''Wiedziałbym, gdyby była jakaś decyzja rządu o nieotwieraniu trumien z ciałami ofiar katastrofy smoleńskiej''

WOJCIECH OLKUŚNIK

- Wiedziałbym o tym, gdyby była jakaś decyzja rządu o nieotwieraniu trumien z ciałami ofiar katastrofy smoleńskiej - mówił w TOK FM Radosław Sikorski. Wczoraj w prokuraturze przesłuchiwano Donalda Tuska m.in. ws. sekcji zwłok.

- Wiedziałbym o tym, gdyby była jakaś decyzja rządu o nieotwieraniu trumien z ciałami ofiar katastrofy smoleńskiej. W mojej obecności żadnej decyzji rządowej nie było - zapewniał w TOK FM Radosław Sikorski. 

Donald Tusk wczoraj stawił się w Prokuraturze Krajowej w Warszawie na przesłuchaniu w sprawie Smoleńska. Chodzi o śledztwo dotyczące m.in. sekcji ofiar katastrofy smoleńskiej. Po wyjściu z prokuratury Tusk powtórzył, że nikt nie wydawał zakazu otwierania trumien. Dodał również: Kaczyński mnie nie przestraszy.

Były minister spraw zagranicznych w rządzie Donalda Tuska uważa, że to nie do polityków śledczy powinni kierować pytania o brak sekcji zwłok czy nieotwieranie trumien. Najwięcej do powiedzenia na ten temat mają według Sikorskiego - prokuratorzy.

Gość Poranka Radia TOK FM uważa, że jedynym sposobem na uniknięcie pomyłek w identyfikacji ciał byłyby szczegółowe testy DNA. A to czasochłonna procedura. 

Proszę sobie wyobrazić, co by było, gdybyśmy ciała naszych ofiar zostawili w Moskwie na wiele miesięcy? W trakcie kiedy Rosjanie badają każdy kawałek zwłok, by prawidłowo do trumien te ciała złożyć, rząd byłby ukrzyżowany przez PiS w pierwszej kolejności

- stwierdził Radosław Sikorski w TOK FM. Dodał również: Przypominam, że prokuratura była wtedy niezależna od rządu, a o ile wiem decyzję o sekcji zwłok podejmuje prokurator, a nie jakiś minister.

Siemoniak: Po co wzywać Tuska, skoro można zapytać prok. Pasionka, zastępcę Ziobry

Zobacz także
Komentarze (51)
''Wiedziałbym, gdyby była jakaś decyzja rządu o nieotwieraniu trumien z ciałami ofiar katastrofy smoleńskiej''
Zaloguj się
 • kali23

  Oceniono 26 razy 22

  PiSowskie kanalie po raz kolejny wywołują awanturę obliczoną na ogłupienie " polaczków".
  Przypomnę tylko jaka panowała atmosfera. WSZYSCY domagali się NATYCHMIASTOWEGO
  sprowadzenia zwłok i BEZWŁOCZNEGO pochówku. Chciałbym widzieć kogoś kto by zaproponował opóznienie pogrzebów, np. o pół roku, po to aby dokonać badań?
  Twerdzenie, że taka możliwość istniała to czysty PiSowski bełkot i kolejne kłamstwo.
  Pytam, kiedy Ruskie miały dokonać selekcji zwłok, kiedy Polacy DOMAGALI się BEZWŁOCZNEJ wysyłki do Polski?
  Jak sobie PiSowska BANDA wyobraża wysłanie KAWAŁKÓW ludzkich do Polski?
  W torbach z " Biedronki" ? Ruskie zle zrobiły, że wsadziły ludzkie SZCZĄTKI do trumny ??
  Czy było możliwe NIE POMIESZANIE szczątków?
  Nie tylko Kopaczowa asystowała CHWILAMI przy sekcjach. Dlaczego inni, np. Pasionek, uważali, że wszystko było w porządku?
  Nie pozbierano wszystkich szczątków? Jak to zrobić? Przesiewać kilka hektarów na głębokości 5 m ?
  PS
  Przesłuchiwanie Tuska, to kolejny taniec na trumnach prowadzony prez PiSowskiego wodzireja kaczyńskiego, który nie ma szacunku nawet dla własnego brata
  wykorzystując jego osobę dla prywatnej PARANOICZNEJ wojny z Tuskiem!

 • ibrylowska

  Oceniono 19 razy 17

  Jak pamiętam z otwarciem trumny śp Lecha Kaczyńskiego nie było problemu, otwierali ją dwukrotnie. Jak rodzina chciała to mogła spowodować otwarcie trumny. Niektóre zwłoki zostały skremowane, więc musiały być otwarte. W takiej katastrofie lotniczej jak pod Smoleńskiem zwłoki musiały być wymieszane i nie ma w tym nic dziwnego, że w jednej trumnie znajdują się szczątki różnych ofiar. Katastrofa smoleńska to jest jak powiedział Macierewicz paliwo polityczne PIS.

 • spyderman2

  Oceniono 19 razy 17

  dlaczego nikt nie rozliczy kałczyńskiego za to że kazał bratu lądować oraz poległego za to że spóźnił się ponad godzinę a wcześniej tępił przy użyciu gosiwskiego pilota który w gruzji zachował się zgodnie z procedurami. te karły są winne a odwracają od tego uwagę i bronią się poprzez atak

 • rikol

  Oceniono 18 razy 16

  W przypadku każdego Polaka, który umarł za granicą, ciało transportuje się do Polski w zaplombowanej trumnie. Trumna w Polsce już nie jest otwierana. Takie jest prawo międzynarodowe.

 • wujekdolf

  Oceniono 18 razy 16

  ile to już lat z tym smoleńskiem - dadzą pisiory wreszcie spokój?

 • serenita123

  Oceniono 17 razy 15

  Smoleńsk, Smoleńskiem, ale DLACZEGO DO DZIŚ NIKT NIE ZAJMUJE SIĘ
  WYJAŚNIENIEM INFORMACJI NA TEMAT ROSYJSKIEGO AGENTURALNEGO
  OTOCZENIA Antoniego MACIEREWICZA ???
  gdzie te niby specjalne słuzby??? gdzie wywiaday i kontrwywiady ???
  GDZIE JEST JAROSŁAW KACZYŃSKI ?????????????

 • alex444444

  Oceniono 19 razy 15

  Gdzie jest wrak? kto wniósł bombę na pokład? gdzie jest raport pokurczów od Macierewicza? Za co im płacą? Ile jeszcze będzie trwało ustalanie z jaką prędkością Szydło wpakowała się w drzewo? Jak oni są wszyscy tacy skuteczni to niech już niczego nie reformują. Łajzy.

 • serenita123

  Oceniono 15 razy 13

  od Niemców żądamy reparacji wojennych, to od Ruskich niech zażądają zwrotu
  zagrabionych ziem przedwojennej II RP
  to wtedy, wraz z Ziemią Smoleńską i wrak TU-154 nam się wróci... ;)
  ot, i Zagłoba by tego nie wymyślił!
  :))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy