''Kaczyński nie mówi głośno, że chce nas wyprowadzić z UE. Znów będziemy zamknięci w kraju''

- Kaczyński dąży do tego, żeby nas wyprowadzić z Unii. Nie chce przestrzegać jej zasad. Nie mówi tego głośno, bo UE w kraju jest popularna - mówiła w Poranku Radia TOK FM Róża Thun, europosłanka PO.

Spór o sądy i podważenie ich niezależności przez rząd Prawa i Sprawiedliwości może odbić się na pieniądzach, które płyną do nas z Brukseli, dokładnie na nowym budżecie na lata 2020-2027 - ostrzegała przed tym w Poranku Radia TOK FM europosłanka PO Róża Thun.

- Przestaniemy otrzymywać fundusze kohezyjne. W następnym budżecie funduszów spójności dla krajów biedniejszych nie ma. Wszyscy widzą, że Polska nie chce iść drogą europejską, nie jest krajem praworządnym i niszczy się sądy - komentowała Thun

Może na tym polega przemyślny plan Kaczyńskiego, który wie, że pieniędzy nie będzie, więc można wyprowadzić Polskę ze struktur unijnych? - On dąży do tego, żeby nas krok po kroku wyprowadzić z Unii. Nie mówi tego głośno, bo UE w kraju jest popularna. Co da to wyprowadzenie? To da możliwość robienia tego, co im się podoba. Unia zwraca uwagę na praworządność, na demokrację, wolne media. Kaczyński nie chce przestrzegać tych zasad - dodała europosłanka PO.

Jej zdaniem realne jest, że znów będziemy zamknięci w jednym kraju i odcięci od innych.

Jak protestować przeciwko ustawie o Sądzie Najwyższym, która zmusza sędziów do przejścia w stan spoczynku, czemu zapobiec może tylko minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, o tym mają dziś dyskutowac w Sejmie politycy opozycji. Mowa jest nawet o blokowaniu procesu legislacyjnego. Spotkanie organizuje Nowoczesna.

Zobacz także
Komentarze (206)
''Kaczyński nie mówi głośno, że chce nas wyprowadzić z UE. Znów będziemy zamknięci w kraju''
Zaloguj się
 • kato-rznik

  Oceniono 51 razy 41

  Przeciętny obywatel jest idiotą. Tylko takie znajduję wytłumaczenie dla sytuacji politycznej.

 • berek-oberek

  Oceniono 43 razy 35

  Po SN przyjdzie kolej na media. Uchwałą o mediach narodowych zostanie ograniczony udział kapitału zagranicznego w mediach krajowych, tym sposobem do zarządu spółek zostaną wprowadzeni komisarze polityczni jednej słusznej linii partyjnej, w dodatku zawsze można dodać kilka artykułów w Kodeksie Karnym broniących funkcjonariuszy partyjnych przed publicznym szkalowaniem przez media.

 • homo_lupus

  Oceniono 37 razy 25

  witamy w nazi-katolickiej Albanii

 • do_podziwu

  Oceniono 38 razy 24

  Caly PiS i mocherowe berety mam w prezydecie ,juz nawet na urlop do Polski nie przyjade ,popizdzielcy napisza i dobrze ....tylko takich jak ja jest coraz wiecej ,bedziecie sami z ojcem grzybkiem i wariatami ktorzy wymi rzadza .

 • icek20

  Oceniono 34 razy 22

  No i tak ma byc ciemnota XXI wieku -zamknac niech siedza dalej w czworakach i chodza w onucach zamiast bialych skarpetek.

 • larsek

  Oceniono 29 razy 21

  Gnom jak rodacy z Odessy lepiej się czuje w krajach zamkniętych na świat. Przyjacieli szuka daleko, a wrogów blisko. Mnie osobiście nie po drodze z tym. Moze lepiej byłoby by karakan i ich koledzy wyjechali?

 • norman67

  Oceniono 30 razy 20

  Plan Kaczyńskiego to leczyć swoje seksualne kompleksy za pomocą poniżania innych - patrz np. Plastuś Duda - zwykły heteryk.

 • jachay

  Oceniono 23 razy 17

  Co zrobi całe Podkarpacie zaginające w niedzielny wieczór po Euro do Niemiec i Austrii?

 • arwena2010

  Oceniono 18 razy 16

  a po co ma mówić? Bolszewicki pokurcz to po prostu robi. Chore wizje realizuje z konsekwencją - no bo co ma robić- rodziny nie ma,żony/męża nie ma,nawet zwierzęta wolały odejść do Hadesu niż razem z nim przebywać...
  No to się mści..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy