''Ziobro kontra Zoll to jak atak trampkarzy na Ligę Mistrzów''. Żakowski o szacunku dla autorytetów

- Demokracja bez kultury, bez uznania autorytetów i bez szacunku do nich nie może funkcjonować - mówił w TOK FM Jacek Żakowski.

- Demokracja może istnieć tylko wtedy, kiedy ludzie wierzą w reguły na których jest oparta - mówił w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.

- Kiedy słuchałem kuriozalnego wystąpienia ministra Ziobry w Sejmie skojarzyło mi się to z polemiką dr Wojciecha Dragana do wywiadu prof. Janusza Czapińskiego. To niesamowite jak ''dobra zmiana'' opanowała różne dziedziny życia - komentował publicysta.

- Dr hab. Dragan uważa, że Czapiński przestawia jako główny czynnik decydujący o szczęściu - Czapiński powiedział, że geny wyznaczają limit szczęścia. - W Polsce można być doktorem habilitowanym bez umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem - mówił Żakowski.

- To samo jest z Ziobrą, z Jakim. Wychodzą na mównicę i bez żadnych kompleksów polemizują z prof. Andrzejem Zollem, z prof. Małgorzatą Gersdorf - wyliczał Żakowski. Jego zdaniem to jest taka sama sytuacja, jak liga okręgowa, trampkarze atakują Ligę Mistrzów.

- Musimy na to spojrzeć poważnie. Demokracja bez kultury, bez uznania autorytetów i bez szacunku do nich nie może funkcjonować. Musimy pilnować kultury demokratycznej wszędzie, nie tylko tam, gdzie pojawia się magister Ziobro - mówił Żakowski.

Zobacz także
 • Rzecznik Sądy Najwyższego Michał Laskowski Laskowski: To koniec Sądu Najwyższego. Zostanie nam organ o nazwie 'sąd najwyższy'
 • Jarosław Kaczyński "Kaczyński jest za mały na wielkość" - Szostkiewicz o "smoleńskim kordonie sanitarnym"
 • Szef MON Antoni Macierewicz i wiceminister Bartosz Kownacki (fot. Sławomir Kamiński/AG) "To kompromitujące dla Macierewicza. Wiceszef MON był w Rosji, by uwiarygodnić reżim Putina"
Komentarze (99)
''Ziobro kontra Zoll to jak atak trampkarzy na Ligę Mistrzów''. Żakowski o szacunku dla autorytetów
Zaloguj się
 • trollezajelywszystkieloginy

  Oceniono 16 razy 12

  Bez szans.
  Ppnieważ:

  @i-tyle
  "Kaczyński zebrał w jedną, że tak powiem, kupę najgorsze cechy całego narodu. Jeszcze pół biedy jakby zamknął ją w skrzyni. Ale ten szalony człowiek tę kupę rozrzuca dookoła, tak by wszyscy się ubrudzili. I wszyscy się musimy w tym babrać. Musimy patrzeć na ten marsz prymitywów i przygłupów do tego, żeby nareszcie coś znaczyli, żeby ktoś ich zauważył, musimy przedzierać się przez te chaszcze tych trolli, które wyją i wklejają największe brednie i musimy obserwować jak tępe skrypty im te brednie plusują, żeby wyznaczały najznamienitsze komentarze kaczej elity intelektualnej.
  A skąd te zastępy ciemniaków? Jak to skąd? Z samego dna zagrzybionej kruchty mentalnej, w której banda kieckowych cwaniaczków skutecznie utrzymuje tych, którzy nie mają własnego rozumu. Ci biedacy bez rozumu, powinni być pod specjalną ochroną ludzi dobrych i uduchowionych, tymczasem ci, którzy mienią się takimi, z premedytacją wkręcają im straszną wizję wrogiego świata oraz wpędzają ich do oblężonej twierdzy, przekonując ich, że walcząc z "lewactwem" walczą o życie.
  Za to kościółkowi trzeba będzie podziękować."

 • golem_t

  Oceniono 11 razy 9

  Za sprawę Pani Blidy można było wsadzić Pana Ziobrę i Kaczyńskiego w 2012-13. Skoro tego nie zrobiono to teraz zostaną tylko takie płacze nad wylanym mlekiem.

 • tomtg123

  Oceniono 12 razy 8

  Nie panie Żakowski. To jak atak ZOMO na Ligę Mistrzów.
  Atak skuteczny, bo 2 strony grają w inną grę. Messi co prawda świetnie kopie piłkę i gra wg reguł, ale ZOMOwiec ma pałę i może Messiego tą pałą zayebać na śmierć i napluć na zwłoki.
  I to jest cały PiS.

 • lodzermensz1

  Oceniono 12 razy 8

  Pan Żakowski czasami pierniczy jak potargany. " Demokracja bez kultury, bez uznania autorytetów i bez szacunku do nich nie może funkcjonować."
  Ależ może.
  W demokracji kluczowy jest szacunek dla prawa, procedur i wolności jednostki. To o czym pan Żakowski mówi, to kwestia elementarnej kultury oraz uczciwej samooceny. Normalny człowiek zdaje sobie sprawę ze swoich mocnych i słabych stron. Zachowuje też szacunek dla innych, z powodu ich dokonań. Tyle, że to nie ma nic wspólnego z demokracją.
  Pan Ziobro i pan Jaki to bezczelni karierowicz, którzy uważają, że pozjadali wszystkie rozumy, a poparcie tłumów prostaków i ignorantów tylko ich w tym umacnia. Tyle, że to kwestia kultury, uczciwości, pewnej skromności. Ale nie demokracji.

 • mer-llink

  Oceniono 10 razy 8

  A kto przyczynił się do przestawienia zwrotnicy na chamstwo, nieuctwo i PiSowskie szkodnictwo?
  No przeciez sam Pan Żakowski Redaktor.
  To on (w chórku z paroma innymi gogusiami, w tym z Panem Mellerem Redaktorem) tak się zżymali na gamoństwo Platformy, tak energicznie dawali słowo, że trzeba dać porzadzić PiSowi, bo PiS jest troskliwy, ma całkiem niegłupie pomysły i zupełnie przyzwoitych ludzi.
  No to i przyłożył sie Pan Żakowski do tego, co mamy....

  P.S> Niemal dwa lata temu pisałam, w jakiej kolejności PiS będzie zawłaszczał Polskę: od TK, przez wojsko, szkolnictwo po SN... Można sprawdzić w archiwach... Ale p. Zakowski Redaktor cmokał, że nie będzie źle, że światli i szlachetni ludzie PiSu zasłużą na honorowe miejsce w historii, itp , itd...

 • Stanislawska Anna

  Oceniono 7 razy 5

  Żakowski obraża tramkarzy. To młodzi ludzie zwykle pracowici i utalentowani. Ziobro to najwyżej uczestnik szkolnych zajęć WF. Zaś Jaki to nikt, co słychać w każdym zdaniu: niewykształcony, nieobyty, arogancki, tępy. Zaoczny politolog-kibol z doświadczeniem w zakupach materiałów biurowych.

 • def11

  Oceniono 11 razy 5

  Nie ma się nad czym rozwodzić,kieszonkowy dyktatorek nie chce demokracji więc nie potrzebuje autorytetów, poza własną osobą i posłusznymi wykonawcami woli pana którzy ludowi ciemnemu powiedzą jak żyć.

 • markba

  Oceniono 9 razy 5

  Bo u nas rządzi Kaczyszenko i jego przydupasy.Oni mają respekt tylko przed naczelnikiem !

 • jtby

  Oceniono 4 razy 4

  Zdaje się, że kultura czynowników tow. Małego ogranicza się do korzystania z toalety zamiast chodzenia za stodołę, jedzenia nożem i widelcem i innym powierzchownym drobiazgom. Nauczyli się nosić skarpetki, tyle że nie wiedzą, że zakłada je się zamiast słomy, a nie na nią. Jest to dzicz polityczna spod znaku TKM i trudno tu mówić o jakiejś kulturze politycznej, czy dobrym obyczaju, a nawet o jakiejkolwiek kulturze osobistej. Miejmy nadzieję, że będą rządzić krócej niż ostatnia władza z awansu społecznego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy