''To, co powiedział Kaczyński to najbardziej wstrząsające zdanie, jakie padło w tym Sejmie''

- Do godz. 22 myślałem, że już gorzej być nie może. A potem wyszedł na mównicę Jarosław Kaczyński i powiedział najbardziej wstrząsające zdanie, jakie padło w tym Sejmie - powiedział Piotr Kraśko.

Wczoraj w Sejmie - mimo protestów opozycji - odbyła się debata nt. ustawy o Sądzie Najwyższym. Wielogodzinne posiedzenie było pełne awantur, krzyków.

- Do godziny 22 myślałem, że gorzej być nie może. A potem wyszedł na mównicę Jarosław Kaczyński i powiedział najbardziej wstrząsające zdanie, jakie padło w tym Sejmie - komentował w Poranku Radia TOK FM Piotr Kraśko.

- Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego brata - grzmiał Jarosław Kaczyński po tym, jak poseł Borys Budka (PO) powiedział, że Lech Kaczyński rozumiał trójpodział władzy. - Zniszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami - krzyczał.

Dla mnie to, co działo się w Sejmie było najsmutniejszym momentem, na jaki patrzyłem w całym swoim życiu. Przerażające i zawstydzające najbardziej od 28 lat

- stwierdził Kraśko.

Kaczyński wychodzi

W Sejmie toczy się batalia o sądy - PiS ogłosiło przyspieszenie i błyskawicznie proceduje nad poselskim projektem ustawy dot. Sądu Najwyższego pomimo tego, że zasady jego działania reguluje konstytucja. Sędziów - jeśli ustawa zostanie przyjęta - ma nominować Zbigniew Ziobro.

W Sejmie przemawiała m.in. prof. Małgorzata Gersdorf, I prezes SN - jak sama mówiła - być może ostatni raz. Grzmiała, że PiS zamachuje się na konstytucję i niszczy trójpodział władzy. Nie wszyscy to usłyszeli - Jarosław Kaczyński i część posłów wyszła z sali. Ci, którzy zostali przekrzykiwali, buczeli.

- Pokaz kompletnie niepotrzebnej arogancji. Kiedy I prezes SN - ważna osoba, w każdym państwie - zmierza w stronę mównicy, prezes partii rządzącej wychodzi z sali. Czemu to miało służyć? - zastawiał się Kraśko. - To upokarzające dla obywateli - stwierdził komentator.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (315)
''To, co powiedział Kaczyński to najbardziej wstrząsające zdanie, jakie padło w tym Sejmie''
Zaloguj się
 • czytakczynie12

  Oceniono 112 razy 92

  Wszyscy teraz jesteśmy jego zakładnikami. Nasz kraj, nasza Ojczyzna, przyszłość dzieci została oddana w jego ręce przez nieświadomych zagrożenia obywateli. PiS staje się w tych dniach grabarzem polskiej demokracji. Historia dzieje się na naszych oczach. PiS zmienia nasz ustrój. Po 25 latach kończy się wolna Polska. Zobaczcie, co pisze Europa: Europa traci Polskę, Polacy nie sprostali europejskim wartościom, Polacy podkopują fundamenty własnego kraju. Nasz czas w Europie dobiega końca. Niedługo nasz koniec w UE, a potem Rosja nas zagranie. Polacy nie daliśmy rady się rządzić mądrze, bo oddano władzę człowiekowi, który jest mistrzem konfliktów, sporów, podziałów, destrukcji, SZALEŃSTWA i to nas prowadzi do tragedii.

 • jedyny_times

  Oceniono 78 razy 62

  A co zrobił pan prezes jarosław kaczyński, gdy sejm oddawał hołd najwybitniejszemu polskiemu reżyserowi, Andrzejowi Wajdzie? Wstał i ostentacyjnie wyszedl, okazując pogardę i chamstwo zwykłe. To samo teraz, czego się spodziewać po nim. Kultury, zrozumienia, tolerancji, uczciwości, wyciągniętej po chrześcijańsku ręki na zgodę? To jakbyś człowieka, który ma jedną rękę prosił coś zrobić dwoma rękoma.

 • zunia10

  Oceniono 66 razy 52

  pokazał swoją prawdziwą twarz - twarz psychopaty w ciężkiej traumie, i on trzyma losy Polski w swoich rękach, NATYCHMIASTOWE INTENSYWNE LECZENIE ZAMKNIĘTE

 • kanonia1939

  Oceniono 65 razy 51

  Kain i jego alibi

 • grenlandzki-opos

  Oceniono 58 razy 44

  Było późno, dziadzia się zdenerwował i mu się wymskło. Teraz przynajmniej wiemy, że rządzi nami paranoik ogarnięty rządzą zemsty. Jeśli dla kogoś było to jeszcze jakieś zaskoczenie.
  Czy politycy nie mieli przechodzić badań psychiatrycznych?

 • natemat22

  Oceniono 57 razy 41

  PiSkupi , ePiSkopat i proboszczowie zacierają grube łapki z zadowolenia.
  Kościół wspierał Mussoliniego ,wspierał gen.Franco , wspierał Adolfa katolika więc wspiera też faszyzujący PiS

  dlatego :
  - zero chodzenia do kościoła
  - zero chrztów
  - bojkot kolędy
  - bojkot lekcji religii w szkołach
  - świeckie śluby
  - świeckie pogrzeby
  - apostazje , itd

  Organizacje kobiece , prodemokratyczne media i pojedyncze osoby powinny wezwać do bojkotu kościelnych pomagierów PIS , teraz !!!

 • alicjads

  Oceniono 46 razy 32

  Kaczyński zachowuje sie w ten sposób, bo chce zrzucić winę za katastforę smoleńską na innych. A tak naprawdę wie, że to on - bezpośrednio ( rozmowa telefoniczna w samolocie ?) lub przynajmniej pośrednio (nieustanna presja wywierana na brata ) jest jej najbardziej winien.
  On po prostu od kilku lat usiłuje tym oczywistym faktom zaprzeczyć, wyprzeć je nie tylko z kart historii, ale ze swojego umysłu przez stworzenie nowej wersji zdarzeń.
  Jesteśmy pod rządami szaleńca. On sie dopiero rozkręca. Ja nie wiem, jak to jest możliwe, że wyborcy PiSu ( wśród których są przcież inteligentni ludzie) tego nie widzą?

 • pix_d

  Oceniono 43 razy 31

  mam nadzieję, że o tego nie dojdzie ale... jak przejmą sądy to zostaną jeszcze trzy "rzeczy": media, PKW i ludzie. Z tymi pierwszymi dwoma jakoś może sobie poradzą. Z trzecim będzie problem i to ZA...JEBIŚCIE DUŻY!!!

 • inder

  Oceniono 47 razy 29

  PiS = Pachołki imperium Sowieckiego

  Twierdzicie, że skoro wygraliście wybory, to wszystko wam wolno? Hitler twierdził to samo. Wynocha z Polski pachołki Putina!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX