''Nie ma się co motać. Niech Sejm uchwałą wyśle Tuska do więzienia za Smoleńsk''

- Suweren domaga się działań. Niech Sejm przyjmie uchwałę, że Tusk, Sikorski i Komorowski są winni katastrofie smoleńskiej i skazuje się ich na kilka lat więzienia. Nie ma się co motać - proponowała w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska.

Donald Tusk w czwartek drugi raz stawił się w Prokuraturze Krajowej w Warszawie na przesłuchaniu w sprawie Smoleńska. Chodzi o śledztwo dotyczące m.in. sekcji ofiar katastrofy smoleńskiej.

Wojciech Czuchnowski w komentarzu "Cel: zastraszyć Tuska'' pisze: ''Już w kwietniu 2010 roku Donald Tusk zamierzał zostać kimś ważnym w UE, dlatego zakazał otwierania trumien ofiar katastrofy smoleńskiej. Musiał utrzymywać dobre stosunki z Rosją, bo inaczej nie dostałby awansu na przewodniczącego Rady Europejskiej. Taki wywód przeprowadził w czwartek rano w TV Trwam Jarosław Kaczyński. Media Tadeusza Rydzyka i sprzyjające PiS portale cytują te słowa ze śmiertelną powagą. Prezes partii rządzącej przekonuje, że w kwietniu 2010 roku premier Tusk przewidywał, że w grudniu 2014 roku zostanie prezydentem Europy.

- To jest tak absurdalne, że aż trudno uwierzyć, że Kaczyński to wygłosił - śmiała się W TOK FM Dominika Wielowieyska. Kaczyński przed przesłuchaniem Tuska mówił, że ''Ma się on czego obawiać''.

Kaczyński już wie, że Tusk zostanie skazany i że jest winny. Uważam, że suweren i elektorat PiS domaga się precyzyjnych i szybkich działań. Niech Sejm przyjmie uchwałę, że Tusk, Sikorski i Komorowski są winni katastrofie smoleńskiej i skazuje się ich na kilka lat więzienia. Uważam, że nie może tak ciągle imposybilizm rządzić w Polsce. To oszczędzi nam czasu i pieniędzy. Nie ma co się motać. Sprawę można szybko załatwić

- ironizowała Wielowieyska.

Jej zdaniem Sejm nieraz już podejmował różne uchwały, to nie ma znaczenia, czy Sejm ma prawo podejmować pewne uchwały czy nie.

O polityce wewnętrznej Polski przeczytaj też w książce "Trzeba się bić z PiS o Polskę" >>

Zobacz także
 • Antoni Macierewicz "Jeśli nie z Niemcami, trzeba być pod butem Rosji. Kaczyński i Macierewicz muszą to zrozumieć"
 • W statucie szkoły w Tulcach w Wielkopolsce znalazł się zapis 'Religia w szkole jest przedmiotem obowiązkowym' Zapis o obowiązkowej religii w statucie szkoły. Odpowiedź kuratorium z Poznania? "Brak słów"
 • Wizualizacja inwestycji w Lublinie Eksperci rozwiali wątpliwości. Elektrownia na słomę nie będzie szkodliwa dla ludzi
Komentarze (161)
''Nie ma się co motać. Niech Sejm uchwałą wyśle Tuska do więzienia za Smoleńsk''
Zaloguj się
 • elenem

  Oceniono 52 razy 44

  A ja proponuje zeby samolot z Kaczyńskim i całą świtą ....spadł jeszcze raz. I w końcu nastanie spokoj w Polsce. Amen.
  Sorry ale to co te debile wyprawiają sięgneło juz zenitu !

 • arabraska67

  Oceniono 33 razy 31

  Kaczyński debilu, badz przeklęty na wieki. Za wszystkie krzywdy jakich wyrządziłeś POLAKOM.

 • sara-banda

  Oceniono 37 razy 27

  Sowieckie trolle/boty pisie działają, a ludzie wiedzą swoje i zrobią z tym poirządek

 • tilow3

  Oceniono 35 razy 27

  Nareszcie pojąłem na czym polega ta nieprawdopodobnie genialna przewidywalność i strategia prezesa. Wielu znajomych pisowców wspominało mi o niej. I teraz nastała pełna jasność. Jarosław z 4-letnim wyprzedzeniem zna fakty i przewiduje przyszłość. Pewnie dlatego też, lud pisowski widzi w nim boga. Zaczynam sam siebie do tego przekonywać.

 • an-te

  Oceniono 29 razy 25

  Ironizowanie to dzisiaj duże ryzyko. Pozbawione poczucia humoru matoły z PISS mogą wziąć to wszystko na serio...

 • sclavus

  Oceniono 31 razy 23

  ''Już w kwietniu 2010 roku Donald Tusk zamierzał zostać kimś ważnym w UE, dlatego zakazał otwierania trumien ofiar katastrofy smoleńskiej. Musiał utrzymywać dobre stosunki z Rosją, bo inaczej nie dostałby awansu na przewodniczącego Rady Europejskiej" - to jest godne "największego, genialnego stratega Wolski!!!
  ***
  Nie jestem przekonany, że normalni ludzie powinni to w jakikolwiek sposób komentować - to jest wyłącznie dla psychiatrów!!!
  Dla szerokiego grona psychiatrów!!!

 • longmanus1

  Oceniono 24 razy 20

  Zły pomysł pani redaktor Wielowieyska, a to Senat będzie robił fochy, a to Prezydent nie podpisze (lewacy go znowu zwiodą). Uchwała tak - ale podjęta przez Zarząd Kraju, w osobach Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza oraz Zbigniewa Ziobro oraz zatwierdzona przez Episkopat - moim zdaniem ta procedura uprości problem, oraz zagwarantuje jego sprawne przeprowadzenie. No i oczywiście będzie ważna, w końcu ci ludzie to Prawo i Sp. ;-)

 • mirek76pl

  Oceniono 27 razy 17

  Uchwala Sejmu w tej sprawie raczej moze nie wystarczyc, mamy rzady Prawa i Sprawiedliwosci, a wiec wszystko musi sie odbyc zgodnie z prawem. Przede wszystkim wiec nalezy:
  1. zreformowac sady - tak aby miec pewnosc ze wyrok na Tusku bedzie sprawiedliwy,
  2. zreformowane sady nie wystarcza zeby wydac wyrok na Tusku, bo chroni go obecnie immunitet. Czekanie na koniec kadencji Tuska w Brukseli moze byc ryzykowne, bo Merkel w celu jego ochrony, moze mu za 2 lata dac inna ciepla posadke. Rozwiazanie musi byc radykalne - trzeba wyprowadzic Polske z UE i wtedy nie trzeba sie juz przejmowac brukselskimi immunitetami. Wystarczy ze Tusk wpadnie odwiedzic Gdansk i juz sie z objec prawa i sprawiedliwosci nie wydostanie.

 • otoosh

  Oceniono 17 razy 13

  Szaleństwo postępuje... A może po prostu niech kaczor wyda polecenie zamknięcia przeciwników, ma do tego tak samo mało prawa jak sejm do skazywania na więzienie... Czy ludzie pisu poszaleli ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy