nazwali"

"Pamiętam, że jak już po wyborach żartowaliśmy z prezydenta Dudy, to albo była cisza, ale pomruki niezadowolenia. Teraz to się zmieniło" - mówi Robert Górski w rozmowie z "Newsweekiem". Twórca 'Ucha Prezesa" nie ujawnia, czy w nowej serii Adrianowi uda się spotkać z Prezesem.

Adrian to jedna z najbardziej znanych postaci "Ucha Prezesa". Do tej pory bohater komediowego serialu dotarł jedynie do korytarza prowadzącego do prezesowskim gabinetem. I czas spędzał na czekaniu.

Co Robert Górski, twórca "Ucha", myśli o pierwowzorze Adriana?

Trochę mnie bawi, trochę mnie wzrusza, czasem jest mi go szkoda. Jest cała paleta uczuć. które mam do pana prezydenta, bo jest w niełatwej sytuacji, nie do końca sobie w niej radzi. (...)  Widzę, że prezydent próbuje wydobyć się z tej swojej nieciekawej sytuacji, ale mnie to jakoś nie przekonuje. Gdy przemawia, podnosi głos w taki nienaturalny sposób, jakby chciał dorobić sobie twarz twardziela

- mówi w rozmowie z Newsweekiem".

Sposób, w jaki pokazany jest prezydent, nie musi się podobać sympatykom PiS, czy samemu Andrzejowi Dudzie. Ale jak zapewnia Robert Górski, w rozmowie z Renatą Grochal, "jakikolwiek serial" nie jest w stanie nikogo zniszczyć.

"Może nadszarpnąć czyjś wizerunek, ale nie zniszczyć. W przypadku Adriana coś po prostu wisiało w powietrzu i myśmy to nazwali" - ocenia.

Nadszedł czas

Górski, razem z założonym przez siebie Kabaretem Moralnego Niepokoju, od lat obśmiewa polskich polityków. Przed wyborczą wygraną PiS były m.in. skecze o premierze, który z zamiłowaniem "harata w gałę".

"Andrzej bywa od Adriana śmieszniejszy. Zwłaszcza gdy mówi, że będzie stał na straży konstytucji">>>

Kabareciarz przyznaje, że żarty na temat obecnej władzy pojawiły się jeszcze przed startem "Ucha Prezesa". Ale nie od razu padły na podatny grunt.

"Jak już po wyborach żartowaliśmy z prezydenta Dudy, to albo była cisza, ale pomruki niezadowolenia, że to za wcześnie. Teraz to się zmieniło" - mówi. Najlepszym przykładem są taksówkarze, którzy "strasznie jadą po PiS". "A to jest istotny barometr. Przede wszystkim na arogancję i butę" - stwierdza twórca "Ucha Prezesa' w rozmowie z "Newsweekiem".

Wielowieyska do Saryusz-Wolskiego: Klasa, brawo, gratuluję, "prawdziwy mąż stanu"

"'Ucho prezesa' utopiło PiS"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (28)
"W przypadku Adriana coś wisiało w powietrzu i myśmy to nazwali"
Zaloguj się
 • pn-ski

  Oceniono 16 razy 8

  Adrian spod znaku pękniętej gumy.

 • pluto37

  Oceniono 18 razy 8

  Teraz jak na dłoni widać jaką krzywdę zrobili rodzice nadając męskim potomkom imię Adrian:):)

 • jggc

  Oceniono 30 razy 8

  Adrianek "niepełnosprytne" dziecko specjalnej troski trafi do więzienia za łamanie konstytucji. Poświęcę na walkę z tym "czymś" całe życie jakie mi pozostało.

 • kurnadziad

  Oceniono 4 razy 4

  przydent d---a

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 22 razy 4

  Duda się skończył w momencie kiedy gnał w nocy na wezwanie prezesa żeby mu któryś z dekretów pisowskich podpisać o 4 nad ranem...
  Reszta poczynań Adriana D. ksywka "prezydent" to już tylko nieśmieszny kabaret

 • Oceniono 16 razy 4

  Bardzo ciężko teraz będzie wierszowanki klepać
  Nie obrazić prezydenta, a dupę mu strzepać
  Nie uchybić głowie państwa, nie tknąć majestatu
  A opieprzyć, jak Bóg każe i dać do wiwatu

  Więc kto zechce kubeł pomyj na Pałac wylewać
  Będzie musiał zamiast Dudy dymać Dudajewa
  „Co poeta miał na myśli” zanim wdział pasiaki?
  Pewnie coś o prezydencie, że taki owaki!

 • pn-ski

  Oceniono 19 razy 3

  Cos wisiało w powietrzu i oby nie wykrakał.

 • plautilla

  Oceniono 18 razy 2

  rosswatowski
  te Górski, a nie śmieszy cię, że czerskie biorą cię za listek hyhyhy papieru toaletowego i przykrywają zamiast figi? :>>> taka potęga czerska, a myśmy ją paroma kopniakami sprowadzili do odpowiedniego poziomu hahaha uwiesili się jak breloczek przy kluczach jednego kabareciarza i wrzeszczą "ura, ura" :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX