Żakowski o Gowinie: nie rozumiem chłopaka. Filozof, a nie rozumie swojej kompromitacji

- Jest czymś niesamowitym, że człowiek, który obracał się inteligentnym towarzystwie nie rozumie jak strasznie się kompromituje, kiedy przyznaje, że dla podtrzymania układu władzy zdecydował się działać przeciw własnemu krajowi - mówił o Jarosławie Gowinie Jacek Żakowski.

- Kolejna zabawna rozmowa z Jarosławem Gowinem - mówił o wypowiedziach ministra nauki w mediach Jacek Żakowski. Gowin, b. minister sprawiedliwości, zagłosował za przyjęciem ustaw ws. sądownictwa, choć potem siedział zasępiony w rządowej ławie i jako jedyny nie klaskał jak reszta zachwyconego triumfem PiS. Potem zaskoczył wszystkich mówiąc, że popiera prezydenckie weto lub że głosował mając świadomość błędów w projektach. 

- Gowin mówi: gdybym głosował przeciw (tym ustawom) nasz rząd by upadł. I tu pojawia się pytanie ogólniejsze: gdzie jest lojalność Polaka, a konkretnie polskiego polityka przy Polsce czy przy partii, przy konstytucji czy rządzie - zastanawiał się Jacek Żakowski.

Gowin wybrał kolegów przed Polską, konstytucją i demokracją. I to jest jego problem. Jest czymś niesamowitym, że człowiek, który obracał się inteligentnym towarzystwie nie rozumie jak strasznie się kompromituje, kiedy przyznaje, że dla podtrzymania układu władzy zdecydował się działać przeciw własnemu krajowi

- komentował publicysta. - To jest niesamowite, nie kapuję chłopaka - dodał Żakowski.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (115)
Żakowski o Gowinie: nie rozumiem chłopaka. Filozof, a nie rozumie swojej kompromitacji
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 31 razy 27

  "Nie rozumie swojej kompromitacji.."

  Bo to "dobra zmiana" która dokonuje się u "powstałych z kolan", choć wydaje się, że do stania konieczny jest kręgosłup, ale im wystarczy pozycja w głębokim ukłonie wobec wodza. Gdzie tu miejsce na "rozumienie" ?

 • krzywelustro

  Oceniono 29 razy 25

  Jeszcze kilka lat temu Gowin miał potężną alergię na PiS.
  Proces odczulania przy pomocy 30 srebrników okazał się zadziwiająco skuteczny.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 28 razy 24

  Nie wiem skąd się biorą wyobrażenia czy podejrzenia, że Gowin to coś lepszego i mądrzejszego od Kaczyńskiego. Zawsze był betonowym i inkwizycyjnym prawakiem.
  Słyszał nawet krzyki zarodków.

 • antirussia81

  Oceniono 28 razy 24

  A co z Gowina za filozof? Absolwent filozofii, to i owszem - ale filozof?

 • kemor234

  Oceniono 27 razy 23

  Takie zachowanie to nie tylko problem Gowina. Ot dawna nie ma w Sejmie posłów.
  O głosowaniu decyduje prezes partii. Posłowie tylko naciskają przyciski. Jakby nie dosyć tego, nie mają z tego powodu żadnych wyrzutów. Niby "suweren" ich wybrał. Powtarzam SUWEREN, nie NARÓD. A to nie to samo ...
  Pozostaje jednak pytanie. Po co zostali wybrani ???

 • remp

  Oceniono 24 razy 20

  ależ rozumie, ale ponad godność i poważanie dla nazwiska jest doraźne koryto.

 • japka_putina

  Oceniono 22 razy 18

  Może Pan Żakowski faktycznie jest oderwanym od życia lewakiem? Gdyby znał paru takich naprawdę prawdziwych Polaków, to wiedziałby, że ich bardzo głęboka wiara pozwala na zrobienie z czystym sumieniem każdego świństwa. Oni tego nie robią dla siebie (jak się otoczeniu wydaje), ale dla Polski i dla Jezusa. Jeśli po kolejnym świństwie ktoś przestaje im mówić dzień dobry, nie odbiera telefonów, czy przechodzi na drugą stronę ulicy, to jest to najlepszy dowód poświęcenia, na jakie dla wielkiej, czy małej, ale ważnej sprawy jest gotów nasz Polak i katolik. Na szczęście jego doczesne cierpienia zostaną mu z nawiązką zrekompensowane w Niebie, więc jest gotów na następne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX