''Jeżeli te zmiany przejdą, to Polski nie będzie w UE. Za kilka lat obudzimy się w objęciach Putina''

- Niech Kaczyński ma odwagę powiedzieć, że wyprowadza Polskę w Unii Europejskiej. To, co proponuje partia Kaczyńskiego, to jest powrót do PRL - Borys Budka w TOK FM emocjonalnie komentował ustawy dot. KRS, sądów powszechnych i Sądu Najwyższego.

PiS forsuje zmiany, które naruszają trójpodział władzy w Polsce. Minister sprawiedliwości ma decydować m.in.o powoływaniu prezesów sądu. Wpływać też będzie na skład Sądu Najwyższego. Partia Kaczyńskiego zmiany nazywa „reformą”, cała reszta bije na alarm, że to złamanie zapisów konstytucji i znaczna ingerencja.

- Jeżeli te zmiany przejdą, to Polski nie będzie w UE. Za kilka lat obudzimy się w objęciach Putina, w orbicie takiej jak Białoruś, bo nikt nie będzie chciał współpracować z krajem, w którym sądy podporządkowane są jednej partii i jednej władzy - mówił w TOK FM Borys Budka, były minister sprawiedliwości.

Projekt ustawy z tymi zapisami pojawił się w Sejmie nagle w środę wieczorem, dziś już zajmuje się nim Senat. Zmiany dot. KRS, sądów powszechnych i Sądu Najwyższego. - To tempo związane jest z tym, że PiS chce, by Polacy po wakacjach wrócili do innej rzeczywistości - komentował Budka. Jego zdaniem to są „bolszewickie ustawy dot. wymiaru sprawiedliwości ”.

PiS w myśl leninowskiej zasady, że kadry są najważniejsze nie zrobił niczego, by pomóc zwykłym Polakom szybciej dochodzić sprawiedliwości w sądach. Zamiast tego proponuje wyrzucić wszystkich, którzy mają inne poglądy niż prezes Kaczyński i jego koledzy

- mówił Budka. Podkreślał, że nawet prezydent Trump szanuje trójpodział władzy.
- PiS proponuje - mówiąc językiem internetowych, pisowskich trolli - zaoranie polskich sądów i Sądu Najwyższego tylko po to, by zagwarantować, że w razie porażki wyborczej nowy pisowski Sąd Najwyższy nie uzna takich wyborów - mówił Budka w rozmowie z Mikołajem Lizutem.
Dodał też, że chodzi o to, by eliminować sędziów, którzy odważą się wydawać wyroki na łamiących prawo funkcjonariuszy PiS, którzy na ''dojnej zmianie'' robią interesy.

- Niech Kaczyński ma odwagę powiedzieć, że wyprowadza Polskę w Unii Europejskiej. To, co proponuje partia Kaczyńskiego, to jest powrót do PRL. To w PRL sąd był wybierany przez radę państwa. To było w projekcie Cyrankiewicza z 1962. Ci, którzy najgłośniej krzyczą o PRL mają mentalność peerelowskiego działacza.

Kaczyński ma mentalność peerelowską. Chce państwa centralnego, w którym nie istnieje samorząd, a partia wydaje dyrektywy, które realizują polityczni wykonawcy na każdym szczeblu

- Partia decyduje, kto jest ministrem sprawiedliwości, a on z kolei wybierze kilku sędziów, których obdarzy swoją łaskawością - dodał b. minister sprawiedliwości.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (125)
''Jeżeli te zmiany przejdą, to Polski nie będzie w UE. Za kilka lat obudzimy się w objęciach Putina''
Zaloguj się
 • tw52

  Oceniono 29 razy 25

  jakie kilka lat? JUZ jestesmy w tym samym punkcie w jakim bylismy w 1946-1947, jeszcze tylko czekaja nas sfalszowane wybory wg nowej ordynacji, ktore nowy. tzw Sad Najwyzszy przyklepie.
  widocznie wiekszosc Polakow za tym teskni. jedyne pocieszenie to takie, ze Putin nie bedzie sie wzorowal na caracie, ale raczej na uzaleznieniu Polski na ksztalt PRL.
  wiadomo, ze 2 najwazniejsze postacie w Polsce, Rydzyk i Macierewicz, sa na uslugach i zdolali sparalizowac wszelkie osrodki potencjalnego oporu w wojsku i sluzbach. Kaczynski, nawet jesli nie bierze w tym udzialu, jest zakladnikiem Macierewicza, ktory ma na niego kwity z Moskwy.
  nie ma odwrotu.
  KK nigdy nie mial nic przeciwko wladzy rosyjskiej w Polsce, zagrozeniem byla tylko antyreligijna ideologia sowiecka, wiec niektorzy hierarchowie jak kard.Wyszynski stawali przeciwko. teraz KK widzi wieksze zagrozenie w liberalizmie Zachodu niz w autorytatyzmie Rosji.

 • sztucznypolak

  Oceniono 30 razy 24

  Kaczynski wlanie powiedzial: zapewniam, ze ta wladza jest demokratyczna.
  Hitler tez tak mowil (nie zebym porownywal JK do Hitlera).

 • mvoda

  Oceniono 26 razy 22

  Żeby wsadzić do paki lekarzy, którzy operowali ojca Ziobry, synalek zawłaszczył wymiar sprawiedliwości. Prezes aż sapie z niecierpliwości bo to mu na rękę, w końcu znajdą się sędziowie, którzy wsadzą Tuska. I to nie Smoleńsk, chociaż to też mu przyklepią, ale za przegraną debatę telewizyjną lat temu kupa. Tego ośmieszenia przed wszystkimi Polakami Jarek Donkowi nigdy nie daruje. I ch*j z resztą Polski i Polakami. Kto będzie podskakiwał tego się wsadzi. I może się odwoływać.

 • def11

  Oceniono 28 razy 22

  wydaje się, że niektórzy działacze PiS-u już są w objęciach Putina

  p.s.
  <<.. w razie porażki wyborczej nowy pisowski Sąd Najwyższy nie uzna takich wyborów..>>

  a w razie "cudów przy urnach" i wygranej PiS-u, SN nie uzna protestów wyborczych

 • Oceniono 27 razy 21

  Mam 60 lat i tow."wiesława" pamietam doskonale , kaczynski kojarzy mi sie z nim nieodparcie, to wręcz reinkarnacja gomułki. miny,gesty zachowanie, mlaskacz jak zywy. A o tym ze knyp jest "milczącym psem " moskwy (kto czytał Łysiaka ten wie o co mi chodzi) to juz chyba jest pewne z cala jaskrawoscia. Podobnie jak maciarewicz czy rydzyk. Ci ludzie rozwalaja Polske pod płaszczykiem narodowego patriotyzmu,wyrywaja kraj z orbity UE i pchaja w objecia rosjan , zas zgraja głupków o endeckich przekonaniach zaslepiona nienawiscia do wszystkiego co trąci tylko UE popiera ich w tym prosowieckim dzialaniu . Za kilka lat znow zaspiewamy " Miałeś chamie złoty róg" , na razie chocholi taniec zatacza coraz szersze kregi ......jeszcze jest czas sie obudzic.

 • obeznany

  Oceniono 30 razy 20

  Polska miała do tej pory tylko importowany Bolszewizm, z Rosji.
  Teraz dorobiliśmy się własnych bolszewików, pod katolicką przykrywką, dla niepoznaki.

  Może to coś w rodzaju choroby dziecięcej, przez którą musi przejść polska demokracja? Oby nie zakończyło się to poważnymi powikłaniami albo zgonem w objęciach Putina.

  memy.pl/show/big/uploads/Post/151215/14986687078885.jpg

 • justas32

  Oceniono 19 razy 15

  Polski już nie ma. Lecimy już tylko rozpędem. A mieliśmy, chamy, złoty róg ...

 • jedyny_times

  Oceniono 16 razy 14

  Tak będzie. Już często slychać w zachodnich mediach opiniotwórczych, że demokracja w tej części Europy to nie jest dobry pomysł i przyjęcie Polski i innych krajów bloku wschodniego do UE to był błąd. Nie wiem, czy ktoś zauważył to, opozycja czy media rozpisują się na temat przyszłych przegranych wyborów przez pis, nie wierzę ani na jote w to, że przyszłe wybory będą w pełni uczciwe i wolne, nie zachwowywaliby się ci z pisu tak butnie, nie łamaliby bezpardonowo tak prawa, nie szliby tak na bezczela, gdyby mieli śwadomość nieuchronności i rychłości postawienia przed sądem.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 17 razy 13

  Trzeba też pomyśleć o tym, że zmiany w sądownictwie, zgrywają się w czasie, gdy powiązany z mafią i FSB, Antoni Macierewicz, został oficjalnie zdemaskowany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX