''Za tydzień połączymy się z Tomaszem Lisem z aresztu śledczego''. Co takiego powiedział?

- Kaczyński świadomie niszczy naszą pozycję w Unii na zimno. To zdrada narodowa - stwierdził w TOK FM Lis. - W przyszłym tygodniu będziemy łączyć się z Tomaszem Lisem, który będzie przebywał w areszcie śledczym - zakończył Jacek Żakowski.

Publicyści w Poranku Radia TOK FM dyskutowali m.in. na temat reparacji od Niemiec - niektórzy posłowie PiS i część prawicowych mediów domagają się tego coraz głośniej. Ba, podają konkretne kwoty.

Choć pewnie jest, że nie ma szans za odszkodowania za wojnę, antyniemiecka retoryka - m.in. w mediach publicznych - przybiera na sile. 1 sierpnia TVP emitowało spot. ''Koszmar. Spot pełen błędów językowych, stwierdzeń bez sensu. Idealny materiał dla kabaretów''

''Dlaczego PiS wszystko niszczy?''

- Dlaczego PiS się nie uczyć i nie porzuca polityki Stefka Burczymuchy? - pytał publicystów w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.
- A dlaczego PiS będzie demolował polską szkołę, dlaczego demoluje puszczę, dlaczego zdemolował telewizję publiczną, dlaczego demoluje wszystko totalnie, co dostanie w swoje łapy? Bo taka to jest ekipa. W 1992 roku popsuli trochę, w 2005 mieli więcej władzy - popsuli więcej. Teraz mają pełnię, rozpieprzą wszystko - irytował się w Poranku Radia TOK FM Tomasz Lis, redaktor naczelny ''Newsweeka''.

A gdyby wszyscy chcieli odszkodowań wojennych?

Zdaniem Tomasza Wołka PiS chce zostać z Polakami sam na sam z nadzieją, że społeczeństwo da się obezwładnić. - I żeby ta Unia, ten ''zgniły zachód'' się nie wtrącał - zauważył.

Prof. Wiesław Władyka podkreślał, że gdyby wszyscy zaczęli wystawiać sobie rachunki za krzywdy, to skończyłby się w Europie ład. 

''Kaczyński niszczy na zimno''

- Ten rachunek jest prosty jak świński ogon. Złotówki nie zobaczymy, będą same straty, Kaczyński ma tego pełną świadomość i niszczy stosunki polsko-niemieckie, niszczy polską pozycję w Unii na absolutnie na zimno. Wszystko, co robi Kaczyński jest wyprowadzaniem polski z Zachodu. Dynamika grania emocjami jest taka, że można obudzić się z ręką w nocniku i w którymś momencie rozbudzone na emocje trzeba będzie znaleźć jeszcze większego wroga - stwierdził Lis.

To, co Kaczyński robi, to jest zbrodnia, zdrada narodowa. I uprzejmie informuję, że nie przyjmuję do wiadomości, że te słowa są zbyt radykalne. To jest zbrodnia na interesie narodowym, zdrada stanu

- podsumował Lis.

- I tym optymistycznym akcentem żegnamy się. W przyszłym tygodniu będziemy łączyć się z Tomaszem Lisem, który będzie przebywał w areszcie śledczym - zakończył rozmowę Jacek Żakowski.

Zobacz także
 • Ślubowanie w policji "Ugięły się pode mną nogi. Chyba czas na stryczek". Była policjantka po decyzji Błaszczaka
 • Czesław Miłosz MEN zapewnia, że Miłosz jednak będzie na liście lektur [Po interwencji TOK FM]
 • Poseł Arkadiusz Mularczyk Sąd: 'Polityka' miała prawo napisać o tym, jak poseł 'usuwał' bezdomnego z okolicy swego domu
Komentarze (274)
''Za tydzień połączymy się z Tomaszem Lisem z aresztu śledczego''. Co takiego powiedział?
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 99 razy 81

  To jest zdrada stanu, bo bez wątpienia nasze bezpieczeństwo ekonomiczne, gospodarcze, energetyczne związane jest z naszą obecnością w UE a w naszym narodowym interesie jest by ta obecność była mocna a głos Polski ważący, a przeciwko temu występuje Kaczyński ze swoją nacjonalistyczną partią.

 • jedyny_times

  Oceniono 74 razy 52

  Słyszałem, tak Lis powiedział i ma rację. Każdy człowiek przyzwoity i mający coś pod sufitem przyzna Lisowi rację, Rządy pisu, rządy kaczyńskiego to najgorsza rzecz jak mogła spotkać Polskę. Kiedyś ich wszystkich trzeba będzie postawić pod sądem i ukarać za zdradę stanu, ale ile do tego czasu napsują tego nie wie nikt.

 • Władysław Hajduga

  Oceniono 73 razy 47

  Uważam że pan Tomasz Lis ma rację. Kaczyński dąży do całkowitej kontroli nad państwem, sądami, mediami, narodem, nad każdym z nas. Już niedługo mogą zapukać do twych drzwi...

 • myciel66

  Oceniono 56 razy 38

  Lis ma rację, to co robi Kaczor to zdrada. Uderza w najistotniejsze nasze interesy. To paranoik, któremu w głowie tylko pomsta. Dla jej dokonania poświęci wszystko. To niebezpieczny warchoł. Odsunięcie go od władzy to warunek konieczny, żeby uratować kraj przed całkowitą destrukcją. Suwerenie obuć się. Potomni nie wybaczą nam bezczynności!!!

 • mgrzemow

  Oceniono 56 razy 36

  Bracia słowianie za Bugiem mają kwity na ciepłego Antka. Ciepły Antek ma kwity na ciepłego Jarka. Tyle. Wystarczy, żeby zniszczyć 40 milionowy kraj. Gratulacje.

  Przyjaciele i Sowa...

 • czytakczynie12

  Oceniono 48 razy 34

  Poza UE Polski nie ma. Osamotniona Polska to łatwy łup dla Rosji. Czesi, Słowacy, i inne kraje pozostaną w UE, a my zostaniemy sami. SAMI i nie będzie drogi powrotu. Polska to nie Wielka Brytania. To nie wyspa. Leżymy miedzy Rosją , a Niemcami. Jeśli PiS nas wyprowadzi z UE to jest nasz koniec. Zniszczona przyszłość dzieci, rozwój kraju, bezpieczeństwo. Wszystko zależy od wyborców PiS, albo zniszczą cały naród, albo go ocalą.Musicie się obudzić, przeanalizujcie dlaczego PiS skłóca nas z Europą i do czego to prowadzi. Myślcie na rany Chrystusa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy