''Protest rezydentów jest nie tylko polityczny. To nowe pokolenie - obyte, znające języki''

Pieniędzy na zdrowie musi być więcej, ale trzeba pamiętać, że nie da się tego osiągnąć jedynie pieniędzmi, które może "wyłożyć" rząd - uważa prof. Andrzej Stanisławek, senator i lekarz.

W dyskusji o podwyżce nakładów na służbę zdrowia nie można pomijać obywateli - uważa prof. Andrzej Stanisławek - senator z Polski Razem Jarosława Gowina i lekarz - ordynator oddziału Chirurgii Onkologicznej Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Wg gościa Poranka Radia TOK FM pieniędzy na zdrowie musi być więcej, ale trzeba pamiętać, że nie da się tego osiągnąć jedynie pieniędzmi, które może "wyłożyć" rząd. - Rząd dał ile mógł z rezerw budżetowych, ale każde dodatkowe pieniądze są z naszej kieszeni - podkreślał. Jego zdaniem to Polacy powinni zdecydować, czy np. chcą podwyższenia składki zdrowotnej.

Według prof. Stanisławka protestu rezydentów nie można sprowadzać jedynie do konfliktu czysto politycznego. - Widzę tu walkę pokoleń. To są młodzi ludzie, wykształceni, obyci, znający języki. Oni do pracy podchodzą inaczej niż moje pokolenie. Trzeba uszanować ich spojrzenie - ocenił w TOK FM senator i ordynator oddziału Chirurgii Onkologicznej Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Protest rezydentów trwa od 2 października. Młodzi lekarze chcą by w ciągu trzech lat nakłady na służbę zdrowia wzrosły do poziomu 6,8 proc. PKB.

"Jeśli PiS zagrozi utrata władzy w 2019 roku, zrobią wszystko, żeby wyborów nie było"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (62)
''Protest rezydentów jest nie tylko polityczny. To nowe pokolenie - obyte, znające języki''
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 10 razy 6

  To teraz wyłącznie wasz ból du^y skąd pieniądze wziąć, skoro w kampanii wyborczej mówiliście "pieniądze są, wystarczy nie kraść", no to jak kłamaliście czy kraść nie przestaliście ?

 • boooolek

  Oceniono 10 razy 6

  I znienawidzone przez CIMNY LUD ponieważ jest wykształcone, świadome, zna języki i przeważnie otwarty umysł, czyli odporne na propagandę pisowską- bardzo źle dla polski ,ciemnotą się lepiej kieruje jak krowami na łańcuchach!

 • fezuj

  Oceniono 13 razy 5

  Lekarze znają języki obce i to jest problem. Gdyby ich nie znali, to by nigdzie nie wyjeżdżali! Teraz rozumiem, dlaczego PiS pozwalniał germanistów i likwiduje dwujezyczne gimnazja! Zamiast dodatkowej godziny języka dodatkowa godzina religii! Niestety, na tym PiS-owskim wozie zbyt daleko nie zajedziemy..

 • tilow3

  Oceniono 11 razy 5

  No i proszę! na to wszystko składa się najnowsze oświadczenie pani premier i wicepremiera, że oto w wyniku ich doskonałej polityki finansowej, znalazło sie 3 mld nadwyżki w budżecie! I tak, z tej rezerwy otrzymają emeryci (trzeba karmić elektorat) górnicy (inaczej podpaliliby pół Warszawy i po co kłopot rządzącym) no i telewizja (propaganda działa, więc potrzebuje wsparcia) A ty lekarzu? dostaniesz ZERO! głodujesz? to dobrze! schudniesz, poza tym skoro nie jesz to po ci pieniądze? No i marszałek senatu - dobra rada - też dodał swoje, żebyś lekarzu pracował i nie dbał o zarobki .... (właśnie podali, że wiceprezes PZU z nadania PiS zarabia 166 tys. miesięcznie, to ile zarabia prezes?). Lekarzu! zęby w tynk! bo co z ciebie za elektorat?

 • fisher1973

  Oceniono 10 razy 4

  (nie)rzad wolal dac kase rydzykowi i innym katooszolomom. nieche sie teraz ciemna masa modli zamiast leczyc

 • kunwyscigowy

  Oceniono 14 razy 4

  Młody wykształcony człowiek, znający języki i obyty w świecie to największa zakała i zdrajca dla Pisu.
  Uczciwy obywatel pije piwko pod sklepem, chodzi na meczyki w niedzielę do kościółka na kacu, historię zna z porntu... przepraszam youtuba. Z wdzięcznością bierze 500 i nienawidzi wszystkiego czego nie zna, a nie zna za wiele. Amen

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 10 razy 4

  oni do pracy podchodzą inaczej niż moje pokolenie???
  czyli co, pańskie pokolenie nie pobierało pensji za swoją prace? parę lat żyję ale się doprawdy z czymś takim nie spotkałem, a po drugie oczywiście trzeba spytać obywateli czy wola mieć szpitale i służbę zdrowia na poziomie europejskim czy jak dotychczas kościół pełen marmurów na każdym skrzyżowaniu i klechy w szkołach publicznych, w wojsku i policji państwowej, bo pieniądze akurat są, to tylko kwestia priorytetów

 • pietrix79

  Oceniono 11 razy 3

  Życzę młodym (ale nie tylko tym młodym) lekarzom wytrwałości. Oby się nie poddali i nie dali się okłamać rządowi, nie przerwali protestu. To jest jedna z niewielu szans żeby pokazać jak ta władza dba o wszystkich ludzi, a właściwie to jak ma ich gdzieś. Myśli tylko o słupkach poparcia a nie o strategicznym rozwoju kraju. Jak można chwalić się w jeden dzień że gospodarczo jest fantastycznie i wreszcie kraj wstał z kolan z ruin, a drugiego dnia odmówić lekarzom racji, że sytuacja w ochronie zdrowia jest tagiczna i wymaga szybkiej interwencji oraz wiele wiekszej puli środków finansowych? Nagle nie mamy pieniędzy na najważniejszą dziedzinę społeczną? Na pierdoły już wydano tyle, że ręce opadają, a na tak ważne sprawy nie ma? Ludzie, przejrzyjcie wreszcie na oczy! Ta władza nie dba o Was! Nie dba o wasze zdrowie i dostęp do szybkiego leczenia, nie dba o waszą przyszłość- bo na emeryturze będziecie biedakami uzależnionymi od pomocy społecznej (jeśli jakąś bedziemy jeszcze mieć...). Za kilka miesięcy wyjdzie wreszcie faktyczny stan finansów i zobaczycie jak źle rzad sobie radzi. Kiedyś pewnie będzie też okazja prześledzić wydatki tej władzy. Zobaczycie wtedy jak te kochane owieczki modlące się gdzie się da na poklask, żyły ponad stan, dawały wielkie sumy na rzeczy nie zwiazane z poprawą życia obywateli. Do nie głosujacych w wyborach tylko powiem jedno - oby wam najgorzej się dostało. To przez was ten mraj jest znów rozdarty i zamiast gonić świat zawrócił.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX