Sąd: 'Polityka' miała prawo napisać o tym, jak poseł 'usuwał' bezdomnego z okolicy swego domu

Sąd Apelacyjny wydał wyrok z powództwa posła Arkadiusza Mularczyka. Zdaniem posła naruszono jego prywatność w tekście o tym, jak próbował bezdomnego ''dla jego dobra'' usunąć go z okolicy swojego domu.

W lutym 2014 roku w tygodniku ''Polityka'' ukazał się reportaż Edyty Gietki ''Pośli upór''. Dziennikarka opisała, jak poseł Solidarnej Polski, Arkadiusz Mularczyk, interesował się losem bezdomnego z Nowego Sącza, który pomieszkiwał na działce. Jak się okazało - 50 metrów od domu posła.

Choć mężczyzna o swoje ''domostwo'' dbał, nie pił, cieszył się sympatią i radził sobie, 'pomóc' właśnie jemu postanowił poseł Mularczyk. Listy interwencyjne wpływały do gminy na poselskim papierze, miały więc specjalny tryb. Bezdomnego sprawdzali m.in. i sanepid, i policja. Zdaniem sąsiadów posłowi nie tyle chodziło o dobro, co o poprawę widoku z okna.

Posła oburzył tekst - uznał bowiem, że naruszono jego prawo do prywatności. Sąd ponownie się nie zgodził z tym twierdzeniem.

20 lipca Sąd Apelacyjny - jak czytamy w najnowszej ''Polityce'' - zwrócił uwagę, że w tekście nie podano konkretnych adresów, co uniemożliwia identyfikację miejsca zamieszkania parlamentarzysty.  Dodatkowo sąd stwierdził, że zajęcie się losem bezdomnego było w społecznym interesie, a formułowane w artykule opinie mieszczą się w zakresie dopuszczalnej krytyki.

Postępowanie toczyło się cztery lata. Poseł i jego żona mają zapłacić ''Polityce'' 270 zł za koszty sądowe.

Podwójne standardy w PiS. "Poseł Mularczyk udaje nierozgarniętego, albo jest nierozgarnięty"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (84)
Poseł Mularczyk przegrał proces z ''Polityką''
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 50 razy 46

  No i właśnie miedzy innymi po to PiS-wi sądy, by "Polityka" nie miała prawa napisać o tym, jak poseł Mularczyk usuwał bezdomnego z okolicy swego domu, inny prawy i sprawiedliwy inaczej bił żonę lub jechał po pijaku.
  Stąd "zmiana dobra" :)

 • dust-on-the-wind

  Oceniono 43 razy 35

  oto "prawy i sprawiedliwy". Hipokryta załgany. W kościele na kolanach ostentacyjnie wielbi bóstwo wymagające miłosierdzia. A taki ...tas wywaliłby czlowieka pod most bo mu widok z okna psuje?

 • kemor234

  Oceniono 37 razy 33

  Czyli pan poseł uważa, że można robić świństwa, tylko nikt nie może o tym pisać.
  Cały PIS.

 • apep54

  Oceniono 39 razy 31

  Rozczuliło mnie ,że usunął bezdomnego "dla jego dobra".... To taka specyficzna miłość bliźniego.....Specyficzna, jak zamulona mądrość p. Mularczyka

 • takaprawda2014

  Oceniono 24 razy 20

  Solidarna Polska powiadacie MULARCZYK?? Chyba solidarna z ZIOBREM i innymi bandytami z PiSu.

 • remo29

  Oceniono 22 razy 20

  Ależ on to robił w trosce o tego pana, tak powiedział, widziałem wywiad. On nie mógł patrzeć jak się męczy z tą biedą. Poza tym jak wiadomo bieda jest zaraźliwa i zagrażała bezpieczeństwu pana posła i jego najbliższych.

 • acototak

  Oceniono 19 razy 19

  Skoro Mularczyk tak dba o prawo do prywatności, to niech następnym razem skrobie donosy na zwykłym papierze, a nie na służbowych poselskich blankietach.

 • morsik2

  Oceniono 24 razy 18

  No tak, poseł Mularczyk.... i co tu więcej dodawać.

 • bokaj

  Oceniono 17 razy 17

  wyjątkowo nie trawię gościa. strasznie załgany karierowicz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX