''Niech pan nie wprowadza ludzi w błąd. Proszę o przykład''. Wielowieyska walczy o odpowiedź

Dominika Wielowieyska przez kilka minut próbowała nakłonić Jarosława Sellina do odpowiedzi na pytanie, w jakim europejskim kraju minister sprawiedliwości może odwoływać sędziów Sądu Najwyższego. Łatwo nie było.

- Prezydent został ograny i zostałby sprowadzony do roli notariusza - mówiła w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska. Nie zgodził się z nią Jarosław Sellin, który powtarzał, że reforma sądownictwa jest konieczna, a niezawisłość sędziowska jest nie do zmiany przez ustawę. 

- Minister Ziobro wszystkie te stanowiska będzie obstawiał - zauważyła Wielowieyska. -W żadnym kraju minister nie ma takiej władzy. Nie ma. Zawsze środowiska sędziowskie biorą w tym udział - upierała się Wielowieyska

- W wielu krajach Europy są też regulacje, które dają dużą władzę ministrowi czy władzy ustawodawczej. Nie odchodzimy od norm, które są w innych krajach europejskich - upierał się Sellin.

- Proszę podać przykład. W jakim kraju minister sprawiedliwości minister sprawiedliwości może wskazywać sędziów Sądu Najwyższego - dopytywała Wielowieyska.

Sellin przykładu nie podał. Powtarzał tylko: różnimy się w diagnozie.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (63)
''Niech pan nie wprowadza ludzi w błąd. Proszę o przykład''. Wielowieyska walczy o odpowiedź
Zaloguj się
 • alex444444

  Oceniono 46 razy 42

  Trzeba te pisowskie klony przyciskać do ściany przy każdej okazji. Następne pytanie do Selina : gdzie w programie PIS z 2015 roku jest o "reformie" TK i reformie "SN" - dokładnie w którym miejscu??? Wchodzę na stronę PIS i nie widzę NIC na ten temat. Jeśli wyborcy w 2015 na to głosowali, to niech pokażą gdzie była o tym mowa.

 • winku

  Oceniono 35 razy 33

  I tak z PISowcami trzeba, na konkrety. Domagać się ich, niech powiedzą kto i gdzie.
  Tak jak w tym przypadku stają się bezradni bo... kłamią!
  A kłamstwo powtarzane wiele set razy jest przez ludzi przyjmowane jako prawda.
  Nie można na to pozwolić.

 • nighthawk00

  Oceniono 32 razy 30

  nikt ich nie przekona ze biale to biale...., jak zapowiedzial prezes....

 • def11

  Oceniono 33 razy 29

  Proszę bardzo, wiodące demokracje europy. Białoruś i Rosja, panie Sellin nie ma co się wstydzić :)

 • hallski

  Oceniono 37 razy 29

  Selin to klasyczny "pożyteczny idiota" na usługach kaczyzmu. Ma dość inteligencji, by wiedzieć że kłamie, ale natura lizusa przeważa. Śmieszna postać, czasem nawet mi go żal.

 • Maciej Makarczyk

  Oceniono 27 razy 25

  Przecież to matoły, jeden większy od drugiego z przekazem do ciemnego ludu, który nie korzysta z internetu i ogląda tylko reżimowe media, każdy średnio rozgarnięty Polak jest w stanie sam sobie sprawdzić fakty podawane przez pislam i stwierdzić że to kłamstwa i brednie.

 • johnnyjochym

  Oceniono 28 razy 24

  I to jest porządne dziennikarstwo!

  A nie tylko zadawanie oklepanych pytań i potem bierne słuchanie!

 • rozdeptany_przez_pis_robak

  Oceniono 25 razy 23

  Cel pisobolszewików jest jeden. Przejąć jeszcze wolne i niezależne media, dla dojnej zmiany. Mają złodziejskie pieniądze ze SKOK-ów i zawłaszczonych spółek Skarbu Państwa. W walce o rabowanie i zniewolenie społeczeństwa nie będą mieli żadnych granic i skrupułów.

 • duchswiety124

  Oceniono 25 razy 23

  z nimi rozmowa to rozmowa ze ślepym o kolorach. Ich nic nie przekona, że białe to białe. Jedyny ratunek to wewnętrzna rozróba w PiS o sukcesję po kartoflu. Sami się wykończą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX