Kapelan Lasów Państwowych postrzelił rysia? Myśliwy: Ksiądz wziął wtedy sznurek i go zdusił

Duszpasterz Lasów Państwowych, kojarzony z ministrem Szyszko, strzelał do chronionych zwierząt? - Myśliwi alarmują: Ksiądz chwali się trofeami - czytamy w najnowszym "Newsweeku".

Rzeź dzików, kilkaset bażantów wypuszczonych pod lufy myśliwych, wielkie polowanie na łanie i daniele, patronat nad targami łowieckimi oraz głośne już muzeum wypchanych zwierząt w stodole Jana Szyszki - media nie milkną od wielu miesięcy na temat działalności obecnego ministra ochrony środowiska "na rzecz zwierząt". 

Duchowny - kłusownik?

Tym razem o Szyszce zrobiło się głośno, po tym, jak tygodnik "Newsweek" opublikował rozmowę ze znajomymi ks. Tomasza Duszkiewicza, na co dzień kapelana Lasów Państwowych. Według nich, duchowny wiele razy chwalił się, że nielegalnie zabił rysia. 

I na dowód pokazali dziennikarzowi "Newsweeka" zdjęcie zrobione w kupionej przez księdza leśniczówce w Białowieży, w Topile-Majdanie. Widać na nim m.in. myśliwskie trofea: rozwieszone na ścianie poroża sarny, rozciągniętą na oparciu kanapy skórę wilka oraz wiszącego na ścianie wypchanego puszczyka. 

O Duszkiewiczu wszyscy wiedzieli, że ma wejścia w sferach rządowych. Po cichu plotkowano, że jest kłusownikiem, ale nikt go za rękę nie złapał. Niemniej na ścianach miał skóry wilka, widziałem też tego wypchanego rysia

- opowiada jeden z podlaskich myśliwych i  na pytanie: czy uważa, że to ks. Duszkiewicz zabił te zwierzęta, odpowiada wprost: 

Opowiadał o tym. Chwalił się. Jechał samochodem przez puszczę, nie wiem gdzie, z podprowadzającym na polowanie, z podleśniczym. Zobaczył gdzieś tego rysia, wysiadł, strzelił. Schował zwierzę do bagażnika. Niedługo potem zatrzymali go funkcjonariusze Straży Granicznej. Jakby do kufra zajrzeli, to miałby przechlapane. (...)

I dalej:

W bagażniku zwierzę się ocknęło, chciało uciec. Ksiądz wziął wtedy sznurek i go zdusił. Nazywał go potem "duszonym rysiem"

Ryś ze "stodoły" Szyszki?

Być może rozwiąże się zagadka, skąd znalazła się w posesji ministra środowiska w Tucznie wyprawiona skóra rysia. Przypomnijmy: w sierpniu policja na zlecenie prokuratury wszczęła śledztwo w sprawie. W Polsce żyje zaledwie około 200 rysiów, a na posiadanie jego skóry należy mieć pozwolenie. Posiadanie co najmniej trzech trofeów – wilka, rysia i puszczyka – narusza artykuł 127, ustęp 1 Ustawy o ochronie przyrody. Za zastrzelenie rysia grozi kara – 30 tys. zł oraz wyrok sądowy.

Zobacz: Rzeczniczka myśliwych: My dokarmiamy zwierzęta. Szczuka: Bo nie mielibyście do czego strzelać

Ekolodzy: "sekty i dzieło szatana"

Ks. Duszkiewicz jest popularną postacią w środowisku związanym z PIS. Po swojej wypowiedzi, kiedy mówił o trotylu na wraku tupolewa, zyskał przydomek "Trotyl". Z kolei w TV Trwam, powiedział, że ekologiczne organizacje Greenpeace i WWF to sekty i dzieło szatana. Został też prezesem koła łowieckiego "Kszyk", gdzie na polowania miał zacząć przyjeżdżać Jan Szyszko. Od ponad roku jest duszpasterzem Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. 

Spotkanie z ekspertami UNESCO. W przerwie odmówiono modlitwę w intencji Puszczy Białowieskiej

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (298)
Ks. Duszkiewicz strzelał do chronionych zwierząt?
Zaloguj się
 • dziadek_wladek35

  Oceniono 89 razy 79

  panie bosze swego łysego urzędnika. Powiedz nam prostym ekoterrorystom. Co siedzi w takim pustym, łysym łbie ? Mordowanie wymierających zwierząt i jaranie się oglądaniem wypchanym truchłem?
  Nawet prymitywni jaskiniowcy siedzieli o 5 pięter wyżej w rozwoju człowieczeństwa, niż to coś co się uważa za ksiundza

 • incipit

  Oceniono 57 razy 53

  Jaki kościółek i wiara taki i morderca zwierząt.

 • ergiel

  Oceniono 51 razy 49

  Wyobraźcie to sobie, po prostu wyobraźcie jak się bierze sznurek, owija pętle wokół rannego, przerążonego zwierzęcia i zaciska z całej siły, a ono się dusi, harczy, wierzga, aż zdechnie. I dodatkowo ksiądz. Ten facet powinien być przebadany psychiatrycznie, wykazuje ewidentnie skłonności socjopatyczne.

 • tacx

  Oceniono 45 razy 41

  Nie mam już zadnego szacunku do ksieży. banda załganych swirów. Jeszcze nie spotkałem normalnego. A poznałem wielu prywatnie. Albo jacyś nawiedzeni dewianci, albo cwaniaki, albo liczykrupy i aroganckie skur..syny... I jeszcze tym ludziom fundujemy ubezpieczenia. Nie ma tak załganych ludzi jak ksieża. A wszystko przez to ciągłe im czapkowanie. Prywatnie to traktują nas i myślą o nas jak o pospolitym bydle które trzeba paść i za uzdę ciągnąc. Zero szacunku do nas. a już najgorzej nabijają się z tych babek moherowych - mają je za ciemne prostaczki. Przykro ale taka jest prawda. przyzwoitych ksieży na palcach ręki bym policzył. Większość z nich już ksieżmi nie jest - zrezygnowali.

 • 174pit

  Oceniono 37 razy 35

  Ten ryś grasował po lasach za pieniądze Sorosa.

 • def11

  Oceniono 35 razy 33

  rozumiem, że przed uduszeniem sznurkiem, namaścił, a skórę zachował jako zapłatę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX